Projekt Rodzina kłodzkiego PKS

22 lutego 2017 08:20

PKS w Kłodzku S.A. 21 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku podpisał z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatem Kłodzkim umowę o współpracy przy realizacji „Projektu Rodzina”.

PKS w Kłodzku S. A. zobowiązał się do przyznania 50% ulgi handlowej od ceny każdego biletu jednorazowego na wszystkie kursy autobusowe realizowane przez kłodzki PKS dla członków rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka funkcjonujących na terenie powiatu kłodzkiego. Zadaniem PCPR-u będzie bieżąca aktualizacja listy uprawnionych do ulgi, a Powiat sfinansuje wydruk legitymacji uprawniających do uzyskania zniżki. Celem tej umowy jest przede wszystkim wspieranie rodzicielstwa zastępczego oraz zwiększenie dostępności dla członków rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka instytucji, urzędów, placówek medycznych i oświatowych. Umowa obowiązywać będzie od 1 marca 2017 r. do 28 lutego 2018 r.

Ulga przysługuje każdemu członkowi rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka funkcjonującego na terenie powiatu kłodzkiego – rodzicom zastępczym, dzieciom przebywającym w rodzinie zastępczej oraz dzieciom biologicznym rodziców zastępczych (do ukończenia przez nich 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki), dyrektorowi oraz wychowankom rodzinnych domów dziecka (do ukończenia przez nich 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki). Chcąc skorzystać z ulgi niezbędne będzie posiadanie przy sobie dokumentu ze zdjęciem oraz karty indentyfikacyjnej, która będzie wydana przez PKS w Kłodzku S. A. Dzieciom do lat 7 ulga przyznawana będzie na podstawie samej karty identyfikacyjnej.

Umowę ze strony Powiatu podpisali starosta Maciej Awiżeń i wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, ze strony PKS w Kłodzku – prezes Elżbieta Żytyńska, a ze strony PCPR – dyrektor Jacek Kubicki.

Tagi: PKS, piecza zastępcza, PCPR

PKS - Projekt Rodzina