Jubileusz 10-lecie Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku

24 kwietnia 2017 12:41

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie w sobotę 22 kwietnia zebrali się Słuchacze i Przyjaciele Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku, żeby świętować Jubileusz 10-lecia. Noworudzki UTW jest najprężniej działającą w naszym powiecie organizacją tego typu, a dzięki aktywności i  zaangażowaniu Zarządu z prezes Karoliną Popiel na czele - stał się rozpoznawalną marką nie tylko  w naszym regionie.

W uroczystości wzięli udział m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska - wicemarszałek Sejmu, posłowie Monika Wielichowska i Sławomir Piechota, senator Jarosław Duda, europoseł Lidia Geringer de Oedenberg, starosta Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska Skrzypczyk i Piotr Marchewka, burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński, wiceburmistrz Marzena Wolińska, przewodniczący RM Andrzej Behan oraz dr Tomasz Drewniak prorektor do spraw nauki i rozwoju Państwowej Wyższej  Szkoły Zawodowej w Nysie. Wśród gości było wielu przedstawicieli zaprzyjaźnionych UTW, w tym delegacja z zaprzyjaźnionego Zagórzańskiego UTW z Mszany Dolnej w powiecie limanowskim. Były życzenia, prezenty, występy artystyczne i toasty, a szefowej NUTW Karolinie Popiel przyznano tytuł honorowego Rektora UTW w imieniu władz PWSZ w Nysie, która to uczelnia od 2012 roku sprawuje patronat naukowy nad noworudzkim uniwersytetem.

Data utworzenia: 24 kwietnia 2017 12:41

Data publikacji: 24 kwietnia 2017 12:41

2017-11-09
Filmowy Listopad z Panią Miecią