Jesteś tutaj:

artykuł

FESTIWAL WRAŻEŃ NA ZAMKU W GORZANOWIE

26 czerwca 2018 08:23

Na zamku w Gorzanowie odbył się Festiwal Wrażeń, pod patronatem m.in. Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki Festiwaliwych gości w imieniu zarządu powiatu powitali : Etatowy Członek Zarządu - Piotr Marchewka oraz Członek Zarządu - Robert Duma.

Czytaj więcej...

 

Inauguracja Festiwalu Wrażeń

 

Podczas Inauguracji Festiwalu Wrażeń przewinęło się prawie 1000 osób – turystów, kuracjuszy i mieszkańców ziemi kłodzkiej!!! Tak więc nasze założenie zostało osiągnięte!

 

Otwarcie Festiwalu Wrażeń, promocja Ziemi Kłodzkiej, bajeczna kawa przygotowana przez Leszka Kopcio z Białej Lokomotywy, targi staroci, kiermasz wytworów rękodzielników i artystów, ekologiczne i tradycyjne smakołyki regionalne, targ staroci i występy Grabów City Band z wielkopolski, zespołu wokalnego Con Grazia, Chóru z PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej jak i bystrzyckiego duetu i kwartetu Gitarowego – to wszystko co można było zobaczyć i doświadczyć w dniach 23 i 24 czerwca w Pałacu w Gorzanowie podczas Festiwalu Wrażeń i I Jarmarku Świętojańskiego.

Gorzanów, położony w Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką, u podnóża Gór Bystrzyckich kryje przepiękną, renesansowo-barokową perłę – unikatowy, ogromny pałac, nad którego odbudową sprawuje pieczę Fundacja Pałac Gorzanów.  Podczas wydarzenia chcieliśmy się podzielić tym wyjątkowym miejscem i atmosferą oraz dostarczyć Państwu niezapomnianych przeżyć przy wtórze kurantów odrestaurowanego zegara pałacowej wieży.

W sobotę, 23 czerwca pięknie zaprezentował się swingowo-funkowy Grabów City Band oraz Chór Dziecięcy i Zespół wokalny Con Grazia, a także Bystrzycki Kwartet Gitarowego i duetu Micro Duo. Tego dnia przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Gorzanowa otwarty został Festiwal Wrażeń w ramach którego dowiedzieli się Państwo, jak można spędzić lato na Dolnym Śląsku i w Czechach. Były też wspaniałe, śląskie pierniki, miód, tradycyjne soki malinowe, swojskie chleby i ciasta, regionalne piwo oraz gorzanowskie wody mineralne. Nasze działania wspomagali  również animatorzy z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika wraz załogą Twierdzy Kłodzko ( szachy ), Muzeum Zabawek z Kudowy - animacje dla dzieci i Muzeum Papiernictwa z Dusznik - czerpanie papieru. Było też stoisko Muzeum Filumenistycznego z Bystrzycy Kłodzkiej no i oczywiście powiatu kłodzkiego.
Niedziela, 24 czerwca, to dalszy ciąg radości ciała i ducha, dalszy ciąg kiermaszu rzeczy absolutnie wyjątkowych, nierzadko jednoegzemplarzowych oraz targu staroci. Będą mieli w czym wybierać wszyscy ceniący wartość i urodę artystycznego rękodzieła, nie zabraknie też pomysłów na prezenty dla młodszych i starszych. 

Festiwal i Jarmark i wszystkie występy towarzyszące odbywały się na pałacowych dziedzińcach i wyznaczonych pomieszczeniach samego pałacu, które w tych dniach zostały udostępnione publiczności. Można było poczuć magię i wspaniałą atmosferę tego miejsca, gdzie już niedługo mamy nadzieję będzie otworzone muzeum i teatr.

 

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich Uczestników Wszelkich Działań: Wystawców, Wykonawców, Pasjonatów, Wolontariuszy i Wszelkich Ludzi Dobrej Woli !!!

Kolejna historyczna chwila w Gorzanowie, Pałacu, Powiecie kłodzkim za nami.

 

Impreza zorganizowana w ramach projektu „Festiwal wrażeń” współfinansowanego z Programu Interreg VA Republika Czeska-Polska.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020

 

 

Zobacz galerie zdjęć z wydarzenia :

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 26 czerwca 2018 08:23

Data publikacji: 26 czerwca 2018 08:23

Pobierz jako plik PDF , Drukuj Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Sprawozdanie V kadencja
Konkurs "Róża Kłodzka 2017"
Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013