PROFESOR Z POWIATU KŁODZKIEGO

26 listopadaa 2019 13:51

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń wraz z całym Zarządem Powiatu Kłodzkiego w składzie :Wicestarosta Kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk,Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu - Piotrem Marchewką, Członkiem Zarządu - Małgorzatą Kanecką Małgorzata Kanecka oraz Członkiem Zarządu - Ryszardem Niebieszczańskim Ryszard Niebieszczanski oraz Grzegorzem Gredysem - Sekretarzem Powiatu i Skarbnikiem Powiatu - Henryką Popiel , mieli przyjemność gościć zaproszonego na posiedzenie zarządu, prof. dr hab. Pawła Borszowskiego, który to 6 listopada bieżącego roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odebrał z rąk Prezydenta RP tytuł profesorski.

Prof. dr hab. Paweł Borszowski pochodzi z Kłodzka.

Był m.in. pracownikiem Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz Gminy Wiejskiej Kłodzko. Obecnie zawodowo związany jest z Wydziałem Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie prowadzi wykłady dla studentów. Pełni tam również funkcję zastępcy kierownika Katedry Prawa Finansowego. Jest autorem imponującej ilości publikacji naukowych.

Jak czytamy na stronie uczelni, zainteresowania naukowe Pana profesora koncentrują się wokół zagadnień ogólnego i szczegółowego prawa podatkowego. Kluczowe znaczenie ma analiza stosunku prawnego zobowiązania podatkowego, podatkowych skutków działalności gospodarczej oraz zagadnienia elastyczności przepisów prawa podatkowego i definicji legalnych w prawie podatkowym.

Poza uczelnią jest członkiem Stowarzyszenia Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz zawodnikiem AZS Uniwersytet Wrocławski. Był uczestnikiem Półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym kwiecień 2016 r, marzec 2017r, marzec 2018, marzec 2019. Zawodnik III ligowej drużyny tenisa stołowego w sezonie 2019/2019

Podczas spotkania wszyscy członkowie Zarządu złożyli osobiście wyrazy uznania oraz gratulacje z okazji otrzymania tak zaszczytnego tytułu naukowego.

Była też okazja do rozmowy o bieżących problemach powiatu jak i bardziej swobodnie - było troszkę wspomnień sprzed lat o pracy w starostwie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że z naszego powiatu wywodzi tak znakomita postać świata nauki.

Linki:

Data utworzenia: 26 listopadaa 2019 13:51