Bezpieczeństwo w Powiecie Kłodzkim

08 września 2017 11:25

Czy możemy czuć się bezpiecznie w naszym Powiecie ??

Odpowiedź na to pytanie mogliśmy uzyskać w dniach 7-8.09.2017 w przepięknym narciarskim kurorcie w Zieleńcu.

To właśnie tam przyjechali najlepsi z najlepszych którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. To pod patronatem Starostwa Kłodzkiego odbyła się konferencja dotycząca działania służb i straży w celu zapewnienia bezpieczeństwa w naszym Powiecie ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości narkotykowej.

Takie spotkania są szczególnie ważne dla Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia i to nie tylko też ze względu na to, że nasz Powiat znajduję się w trudnej do zabezpieczenia strefie nadgranicznej.

Po ciekawej serii wykładów o godzinie 15.00 rozpoczęły się widowiskowe pokazy w terenie. Swoje umiejętności mogli zaprezentować przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz GOPRu.

W hotelu Absolwent, w którym odbywało się całe spotkanie, Straż Pożarna zaprezentowała pokazową akcje ewakuacyjną z zadymionego budynku oraz akcje ratunkową za pomocą podnośnika koszowego. Następnie zaprezentowano możliwości gaśnicze wozów bojowych.

Po tych gorących momentach Straż Graniczna przeprowadziła pokazową akcje zatrzymania osób podejrzanych o posiadanie narkotyków, gdzie w przeszukaniu samochodów brały udział wyszkolone psy. Pieski bezbłędnie znalazły ukryte narkotyki.

W między czasie uczestnicy mieli niezwykłą okazje aby zwiedzić specjalistyczny samochód Policyjny do monitorowania. Pojazd umożliwia obserwacje z dużych odległości jak i w trudnych warunkach pogodowych oraz w nocy.

Ostatnim ale chyba najbardziej emocjonującym był pokaz ewakuacji osób uwięzionych na wyciągu narciarskim. Ratownicy GOPRu, precyzyjnie używając metod alpinistycznych uwolnili wszystkich poszkodowanych.

Każda ze służb pokazała wielki profesjonalizm w swoich działaniach i mistrzostwo wypracowane ciężką pracą.

Na szkoleniu byli m.in. :

Organizator szkolenia, Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Kłodzkiego - Pan Jan Kalfas

Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń

Komendant Placówki Straży Granicznej w Kłodzku - Piotr Piekarski

Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku - Andrzej Sidorowicz-Radzikowski

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Kłodzkiego - Waldemar Bicz

Naczelnik Wałbrzysko - Kłodzkiej grupy GOPR - Mariusz Rzepecki

Referat Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Kłodzkiego  - Pani Danuta Trojan

Starosta Oleśnicki - Wojciech Kociński

Pokaz wykrywania narkotyków prowadził Funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Kłodzku - Przemysław Rogalski

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze oddelegowała na pokaz Ambulans Monitoringu Wizyjnego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Data utworzenia: 08 września 2017 11:25

Data publikacji: 08 września 2017 11:25

2017-11-09
Filmowy Listopad z Panią Miecią