Konsultacje społeczne ws. S8

07 stycznia 2015 08:31

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dot. budowy drogi ekspresowej S8 (Wrocław - granica państwa), przebiegającej w znacznej części przez teren powiatu kłodzkiego. 23 grudnia 2014 roku Rada Powiatu Kłodzkiego podczas II sesji RPK, podjęła uchwałę "w sprawie zgłoszenia wniosku o umieszczenie w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych w latach 2014-2020 zadania inwestycyjnego polegającego na budowie drogi ekspresowej S8 Wrocław - Kłodzko - Boboszów". Podobne uchwały podjęły już rady innych powiatów i gmin, na terenie których  miałaby przebiegać droga. W załączeniu znajdą Państwo apel poseł Moniki Wielichowskiej, sposób zgłaszania uwag, a także formularz, na którym można wnosić swoje uwagi oraz spostrzeżenia.

Apel poseł Moniki Wielichowskiej

Wszyscy weźmy udział w konsultacjach publicznych w sprawie konieczności budowy S8 Wrocław – Kłodzko – Boboszów

Szanowni Państwo,

Rozpoczęły się konsultacje publiczne – społeczne do projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023.

Konsultacje trwają do 30 stycznia 2015 roku i prowadzi je Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego.

Na mój apel wszystkie samorządy z powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i części wrocławskiego podejmują uchwały w sprawie konieczności budowy S8 Wrocław – Kłodzko – Boboszów, a także będą wypełniać stosowne formularze konsultacyjne, zgłaszając uwagi o braku drogi ekspresowej nr 8 Wrocław – Kłodzko – Boboszów.

Szanowni Państwo,

każdy może wziąć udział w konsultacjach, nie tylko samorządy oraz instytucje – także każdy z Państwa – jako osoba fizyczna.

Zatem zwracam się do Państwa z apelem i prośbą zarazem – wypełniajmy formularz, który jest zamieszczony na mojej stronie www.monikawielichowska.pl, (na stronie www.powiat.klodzko.pl - w załączniku, jak również na stronie MIiR  - link poniżej)

Uwagi można zgłaszać w następujący sposób:

Na dedykowanym formularzu przesyłając na adres e:mail konsultacjepbdk@mir.gov.pl

Na dedykowanym formularzu przesyłając tradycyjną drogą pocztową na adres:

Departament Dróg i Autostrad

ul. Chałubińskiego 4/6

00-928 Warszawa

Zwracam się do wszystkich lokalnych mediów, samorządów i Państwa o rozpropagowanie akcji i informacji o możliwości wzięcia udziału w konsultacjach.

Obecnie ziemię kłodzką i ząbkowicką z Wrocławiem łączy droga krajowa nr 8 stanowiąca ciąg drogi ruchu międzynarodowego E-67, która na wielu odcinkach nie odpowiada warunkom technicznym wymaganym dla ruchu międzynarodowego. Wielkość ruchu na drodze kształtuje się znacznie powyżej średniej krajowej. Geometria DK 8 na wielu odcinkach nie spełnia warunków widoczności poziomej i pionowej, ograniczona jest przepustowość drogi, a brak płynności, brak możliwości wyprzedzania stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym. Nie jest także dostosowana do przenoszenia obciążeń o nacisku 115 kN/oś. Droga krajowa nr 8 na odcinku Wrocław – Kłodzko znajduje się w czołówce odcinków krytycznych na drogach krajowych w Polsce.

Droga ekspresowa S8 powinna stać się elementem transportowej sieci, ponieważ stanowi znaczącą determinantę rozwoju społeczno–gospodarczego Dolnego Śląska. Przedłużenie drogi ekspresowej S5 z Wrocławia na południe Polski winny przekuć się w realizacje rządowe. Od tego zależy rozwój naszego Subregionu.

Aby ludzie więcej nie ginęli w wypadkach, aby uczestnicy ruchu czuli się bezpiecznie, aby móc w pełni wykorzystywać nasze cenne krajobrazy przyrodnicze, uzdrowiskowe, dziedzictwa narodowego, aby w pełni zagospodarować tereny w podstrefach ekonomicznych, aby skutecznie walczyć z bezrobociem, które jest jednym z najistotniejszych problemów – proszę, dołączcie do mnie i samorządowców, jako ważny społeczny głos w sprawie budowy S8 Wrocław – Kłodzko – Boboszów.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy południowej części województwa dolnośląskiego z terenu powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i wrocławskiego – wypełnijcie i prześlijcie drogą e-mail lub drogą pocztową stosowną ankietę konsultacyjną.

To proste, a jednocześnie bardzo ważne w czasie konsultacji publicznych do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023.

Warto formularz kserować, udostępniać innym i przesyłać dalej.

Wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na mojej stronie internetowej.

Pozdrawiam, Monika Wielichowska

Tagi: S8, droga ekspresowa, konsultacje