Spotkanie ws. obwodnicy Kłodzka

03 sierpnia 2015 09:18

W piątek 31.07.2015r. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, z inicjatywy Pani poseł Moniki Wielichowskiej, odbyło się spotkanie z dyrektorem GDDKiA oddział w Opolu Andrzejem Kałużnym. Spotkanie dotyczyło aktualnego stanu zaawansowania prac projektowych dotyczących budowy obwodnicy Kłodzka. Udział w nim wzięli również starosta kłodzki - Maciej Awiżeń, członek zarządu powiatu - Piotr Marchewka, burmistrz Kłodzka - Michał Piszko oraz kierownik rejonu GDDKiA w Kłodzku - Monika Kropielnicka.

Andrzej Kałużny poinformował zainteresowanych, że w chwili obecnej prowadzone są końcowe działania w ramach etapu projektowania, które pozwolą złożyć wniosek do Wojewody Dolnośląskiego o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). W uzupełnieniu wyjaśnił, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i nie występują opóźnienia co do etapu uzgodnień i projektowania obwodnicy. Dyrektor przekazał również informację, że zakończył się II etap konsultacji społecznych z właścicielami gruntów, przez które będzie biegła obwodnica Kłodzka. Etap ten dotyczył rozmów w zakresie utrudnień, jakie mogą wyniknąć w trakcie realizacji inwestycji, dojazdów do posesji i pól oraz kwestii wykupu gruntów. Wszystkie kwestie problemowe wyjaśniane są z mieszkańcami na bieżąco, a odpowiedzi udzielają zarówno przedstawiciele GDDKiA oddział w Opolu, jak i Wykonawca.

Dla przypomnienia informujemy, że budowa obwodnicy Kłodzka ma zostać zrealizowana w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy z Wykonawcą, a wartość inwestycji to blisko 200 mln zł. Długość całej obwodnicy to ok. 11,5 km, w tym dwie estakady: jedna o długości ok. 1 km i druga 0,5 km.

,,To najważniejsza drogowa inwestycja powiatu kłodzkiego. Ważna nie tylko dla mieszkańców Kłodzka, ale także dla mieszkańców gmin południowej części naszego powiatu. Gdyby nie determinacja, zaangażowanie i praca poseł Moniki Wielichowskiej w zakresie wpisania zadania na listę inwestycji, a następnie projekcie i powstaniu dokumentu, nie bylibyśmy teraz na etapie rozpoczęcia tak dużej i ważnej dla nas inwestycji” – dodaje Maciej Awiżeń, starosta powiatu kłodzkiego.

Tagi: obwodnica Klodzka, GDDKiA, drogi

Spotkanie ws. obwodnicy Kłodzka