OBCHODY NARODOWEGO DNIA ZWYCIĘSTWA W KŁODZKU 2019

08 majaa 2019 14:20

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa są niezwykle ważne dla upamiętnienia ofiar, jakie Polska i Polacy ponieśli w czasie II wojny światowej, dla uczczenia pamięci milionów Polaków, którzy stracili życie w czasie tego największego w dziejach konfliktu oraz żołnierzy polskich walczących na wielu frontach. 74 lata temu, 8 maja 1945 r. Niemcy podpisały bezwarunkową kapitulację, która kończyła trwającą od 1 września 1939 r. wojnę w Europie.

II wojna światowa to największy i najbardziej krwawy konflikt zbrojny w historii.W czasie wojny Polska poniosła największe straty, zginęło około 6 milionów obywateli.
Nasze siły zbrojne uczestniczyły w większości kampanii wojennych i bitew II wojny światowej.
Dzisiaj jest ten szczególny dzień, w którym oddajemy hołd wszystkim ofiarom tamtych wydarzeń.

Zobacz więcej...

W obchodach 74 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Kłodzku, udział wzięli: Posłanka na Sejm Monika Wielichowska, przedstawiciele władz powiatowych, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Łopusiewicz oraz Wicestarosta Kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, władze miasta i gminy Kłodzko, służby mundurowe, radni, przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich, delegacja ze Stowarzyszenia Ziemi Kłodzkiej, harcerze, zaproszeni goście, młodzież oraz mieszkańcy.

Honorowy posterunek przy Pomniku został wystawiony przez 22 Batalion Piechoty Górskiej oraz członków historycznej grupy rekonstrukcyjnej.
Poruszające przemówienie odczytał honorowy prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego płk Kazimierz Korecki.
Następnie zostały wręczone odznaczenia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dla zasłużonych.
Pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Kwiaty złożyli w imieniu władz starostwa, Wicestarosta Kłodzki - Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego - Zbigniew Łopusiewicz

Odznaczony - Jan Kalfas, kierownik referatu zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa

Chwała i cześć bohaterom, którzy walczyli za Ojczyznę.

Data utworzenia: 08 majaa 2019 14:20

Data publikacji: 08 majaa 2019 14:20