Podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2016/2017

20 czerwca 2017 14:21

20 czerwca br. Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kłodzku zorganizował spotkanie podsumowujące wyniki współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2016/2017. W tej miłej uroczystości uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego, dyrektorzy zwycięskich szkół, oraz zaproszeni goście - przyjaciele sportu szkolnego: starosta kłodzki Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz etatowy członek zarządu Piotr Marchewka. PSZS w Kłodzku w kończącym się roku szkolnym był organizatorem 77 imprez sportowych o randze mistrzostw powiatu kłodzkiego we wszystkich kategoriach szkół. Zawody rozgrywano w 13 dyscyplinach sportowych, a uczestniczyło w nich łącznie 3908 uczniów z 67 szkół z całego powiatu.

W kategorii szkół podstawowych tzw. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rozegrano 29 finały powiatowe, w których startowało 1621 dzieci, a sklasyfikowano 29 szkół.

Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej, która uzyskała 315 punktów - 4 razy wygrywając zawody, 6 razy zajmowała 2 miejsce i 1 raz trzecie. Gratulujemy uczniom oraz nauczycielowi wychowania fizycznego panu Tomaszowi Grucce.

W kategorii szkół gimnazjalnych rozegrano 23 finały powiatowe, w których startowało 1123 dziewcząt i chłopców reprezentujących 24 gimnazja. Zwyciężyło - po raz pierwszy w historii - Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej, które zdobyło 310 punktów i 4 krotnie zdobywało 1 miejsca, 3 razy 2 miejsce i 3 razy 3 miejsce. Gratulujemy silnej ekipie zawodników oraz nauczycieli wychowania fizycznego na czele z panem Piotrem Wróblem.

W kategorii szkół średnich rozegrano 25 finały powiatowe, w których startowało 14 szkół i 1164 osoby. Po raz drugi z rzędu rywalizację wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku z rekordowym wynikiem 335 punktów – 6 razy zajmując 1 miejsce, 4 razy 2 oraz 2 razy 3 miejsce – gratulujemy młodzieży, dyrekcji oraz nauczycielom Alicji Dereń, Alicji Rogali, Tomaszowi Węglarzowi i Pawłowi Krzemionce.

Zarząd PSZS w Kłodzku – tradycyjnie, okolicznościowymi dyplomami oraz statuetkami - nagrodził szkoły, które zajęły 6 czołowych lokat w każdej kategorii współzawodnictwa. Zwycięskie szkoły otrzymały ponadto sprzęt sportowy o łącznej wartości ponad 3000 zł.

Natomiast pamiątkowe plakiety z podziękowaniami za współpracę przy organizacji szkolnych imprez sportowych otrzymały panie: Renata Pajdzik z SP nr 7 w Nowej Rudzie i Agnieszka Rozlach – Pomorska z Gimnazjum Nr 2 w Nowej Rudzie oraz pan Piotr Pawłowski ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach. Specjalne wyróżnienie za prowadzenie strony internetowej PSZS w Kłodzku otrzymał pan Łukasz Kulaszko.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, sportowcom i działaczom PSZS życzymy miłych, bezpiecznych i oczywiście sportowych wakacji !!!

Pełne klasyfikacje współzawodnictwa sportowego we wszystkich kategoriach szkół opublikowane są na stronie: www.pszs.klodzko.pl

Tagi: PZS, sport, Powiatowy Związek Sportowy

Powiatowy Związek Sportowy 2016/2017