Minister Bogdan Zdrojewski w powiecie kłodzkim

20 majaa 2014 11:43

Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gościł w poniedziałek 19 maja w powiecie kłodzkim. Okazją do odwiedzin było nadanie Bogdanowi Zdrojewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Bystrzycy Kłodzkiej. Podczas wizyty ministrowi towarzyszyli: senator RP Stanisław Jurcewicz, posłowie Monika Wielichowska i Jakub Szulc, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, etatowy członek Zarządu Powiatu Krzysztof Baldy oraz dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu kłodzkiego starostawa, Michał Piszko.

Po uroczystości nadania honorowego obywatelstwa Bystrzycy Kłodzkiej oraz krótkim spacerze po mieście, minister odwiedził Szczytną i Duszniki, gdzie spotkał się z burmistrzami miast. W Dusznikach zwiedził Muzeum Papiernictwa w zabytkowym młynie, a następnie bazylikę w Wambierzycach - Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Kolejnym punktem wizyty była Nowa Ruda, gdzie ministra witały dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. W Kłodzku, dawnym miejscu zamieszkania, Bogdan Zdrojewski odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, na którego remont Powiat Kłodzki otrzymał dotację z MKiDN. Po spacerze przez zabytkowe centrum Kłodzka, Bogdan Zdrojewski spotkał się z radnymi, członkami PO oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych w Centrum Kultury Chrześcijańskiej.

Tagi: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Honorowy Obywatel Bystrzycy Kłodzkiej

Data utworzenia: 20 majaa 2014 11:43

Data publikacji: 20 majaa 2014 11:43