I ŚWIĘTO SŁUŻB MUNDUROWYCH W KŁODZKU 2019

13 majaa 2019 11:30

10 maja 2019 r. na kłodzkim Rynku celebrowaliśmy I Święto Służb Mundurowych oraz Święto 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, Wicestarosta Kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Członek Zarządu Piotr Marchewka, Burmistrz Kłodzka Michał Piszko, Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, zaproszeni goście, dzieci , młodzież oraz mieszkańcy Kłodzka.

W natłoku obowiązków znalazła czas na wspólne świętowanie z „mundurowymi” przedstawicielka parlamentu, Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, która zawsze docenia i jest pełna uznania dla działań służb mundurowych na rzecz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

Dzisiejsze święto to także dzień podsumowań, a co za tym idzie, przekazano podziękowania oraz wręczono odznaczenia i nagrody dla najbardziej zaangażowanych w służbie.

Na upamiętnienie I Święta Służb Mundurowych zostały wybite okolicznościowe medale.
Medale zostały wręczone osobom zasłużonym oraz tym , które przyczyniły się do tego, że I Święto Służb Mundurowych mogło się odbyć .

Jak wspomniała pani dowódca 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej ppłk Izabela Wlizło, „… mam nadzieję, że wspólne święto służb mundurowych wpisze się na stałe w kalendarz lokalnych uroczystości .”

Z okazji dzisiejszego święta, życzymy Wszystkim Służbom Mundurowym spokojnej pracy oraz ogromnej satysfakcji ze służby Ojczyźnie.

Wicestarosta Kłodzki : Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk odbiera pamiątkowy medal okolicznościowy z okazji święta.

Zobacz więcej...

Data utworzenia: 13 majaa 2019 11:30