Konwent Dolnośląskich Powiatów w Trzebieszowicach

26 stycznia 2016 11:29

W trzebieszowickim Zamku na Skale na zaproszenie Przewodniczącego Konwentu Powiatów WD starosty wrocławskiego Romana Potockiego i Macieja Awiżenia, starosty kłodzkiego w dniach 25-26 stycznia br. spotkali się starostowie powiatów z Dolnego Śląska na pierwszym w tym roku konwencie.

W konwencie uczestniczyli także wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak i wicemarszałek Andrzej Kosiór.

Zakres i tematyka spotkania oraz dyskusji obejmowały m.in. zmiany w ustawie o ochronie gruntów rolnych (wystąpienie Roberta Pajkerta, geodety wojewódzkiego), finansowanie przez samorządy zadań zleconych z zakresu administracji rządowej (wystąpienie starosty Macieja Awiżenia), aktualne działania w ochronie zdrowia (wystąpienie Waldemara Malinowskiego i Wiktora Króla z Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych) oraz postępy w realizacji projektu platformy elektronicznych usług geodezyjnych w województwie dolnośląskim (wystąpienie Ewy Maj i starosty głogowskiego Jarosława Dutkowiaka). Gościem konwentu był także wicemarszałek Andrzej Kosiór, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za rozwój regionalny, który przedstawił możliwości korzystania przez samorządy z funduszy europejskich do 2020 roku.

W poniedziałek, na zakończenie obrad,  przyjechał do Trzebieszowic wojewoda Paweł Hreniak, który zadeklarował wolę szerokiej współpracy z samorządowcami, a także wraz z ppłk. Bolesławem Zawadzkim, komendantem WKU we Wrocławiu i płk. Waldemarem Bartłomiejczykiem, szefem WSZW, wręczył medale „Za zasługi dla obronności kraju”.

fot. Marta Zilbert

Tagi: konwent, województwo dolnośląskie, wojewoda, trzebieszowice

konwent w trzebieszowicach - 25.01.2016

Data utworzenia: 26 stycznia 2016 11:29