Jesteś tutaj:

artykuły

Jubileusz 10-lecie Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku

24 kwietnia 2017 12:41

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie w sobotę 22 kwietnia zebrali się Słuchacze i Przyjaciele Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku, żeby świętować Jubileusz 10-lecia. Noworudzki UTW jest najprężniej działającą w naszym powiecie organizacją tego typu, a dzięki aktywności i  zaangażowaniu Zarządu z prezes Karoliną Popiel na czele - stał się rozpoznawalną marką nie tylko  w naszym regionie.

W uroczystości wzięli udział m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska - wicemarszałek Sejmu, posłowie Monika Wielichowska i Sławomir Piechota, senator Jarosław Duda, europoseł Lidia Geringer de Oedenberg, starosta Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska Skrzypczyk i Piotr Marchewka, burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński, wiceburmistrz Marzena Wolińska, przewodniczący RM Andrzej Behan oraz dr Tomasz Drewniak prorektor do spraw nauki i rozwoju Państwowej Wyższej  Szkoły Zawodowej w Nysie. Wśród gości było wielu przedstawicieli zaprzyjaźnionych UTW, w tym delegacja z zaprzyjaźnionego Zagórzańskiego UTW z Mszany Dolnej w powiecie limanowskim. Były życzenia, prezenty, występy artystyczne i toasty, a szefowej NUTW Karolinie Popiel przyznano tytuł honorowego Rektora UTW w imieniu władz PWSZ w Nysie, która to uczelnia od 2012 roku sprawuje patronat naukowy nad noworudzkim uniwersytetem.

więcej

Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

24 kwietnia 2017 08:45

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

więcej

Zabytek Zadbany 2017 – prestiżowe wyróżnienie dla Powiatu

21 kwietnia 2017 15:31

19 kwietnia w bydgoskiej Operze NOVA odbyła się gala z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, podczas której wręczono nagrody w ogólnopolskim konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  oraz Generalnego Konserwatora Zabytków -  „Zabytek Zadbany 2017”. Spośród zgłoszonych 94 zabytkowych obiektów, które poddano renowacji,  wybrano 17 finalistów, w tym odnowiony budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku, za który Powiat Kłodzki otrzymał wyróżnienie. Uroczystość wręczenia nagród transmitowana była na żywo przez TVP Kultura, a nagrodę w imieniu Powiatu odebrała wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.

więcej

Wernisaż wystawy i konferencja w ramach projektu "Bliżej natury, bliżej kultury"

20 kwietnia 2017 13:20

 

Wernisaż inaugurujący polsko-czeską wystawę zrealizowaną w ramach wspólnego polsko-czeskiego projektu „Bliżej natury, bliżej kultury” miał miejsce 19 kwietnia br., na rynku w Nachodzie. Polsko-czeski projekt realizowany jest przez Powiat Kłodzki oraz czeskie stowarzyszenie Branka i koncentruje się na promocji kłodzkiego pogranicza jako obszaru o wspólnej polsko-czeskiej ofercie turystycznej. Jego celem jest wydłużenie pobytów turystycznych na pograniczu oraz zwiększenie przepływu turystów przez granicę w celu odwiedzeniu atrakcji turystycznych i kulturowych w sąsiednim kraju.

więcej

Powiat remontuje kolejną drogę powiatową za ponad 6 mln zł

14 kwietnia 2017 14:44

Projekt Powiatu Kłodzkiego „Przebudowa drogi powiatowej nr 3274 D Mostowice - Poniatów - Niemojów - Lesica - Międzylesie” na odcinku Międzylesie - Przejście Graniczne w Niemojowie uzyskał dofinansowanie w ramach osi priorytetowej 5 Transport Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Jest realizowany przez Powiat Kłodzki wspólnie z Zarządem Dróg Powiatowych w Kłodzku. W ramach projektu przebudujemy ponad 10 km drogi między Międzylesiem a przejściem granicznym w Niemojowie -  mówi starosta Maciej Awiżeń. - Wpłynie to nie tylko na lepsze i bezpieczniejsze połączenie sieci dróg powiatu z siecią dróg województwa i kraju, ale też z naszymi czeskimi sąsiadami, bo droga ta bezpośrednio prowadzi do przejścia granicznego Polska-Czechy. Trzeba tez pamiętać, że droga ta jest częścią Trasy Śródsudeckiej, którą odbywa się największy ruch turystyczny wzdłuż Sudetów.

więcej

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” - nabór wniosków

12 kwietnia 2017 08:49

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” uprzejmie informuje, iż w terminie  04 - 18 maja 2017r. zostanie przeprowadzony nabór wniosków dla osób zainteresowanych otrzymaniem wsparcia finansowego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - poddziałanie 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Nabór ogłoszony został na działania:               

  1. Duże projekty: 1 900 000,00 zł.

·         Budowa, remont, wyposażenie obiektów i miejsc związanych z rozwojem obszaru w oparciu o lokalne zasoby/ 1,14 mln

·         Budowa, remont, wyposażenie obiektów i miejsc służących rozwojowi społeczności lokalnej /760 tyś.

  1. Rozwój przedsiębiorstw: 1 200 000,00 zł.

·         Rozwój podmiotów gospodarczych / 1,2 mln. zł

  1. Podejmowanie działalności: 400 000,00 zł.

·         Wspieranie tworzenia nowych podmiotów 400 tyś.

  1. Granty: 150 000,00 zł.

·         Działania rozwijające potencjał społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych oraz edukacja przyrodnicza i klimatyczna / 75 tyś. zł

·         Tworzenie i rozwijanie oferty promocyjnej regionu w oparciu o zasoby lokalne Gór Sowich /75 tyś zł

Beneficjentami działań mogą być przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne chcące rozpocząć działalność gospodarczą, JST, NGO oraz inne  podmioty określone w Lokalnej Strategii Rozwoju.

Na stronie www.partnerstwo-sowiogorskie.pl umieszczone zostały szczegółowe informacje dotyczące przyjmowania wniosków.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”

ul. Dworzec PKP 1/3

58-321 Jugowice

Tel.  74 87 16 150

więcej

27 mln zł na drogi w powiecie kłodzkim!

11 kwietnia 2017 14:38

Obradujący w Ostrawie w Czechach 29 marca br. Komitet Monitorujący Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska przyznał wszystkim 3 projektom Powiatu Kłodzkiego dofinansowanie na transgraniczne inwestycje drogowe w wysokości 27 mln zł. Ponad 6,5 mln euro zostanie przeznaczone przez Powiat w latach 2017-2019 na remonty i modernizacje dróg w gminach Radków, Duszniki-Zdrój, Szczytna, Bystrzyca Kłodzka oraz Stronie Śląskie.

więcej

RST w międzynarodowym konkursie

07 kwietnia 2017 13:55

Po raz trzeci Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym „Smak Gościnności” w Myślenicach (województwo małopolskie). Finał III edycji konkursu odbył się 31 marca br., a tegorocznym tematem przewodnim była „jagnięcina podhalańska” (w minionych latach: jabłko z Raciechowic i kapusta charsznicka).

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju - Pomnik Historii
Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Mapy interaktywne

mapy interaktywne

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013