Jesteś tutaj:

artykuł

Bogdan Zdrojewski odwiedził Kłodzko

06 sierpnia 2018 10:24

01.08.2018

Kłodzko odwiedził były Minister Kultury a obecnie Europoseł Bogdan Zdrojewski. Gospodarzami wizyty byli Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki oraz Michał Piszko - Burmistrz Miasta Kłodzka. Celem wizyty było m.in.obejrzenie stanu obiektów, które również dzięki środkom z ministerstwa kultury były poddane renowacji, kiedy to Bogdan Zdrojewski pełnił funkcję Ministra Kultury.
Pan Minister odwiedził m.in. Twierdza Kłodzko, @Muzeum Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Dworzec Kłodzko Miasto, który w najbliższej perspektywie jest przewidziany do kompleksowej przebudowy.

Podczas wizyty na twierdzy, odbyła się również konferencja prasowa samorządowców.

Oto krótki zapis z konferencji : Czytaj więcej...

 

 

TV SUDECKA:

Panie Ministrze, Panie Burmistrzu, Panie Starosto jesteśmy na twierdzy Kłodzkiej, gdzie środki europejskie w ostatnim czasie zostały bardzo dobrze wykorzystane, trwają kolejne inwestycje tj. ścieżka edukacyjna, historyczna na ukończeniu w tej chwili.

Michał Piszko Burmistrz Miasta Kłodzka .

Tak jest, oglądamy dzisiaj front robót, ścieżka edukacyjna ma być ukończona w miesiącu październiku przez wykonawców, także rozglądamy się nad nowymi perspektywami finansowania i inwestowania środków nasz najcenniejszy zabytek Twierdzę Kłodzką w nowej perspektywie finansowej, dlatego też, gościmy Pana Ministra Zdrojewskiego i o tym będziemy dzisiaj wspólnie rozmawiać.

TV SUDECKA:

Panie Ministrze, Kłodzko to miasto, w którym się Pan urodził. Zapewne ma Pan wielki sentyment do tego miejsca, jak Pan dzisiaj postrzega to miasto i jego rozwój.

Bogdan Zdrojewski– Europoseł, były Minister Kultury Narodowej :

Dwie rzeczy cieszą najbardziej. Po pierwsze pewna zgoda polityczna, która zapanowała w Kłodzku a o którą nie było łatwo, co oznacza, że współpraca powiatu i miasta wygląda tak jak powinna wyglądać i to chyba wszyscy dostrzegają i efekty tego. Druga rzecz to jest też obserwacja i satysfakcja z realizacji tych przedsięwzięć, które były udziałem naszym ministerstwa kultury wtedy gdy w ministerstwie pracowałem. Tych obiektów było dużo, to było i Muzeum Ziemi Kłodzkiej, to był most gotycki ratowany wtedy, ale także inne obiekty, które były przedmiotem mojego zainteresowania i teraz jak patrzę na tą twierdzę kłodzką, na przede wszystkim kompleksowość prac, ich jakość, konsekwencje, pewną determinację, projekty i pomysły, współpracę z różnymi osobami i instytucjami, które są niezbędne przy tak wielkim obiekcie, no to muszę powiedzieć, że jestem jakby spokojniejszy o tą perspektywę, a ta perspektywa dla Kłodzka będzie o tyle ważna, że właśnie 2019 – 2027 to są środki dedykowane praktycznie Kłodzku. Można powiedzieć, że są to wyposażenia, to są właśnie multimedia, to są elementy związane z promocją, pod warunkiem oczywiście, że będą ścieżki edukacyjne, pod warunkiem, że obiekt stoi a nie trzeba będzie go budować od nowa, pod warunkiem, że ma charakter wielokulturowy. Można więc powiedzieć, że Kłodzko czeka dobry czas, ze sporymi szansami. Jestem przekonany, że ten czas nie zostanie zmarnowany.

TV SUDECKA: Rozumiem Panie Starosto, że ta strategia spójna z tym co mówi Pan minister zostanie wdrożona ?

Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki :

Oprócz tego co jest najważniejsze, czyli dziedzictwo kulturowe, trzeba pamiętać, że nie wolno zapominać o pieniądzach, jesteśmy mieszkańcami, chcemy z czegoś żyć, i nie musi być taka sytuacja żeby młodzi mieszkańcy wyjeżdżali, ale mieli dobrą prace, a taką pracę daje m. in. turystyka. W Kłodzku, które jest centrum powiatu, powiatu turystycznego, gdzie mnóstwo ludzi przyjeżdża na około, to Kłodzko musi wykorzystać tą szansę. Cieszę się bardzo, że już w tej chwili wykorzystuje tą szansę, inwestuje w turystykę i cieszę się, że robi to burmistrz korzystając z pomocy i dziękuję też za pomoc Panu Ministrowi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 06 sierpnia 2018 10:24

Data publikacji: 06 sierpnia 2018 10:24

Pobierz jako plik PDF , Drukuj Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013