Otwarcie wielomilionowej inwestycji drogowej w gminie Międzylesie !

08 październikaa 2018 11:04

Blisko 6 mln zł. kosztowała przebudowa 11 kilometrów  drogi powiatowej nr 3274 D Mostowice - Poniatów - Niemojów - Lesica - Międzylesie, na odcinku Międzylesie ul. Wojska Polskiego -Lesica-Niemojów - Przejście Graniczne.

Ogromnym udziałem finansowym tej inwestycji to były środki pozyskane do projektu z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 5 mln zł. Środki własne powiatu kłodzkiego to kwota blisko 500 tys. zł.

Wkład dokonany przez Nadleśnictwo Międzylesie to kwota 411 tys. zł.

W oficjalnym otwarciu drogi udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, radni sejmiku, wykonawcy, przedstawiciele Nadleśnictwa, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych, lokalne media.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali:

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń, Wicestarosta Kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk , oraz mocno zaangażowany w doprowadzeniu do końca tej inwestycji etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka, Burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak, udział wzięli także radni Sejmiku Województwa  Czesław Kręcichwost i Zbigniew Szczygieł, Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska oraz przedstawiciele nadleśnictwa, wykonawcy inwestycji, przedstawiciele Zarządu Dróg.

Po sprawnie przeprowadzonym remoncie dokonanym przez firmę Drogmost, mamy kolejne 11 kilometrów nowej drogi, łączącej Międzylesie z przejściem granicznym w Niemojowie.

Dalej tą drogą możemy dojechać do Mostowic, Zieleńca i Dusznik Zdroju, jest to tzw. odcinek drogi Śródsudeckiej stanowiący ważny element drogi turystycznej tej części powiatu kłodzkiego.

Jak widać dobra lokalna współpraca przyczyniła się do tego, że złożone deklaracje zostały zrealizowane.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ:

Data utworzenia: 08 październikaa 2018 11:04