Powiat na targach turystycznych

07 marca 2016 10:52

W dniach 18-21 lutego br. na terenie centrum wystawienniczego Praha Holešowice odbyły się Targi „Holiday World”. Starostwo Powiatowe w Kłodzku prezentowało ofertę ziemi kłodzkiej wspólnie z czeskim partnerem: stowarzyszeniem Góry Orlickie i Podorlicko z Rychnova nad Knežnou na wspólnym stoisku dwóch naszych przygranicznych województw pardubickiego i kralowohradeckiego.

Różnorodność materiałów promocyjnych powiatu kłodzkiego (w czeskiej i angielskiej wersji językowej), powstałych w ramach wspólnych polsko-czeskich projektów współfinansowanych ze środków unijnych, pozwoliło na szerokie zaprezentowanie walorów naszego regionu czeskim turystom i touroperatorom.

Tegoroczne jubileuszowe dwudzieste piąte targi są największymi targami turystycznymi na terenie Republiki Czeskiej (ponad 400 wystawców). Wiodącej prezentacji targowej „Holiday World” towarzyszyły młodsze, dziesiąte, targi gastronomiczne – „Top Gastro 2016”.

Z kolei w dniach 26-28 luty br., w ramach współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną, odbyła się promocja walorów turystycznych ziemi kłodzkiej we wrocławskiej Hali Stulecia podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław 2016. W ósmej edycji targów wzięło udział ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy.

Potencjał turystyczny ziemi kłodzkiej został bardzo mocno zaakcentowany na stoisku Dolnego Śląska poprzez wspólną prezentację Starostwa Powiatowego w Kłodzku, gmin Stronie Śląskie, Lądek-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Uzdrowiska Lądek-Długopole oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, które prowadziło dla odwiedzających warsztaty czerpania papieru. Ponadto na wrocławskich targach na samodzielnych stoiskach prezentowały się Ośrodek Narciarski Czarna Góra Resort oraz Park Miniatur Minieuroland. Organizatorzy targów, jak co roku, zapewnili bardzo bogaty program dodatkowych atrakcji i wydarzeń towarzyszących, zarówno dla osób odwiedzających targi, jak również dla przedstawicieli branży turystycznej prezentującej swoje oferty w stolicy Dolnego Śląska.

Opracowanie: Marlena Korczyńska (Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu)

Tagi: targi, turystyka, promocja

Powiat na targach turystycznych 2016