Festiwal Pstrąga

27 czerwca 2017 13:57

W niedzielne popołudnie 25 czerwca br. w CH Galeria Twierdza Kłodzka odbyła się kolejna edycja Festiwalu Pstrąga, tym razem pod hasłem „Rozpocznij wakacje z pstrągiem”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Powiat Kłodzki we współpracy z Galerią Twierdza Kłodzko. Festiwal otworzyli Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń i Dyrektor Galerii Leszek Mazurek, którzy zapraszali klientów centrum handlowego do poznania i degustacji pstrąga uznanego za jeden z najbardziej charakterystycznych  i dostępnych dla mieszkańców i turystów produktów regionalnych na ziemi kłodzkiej. Uczestnikom serwowano smażonego pstrąga z największej w Polsce „Patelni plenerowej” Waldemara Załuskiego oraz aromatycznego wędzonego pstrąga w Mega Lokomotywie „Grillo wędzarnii - Raj Pstrąga - Goszów”.

W trakcie imprezy nie zabrakło także szeregu innych atrakcji m.in. występów artystycznych i prezentacji konkursowych potraw z pstrąga w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Wolan, Szalejowa Dolnego, Jugowa i Krosnowic, konkursów plastycznych dla dzieci i dorosłych, koła fortuny „Prymat” oraz pogadanki o rybach. Muzyczną gwiazdą imprezy był Moises Bethencourt, który gorącymi, hiszpańskimi i latynoskimi rytmami wprowadził wszystkich gości w wakacyjny klimat. Dla gości przygotowano również stoisko promocyjne powiatu kłodzkiego, na którym pracownicy wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kłodzku prezentowali liczne walory i ofertę turystyczną ziemi kłodzkiej.

Tagi: pstrąg kłodzki, patelnia plenerowa

Festiwal Pstrąga 2017

Data utworzenia: 27 czerwca 2017 13:57