ESK BUS już 13 marca kolejny raz pojedzie do Wrocławia

08 marca 2016 07:50

Zapraszamy Państwa już w najbliższą niedzielę, na darmowy wyjazd do Wrocławia na 3 wystawy zorganizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Osoby chętne do wyjazdu mogą się zgłaszać w ośrodkach kultury w Nowej Rudzie, Lądku, Stroniu, Radkowie, Kłodzku i Międzylesiu lub bezpośrednio w Referacie Promocji Starostwa. Liczba miejsc ograniczona jest pojemnością autobusu, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego mają możliwość bezpłatnego wyjazdu na niektóre wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorem wyjazdów w ramach projektu ESK Bus jest Starostwo Powiatowe w Kłodzku.

Pierwszy wyjazd miał miejsce 17 stycznia, gdy grupa mieszkańców powiatu wzięła udział w Inauguracji ESK Wrocław 2016.

Kolejna wycieczka odbędzie się w niedzielę 13 marca.

Podczas wizyty we Wrocławiu będzie można zobaczyć kilka interesujących wystaw.

Jedna z nich pt. „7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” w Ratuszu to podróż po Dolnym Śląsku śladami najciekawszych pamiątek kultury i historii, takich jak mapa Śląska Marcina Helwiga, Księga Henrykowska i najstarsze przyrodniczo-medyczne czasopismo na świecie Miscellanea Curiosa Medico-Physica.

Druga pt. „Made in Europe. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award” w Muzeum Architektury poświęcona jest najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie architektury. Można tu zobaczyć 150 najważniejszych projektów zrealizowanych w ostatnim ćwierćwieczu. Dodatkowo zobaczymy trzy wyróżnione projekty zrealizowane w Polsce – budynek Muzeum Historii Żydów POLIN w Warszawie, kompleks Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz Filharmonię Szczecińską, która jako pierwszy polski budynek otrzymała główną nagrodę konkursu.

Trzecia wystawa to prezentacja twórczości niezwykle interesującego rzeźbiarza Eduarda Chillidy, który jest on jednym z ważniejszych hiszpańskich artystów XX w.

(kontakt w Starostwie Powiatowym w Kłodzku: tel. 74 865 75 82)

Tagi: esk, esk bus, promocja, europejska stolica kultury

Data utworzenia: 08 marca 2016 07:50

Data publikacji: 08 marca 2016 07:50