Święto Rzemiosła 2015

07 majaa 2015 15:32

Kłodzki Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zorganizował dnia 7 maja br.
w Muzeum Ziemi Kłodzkiej Święto Rzemiosła. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia rzemieślnicze zasłużonym członkom cechu, a starszy cechu Maciej Machela podziękował gościom za współpracę z kłodzkim cechem w poprzednich latach oraz wyraził nadzieję na jej kontynuację. Maciej Machela również odebrał gratulacje, ponieważ został wybrany na starszego cechu na kolejną kadencję.
W uroczystości udział wzięli Monika Wielichowska, poseł na sejm RP, Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, Stanisław Longawa - wójt gminy Kłodzko, Ryszard Niebieszczański i Adam Łącki - radni powiatowi, Krzysztof Bolisęga i Edward Węglarz - dyrektorzy Powiatowego Urzędu Pracy, a także Kazimierz Rachowiecki - wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Opolu oraz Katarzyna Wierzbicka - dyrektor biura Cechu w Bielawie.

Odznaczenia i podziękowania

Tytuły honorowego członka Cechu w Kłodzku otrzymali: Danuta Górska, Leszek Sroka, Henryk Cichy.

Srebrną Odznaką Mistrza za szkolenie uczniów w zawodach zostali uhonorowani: Beata Raczyńska, Teresa Komasa, Tadeusz Gorczakowski, Marian Czajka, Andrzej Wołoszyn.

Podziękowania za zaangażowanie i owocną pracę w Zarządzie Cechu w Kłodzku i Komisji Rewizyjnej w latach 2011-2015 odebrali: Teresa Komasa, Lech Machela, Henryk Cichy, Stanisław Kudełko, Marian Czajka, Mariusz Budzicz, Marek Ogonowski.

Zarząd Cechu podziękował za wieloletnią dobrą współpracę z Cechem: Maciejowi Awiżeniowi – staroście kłodzkiemu, Adamowi Łąckiemu i Ryszardowi Niebieszczańskiemu – radnym powiatowym, Stanisławowi Longawie – wójtowi gminy Kłodzko, Krzysztofowi Bolisędze oraz Edwardowi Węglarzowi – dyrektorom PUP, Piotrowi Kramnikowi – właścicielowi TV Kłodzko, Hannie i Arturowi Kopciom –właścicielom firmy Hanart, Zbigniewowi Ładzińskiemu, prezesowi Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu oraz Tadeuszowi Staruchowi, prezesowi Izby Rzemieślniczej w Opolu.

Tagi: cech, rzemiosło

Data utworzenia: 07 majaa 2015 15:32