Jesteś tutaj:

artykuły

WYNIKI OTWARTEGO KONKURSU OFERT OGŁOSZONEGO PRZEZ POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KŁODZKU 2019

19 czerwca 2019 15:25

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację w 2019 r. zadań publicznych w zakresie:

1. Rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu kłodzkiego

2. Integracji społecznej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu kłodzkiego

Zobacz wyniki...

więcej

SPOTKANIE W STAROSTWIE DOTYCZĄCE EGZAMINÓW NA PRAWO JAZDY

19 czerwca 2019 08:46

W starostwie w Kłodzku spotkali się przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Wałbrzycha z przedstawicielami z Ośrodków Szkolenia Kierowców z Kłodzka oraz Ziemi Kłodzkiej.

Omówiono nowe zmiany przepisów prawnych w zakresie przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. Przedyskutowano codzienne problemy zgłaszane przez OSK. Podsumowano również bieżące wyniki zdawalności na prawo jazdy w powiecie kłodzkim.

Jeszcze przed spotkaniem przedstawiciele WORD-u: dyrektor Mariusz Szmiel, egzaminator nadzorujący Wojciech Stasia oraz kierownik oddziału terenowego w Kłodzku Ireneusz Michalak rozmawiali ze Starostą Kłodzkim Maciejem Awiżeniem i etatowym członkiem zarządu Piotrem Marchewką, między innymi o możliwości poszerzenia zakresu egzaminów na prawo jazdy, realizowanych w Kłodzku. W pierwszej kolejności miałyby to być kategorie motocyklowe czyli A, A1, A2, AM - które zostały by niejako przywrócone po kilkuletniej przerwie, a w dalszych planach kategorie zawodowe - C, D, C+E, T.

Czytaj więcej...

więcej

Już niedługo Przegląd Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych w Pstrążnej

18 czerwca 2019 14:13

Organizowany corocznie w lipcu Przegląd Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych odbędzie się w tym roku w dniach 13-14.

13 lipca o 19.00 zapraszamy do Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju na wieczorny koncert zwycięzcy ubiegłorocznej edycji czyli Zespołu WOLIBORZANKI.

14 lipca o 12.00 wyruszy kolorowy przemarsz zespołów przez uzdrowisko, a o 14.00 w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Pstrążnej rozpocznie się konkurs, w którym może wziąć udział 12 zespołów. O kwalifikacji do przeglądu decydowała kolejność zgłoszeń. W załączeniu lista zakwalifikowanych zespołów.

więcej

ODSZEDŁ OD NAS PROFESOR ZBIGNIEW HORBOWY

17 czerwca 2019 12:29

Uważany za czołowego polskiego projektanta szkła użytkowego i twórcę własnej szkoły wzorniczej. Artysta-plastyk zajmujący się wzornictwem przemysłowym, szkłem unikatowym i użytkowym, profesor na Wydziale Ceramiki i Szkła oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

więcej

FESTIWAL PSTRĄGA 2019

17 czerwca 2019 12:26

16 czerwca 2019 r. - LĄDEK ZDRÓJ.

Zakończył się Festiwal Pstrąga, zorganizowany przez Powiat Kłodzki.

Mimo iż pogoda w ostatnich dniach była dość kapryśna a poprzedniej nocy deszcz nie oszczędzał Ziemi Kłodzkiej, to w dniu festiwalu warunki były wręcz idealne.Już w południe od początku trwania imprezy tłumnie zjawili się zwiedzający. Gości festiwalu przywitał osobiście Burmistrz Lądka Zdroju - Roman Kaczmarczyk oraz Waldemar Załuski - właściciel Największej Plenerowej Patelni w Polsce, dzięki któremu, każdy uczestnik miał okazje spróbować pysznego pstrąga. 

Czytaj więcej ....

więcej

25 LAT WSPÓLNEJ PASJI W KŁODZKIM TOWARZYSTWIE TENISOWYM

17 czerwca 2019 12:24

Ćwierć wieku to już z pewnością spory kawałek historii. W 1994 roku grupa wielkich pasjonatów sportu utworzyła w na stadionie w Kłodzku - Kłodzkie Towarzystwo Tenisowe. Ich celem po dziś dzień jest popularyzowanie tej dyscypliny oraz zdrowego aktywnego trybu życia. W towarzystwie aktywnie działa kilkadziesiąt osób. Są to niezwykli ludzie, których połączyło zamiłowanie do tenisa a dzięki temu powstały wspaniałe wieloletnie przyjaźnie co sprawia że atmosfera w klubie jest niezwykle pozytywna.

Jednak historia tego sportu w Kłodzku sięga daleko dalej niż te 25 lat, o czym możemy przeczytać na stronie towarzystwa, kiedy to już pod koniec lat czterdziestych na miejskim stadionie sportowym w Kłodzku rozgrywane były pierwsze spotkania w tenisie ziemnym.

Czytaj więcej...

 

więcej

SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ Z POWIATU KŁODZKIEGO 2019

13 czerwca 2019 13:24

W starostwie odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kłodzku, podsumowujące wyniki współzawodnictwa sportowego szkół z Powiatu Kłodzkiego w roku szkolnym 2018/2019.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele wychowania-fizycznego, dyrektorzy szkół , oraz zaproszeni goście - przyjaciele sportu szkolnego: starosta kłodzki pan Maciej Awiżeń, wicestarosta pani Małgorzata Jędrzejewska - Skrzypczyk oraz etatowy członek zarządu pan Piotr Marchewka.

Czytaj więcej...

więcej

10 LECIE PLACÓWKI STRAŻY GRANICZNEJ W KŁODZKU

13 czerwca 2019 08:18

Na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyła się wyjątkowa, gdyż podwójna uroczystość w związku z 10-leciem powstania placówki Straży Granicznej w Kłodzku oraz 28-leciem powstania służby Straży Granicznej w naszym kraju.

W uroczystości udział wzięli licznie przybyli przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele władz państwowych - obecny był senator RP Aleksander Szwed, przedstawiciele samorządów lokalnych, powiat kłodzki reprezentowali Starosta Kłodzki- Maciej Awiżeń oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego - Piotr Marchewka. Władze gminy reprezentował Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur. Sejmik Województwa Dolnośląskiego reprezentował radny Stanisław Jurcewicz. Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Glacensis reprezentował Prezes Zarządu Czesław Kręcichwost. Obecni byli również przedstawiciele Powiatu Ząbkowickiego.

Czytaj więcej...

więcej

Festiwal Pstrąga

11 czerwca 2019 08:42

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Copyright © Powiat Kłodzki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Net P.C.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013