Konferencja Turystyka i praca 2019

25 październikaa 2019 15:33

W hotelu Metro View w Boguszynie, 25 października br. odbyła się Konferencja turystyczna pt. : „Turystyka i praca – lepsza przyszłość dla ziemi kłodzkiej”. Konferencja odbyła się w ramach Powiatowych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, została zorganizowana przez Wydział Rozwoju, Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Kłodzku.
Licznie przybyłych gości na konferencję, przywitał Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki.

W konferencji udział wzięli: Zbigniew Łopusiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta oraz członkowie Zarządu, Piotr Marchewka i Ryszard Niebieszczański.
Na zaproszenie starosty, w konferencji uczestniczyła również, poseł na Sejm RP Monika Wielichowska. Byli także włodarze miast i gmin powiatu kłodzkiego, samorządowcy, ludzie z branży oraz osoby zainteresowane tematyką turystyki w naszym regionie.

Celem konferencji jest szeroka dyskusja na temat aktualnych problemów turystyki w naszym powiecie. Podczas spotkania poruszono wiele ciekawych kwestii dotyczących przyszłości turystyki w naszym regionie.
Spotkania i rozmowy na konferencji ludzi z branży to okazja do poznania nowoczesnych i nieszablonowych akcji i pomysłów, które pozwalają wygenerować jeszcze większy ruch turystyczny oraz pozwolą lepiej obsługiwać turystów.

W ramach konferencji została przedstawiona m.in.: prelekcja na temat „Turystyczny rachunek zysków i strat” , którą wygłosił pan Piotr Gryszel
z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. O współczesnych wyzwaniach rynku turystycznego oraz wpływie nowych trendów, opowiedział pan Piotr Zawadzki również z Uniwersytetu Ekonomicznego.
Prezentację na temat aktualnych potrzeb szkoleniowych branży turystycznej i wyniki badań Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, przedstawił pan Jakub Feiga, dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
Kształtowanie jakości usług turystycznych oraz zatrudnienie w branży turystycznej przedstawiała pani Beata Dreszer, dyrektor Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju.
Warsztaty w tematyce wykształcenie a praca w turystyce poprowadziła pani Marta Drozdowska oraz Izabela Gruszka z Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.
Spotkania już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń turystycznych w powiecie.

Data utworzenia: 25 październikaa 2019 15:33

Data publikacji: 25 październikaa 2019 15:33