Jubileuszowe Cyklo Glacensis 2016

23 majaa 2016 14:09

20 maja br. cykliści z Polski i Czech  wyruszyli na trasę 15. rajdu rowerowego CYKLO GLACENSIS. Grupa kłodzka spotkała się pod starostwem powiatowym, a uczestników tradycyjnie „wystartował” starosta Maciej Awiżeń. W tym roku pogoda sprzyjała rowerzystom, którzy pod wodzą Andrzeja Krawca wyruszyli w liczącą ok. 50 km trasę do Lądka-Zdroju.

Po drodze ekipa z Kłodzka spotkała się z cyklistami z 6 miejscowości powiatu kłodzkiego (Nowej Rudy, Polanicy-Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej, Międzylesia, Lądka-Zdroju, i Stronia Śląskiego), a na mecie rajdu – z rowerzystami z 10 miast czeskich. W rajdzie uczestniczyli także miłośnicy dwóch kółek z Niemiec, Wrocławia i Oławy. W sumie w tegorocznym Cyklo Glacensis wzięło udział 108 rowerzystów z Polski (w tym liczna ekipa ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku) i 92 z Republiki Czeskiej.

Na mecie w Lądku-Zdroju, zanim rozpoczęła się zabawa, zostali wyróżnieni pomysłodawcy tego polsko-czeskiego rajdu – Jana Stankova i Warcisław Martynowski, główny organizator po stronie polskiej – Andrzej Krawiec, jak i najwytrwalsi uczestnicy, którzy od 15 lat towarzyszą Cyklo Glacensis – Lucjan Morajda z Bystrzycy Kłodzkiej, Ryszard Obajtek ze Stronia Śląskiego i Bogdan Ciekot z Lądka. Nagrody wręczyli Piotr Marchewka z Zarządu Powiatu Kłodzkiego oraz Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka. Uczestnicy rajdu mogli wziąć udział w konkursie o historii Cyklo, obejrzeć wystawę pamiątkowej kolekcji rajdowych koszulek, które co roku otrzymują uczestnicy, a także zobaczyć pokaz tańca brzucha w wykonaniu Rozalii Walochy z Krakowa, sześciokrotnej mistrzyni Polski i mistrzyni świata w belly dance. Wieczór zakończyła zabawa przy muzyce zespołu Siloe Rockers.

Tagi: turystyka, cykloglacensis, turystyka rowerowa, lądek-zdrój

Data utworzenia: 23 majaa 2016 14:09

Data publikacji: 23 majaa 2016 14:09