Regionalny wtorek z powiatem

19 listopadaa 2015 14:47

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury - Wrocław 2016 w centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej organizowane są „Regionalne Wtorki”. Są to otwarte prezentacje regionalne promujące dolnośląskie atrakcje. 17 listopada w Barze Barbara pod hasłem „Ziemia Kłodzka - dziedzictwo, kultura, krajobraz” zaprezentował się powiat kłodzki.

Oprócz multimedialnych pokazów, krótkich wykładów i występów artystycznych, były stoiska muzeów i firm, które pokazały jak najszersze spektrum możliwości ziemi kłodzkiej. Można było spróbować regionalnych specjałów, uzyskać informacje o najważniejszych imprezach kulturalnych, sportowych, zabytkowych obiektach i historii regionu.

Piękno krajobrazu można było podziwiać oglądając wystawę Tomasza Gmerka pt. „Hrabstwo kłodzkie na fotografii”, a regionalny podwieczorek przygotowała pani Janina Górnicka z Ratna Dolnego – finalistka 4 edycji „MasterChef Polska”. Wykład o zabytkach i atrakcjach turystycznych poprowadził Zbigniew Gołąb.

Podczas wydarzenia wystąpili: Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda i Dziewczęcy Zespół Wokalny z Bystrzycy Kłodzkiej.

W ramach „Regionalnego Wtorku” zaprezentowały się ponad to: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdroju, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Hrabstwa Kłodzkiego, Przetwórstwo Rybne – Doral z Kłodzka, Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze MACHELA z Kłodzka, EkoAr z Jarkowa  oraz  MINERAL z Gorzanowa.

Tagi: promocja, ESK 2016, Wrocław, regionalny wtorek

Bar Barbara - ESK 2016 - Wrocław - 17 listopada 2015 - promocja