Noworudzki Senior-Student się nie nudzi !

10 września 2019 09:26

Już po raz 13 odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Noworudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Pani Rektor Karolina Popiel wraz z Dyrektorem MOK Wojciechem Kołodziejem poprowadzili inaugurację.
W uroczystości otwarcia roku akademickiego udział wzięli parlamentarzyści: posłanka Monika Wielichowska, która od początku powstania NUTW sympatyzuje i wspiera noworudzkich studentów. Na rozpoczęcie również przybył poseł Sławomir Piechota, który wystąpił z ciekawym wykładem.
Radny Sejmiku Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, również znalazł czas, żeby spędzić go ze studentami oraz przekazał książkę, która przyda się studentom zainteresowanym kulinariami naszego regionu.
Byli także, gospodarze Nowej Rudy, Burmistrz Tomasz Kiliński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Behanem.
Na zaproszenie władz uniwersytetu, Powiat Kłodzki reprezentowali: Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta Kłodzki oraz Piotr Marchewka Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.
Przedstawiciele samorządu powiatowego, życzyli odważnych inicjatyw na rzecz edukacji, aktywizacji oraz wspaniałej integracji społeczności studenckiej oraz wszelkiej pomyślności w tym roku akademickim.
Grupa studentów z roku na rok się powiększa i na tą chwilę liczy już ponad 170 słuchaczy. Studenci przybyli pełni energii na rozpoczęcie roku wraz z delegacjami z zaprzyjaźnionych uniwersytetów. Działać będą w 19 sekcjach na uniwersytecie, prowadząc aktywności w różnych dziedzinach.
Powodzenia !

Data utworzenia: 10 września 2019 09:26