Jesteś tutaj:

artykuły

10 LECIE PLACÓWKI STRAŻY GRANICZNEJ W KŁODZKU

13 czerwca 2019 08:18

Na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyła się wyjątkowa, gdyż podwójna uroczystość w związku z 10-leciem powstania placówki Straży Granicznej w Kłodzku oraz 28-leciem powstania służby Straży Granicznej w naszym kraju.

W uroczystości udział wzięli licznie przybyli przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele władz państwowych - obecny był senator RP Aleksander Szwed, przedstawiciele samorządów lokalnych, powiat kłodzki reprezentowali Starosta Kłodzki- Maciej Awiżeń oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego - Piotr Marchewka. Władze gminy reprezentował Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur. Sejmik Województwa Dolnośląskiego reprezentował radny Stanisław Jurcewicz. Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Glacensis reprezentował Prezes Zarządu Czesław Kręcichwost. Obecni byli również przedstawiciele Powiatu Ząbkowickiego.

Czytaj więcej...

więcej

Festiwal Pstrąga

11 czerwca 2019 08:42

więcej

Proces przygotowania dokumentacji na drogę Świerki - Włodowice rozpoczęty

10 czerwca 2019 14:57

Odnosząc się do publikacji artykułów w prasie oraz pism mieszkańców Dworki, Krajanów, Sokolica, Świerki, Zarząd Powiatu Kłodzkiego mając na względzie zły stan drogi Świerki – Włodowice, dzięki poczynionym oszczędnościom w budżecie powiatu w innych obszarach, udało się na sesji w maju, wprowadzić  do budżetu – zadanie, polegające na wykonaniu mapy do celów projektowych dot. drogi Świerki-Włodowice. 

Przewidziany koszt przygotowania mapy to 46 tys. zł. , dotyczy odcinka blisko 10 km drogi.

W chwili obecnej trwa postępowanie w celu wyłonienia wykonawcy tej mapy, termin wykonania zadania to 30.10.2019 r.

Po przygotowaniu mapy do celów projektowych, kolejnym etapem tej inwestycji będzie przygotowanie dokumentacji technicznej, przewidywany koszt to 120 tys. zł., i to zostanie  zadanie wprowadzone do budżetu powiatu w roku 2020, co z kolei pozwoli na jesień przyszłego roku, na złożenie wniosku na I etap zadania do Funduszu Dróg Samorządowych, pod warunkiem, że zostanie ogłoszony nabór wniosków.

Czytaj więcej:

więcej

KRESOWIANIE PAMIĘTAJĄ - UROCZYSTE OBCHODY 2019

07 czerwca 2019 15:08

9 rocznica odsłonięcia i poświęcenia pomnika w hołdzie Polakom pomordowanym na Kresach Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów z organizacji OUN-UPA w latach 1939-1947.

76 rocznica ludobójstwa na Kresach Wschodnich

Jubileusz 30-lecia Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej

Dnia 07.06.2019 r. obchodziliśmy 9 rocznicę odsłonięcia pomnika w Kłodzku, który powstał w hołdzie pomordowanym Polakom na Kresach Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1939-1947 oraz 76 rocznicę ludobójstwa na Kresach Wschodnich.

Przemówienie wygłasza Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - Wicestarosta Kłodzki 

Czytaj więcej....

więcej

WSPÓŁPRACA POWIATU KŁODZKIEGO Z KRAJEM HRADECKIM SPOTKANIE W STAROSTWIE

05 czerwca 2019 12:49

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku trwa spotkanie
z naszym czeskim partnerem.

Delegację z Kraju hradeckiego powitał członek Zarządu Piotr Marchewka wraz z wicestarostą Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk i członkami Zarządu Powiatu Kłodzkiego. 

Stronę czeską reprezentowała delegacja:
Štěpán Jiří - marszałek, Cabicar Aleš - członek zarządu, Hečko Pavel - członek zarządu, Klíma Karel - członek zarządu, Šormová Táňa - radna, Jarolím Jan - radny, Milan Sommer - radny, Koleta Petr - radny, Barešová Dominika - urzędnik , Zábranský Lukáš- urzędnik, Lechmann Dan - urzędnik, Friček Michal - urzędnik, Klíma Roman - urzędnik, Jaroslav Štefek - sekretarz EG po czeskiej stronie granicy, Veronika Tomková - urzędnik

czytaj więcej...

więcej

UROCZYSTE OBCHODY

28 majaa 2019 13:06

więcej

W STRONĘ SŁOŃCA - OPOLSKIE TARGI TURYSTYCZNE

28 majaa 2019 12:52

XIV MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYKI

 „W STRONĘ SŁOŃCA” W OPOLU"

W dniach 24-26 maja br. Powiat Kłodzki uczestniczył w IX Międzynarodowych Targach Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu. Zorganizowane w centrum miasta, bez biletów wstępu, trwające 3 dni targi, przyciągnęły na opolski rynek wielu odwiedzających. W najatrakcyjniejszym miejscu Opola na rynku, w scenerii zabytkowych kamieniczek, między kawiarniami i restauracjami w specjalnie przeznaczonych do prezentacji targowych drewnianych domkach oraz pod zadaszeniem pawilonu wystawienniczego ponad siedemdziesięciu wystawców z kraju i z zagranicy prezentowało największe atrakcje turystyczne swoich regionów. Wśród nich byli m.in. reprezentanci polskich miast i powiatów, uzdrowisk, hoteli, pensjonatów, biur podróży, organizacji turystycznych oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych.

Powiat Kłodzki prezentował walory turystyczne ziemi kłodzkiej wspólnie z gminą Bystrzyca Kłodzka, miastem Lądek-Zdrój, Uzdrowiskiem Lądek-Długopole Zdrój S.A., gminą Międzylesie oraz czeskim partnerami miastem Usti nad Orlicą.

Organizatorzy targów przygotowali szereg atrakcji dla przybyłych na opolski rynek: m.in. liczne pokazy, konkursy z nagrodami, występy artystyczne. Tegoroczną nowością był Festiwal Podróżników z udziałem gościa specjalnego - aktorki filmowej i teatralnej Anny Dereszowskiej. Gwiazda znająca nasz region z ubiegłorocznego Festiwalu Aktorstwa Filmowego w Bystrzycy Kłodzkiej nie omieszkała odwiedzić stoiska ziemi kłodzkiej.

Kolejnym miłym akcentem dla ziemie kłodzkiej był artykuł Nowej Trybuny Opolskiej, w której dziennikarze odwiedzający targi umieścili ziemię kłodzką w TOP10 najatrakcyjniejszych destynacji i regionów prezentujących się na targach, do których warto udać się nawet na krótki urlop. Dla turystów z Opolszczyzny ogromnym atutem ziemi kłodzkiej jest niewielka odległość dzieląca oba regiony. Największe zainteresowanie od lat budzi możliwość wypoczynku w kłodzkich uzdrowiskach oraz turystyki aktywnej, przede wszystkim pieszej rowerowej i konnej.

 

Opracowała:

Marlena Korczyńska

Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu

Starostwa Powiatowego w Kłodzku

więcej

Powiatowe Obchody „Dnia Strażaka” w Polanicy-Zdrój

27 majaa 2019 09:16

W sobotę, 25 maja br. w polanickim Parku Zdrojowym, odbyły się uroczyste obchody „Dnia Strażaka”.
W obchodach udział wzięli zaproszeni goście: posłanka Monika Wielichowska, senator Aleksander Szwed, radni Sejmiku Stanisław Jurcewicz, Zbigniew Szczygieł, Zbigniew Łopusiewicz - Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Ryszard Niebieszczański – Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego i Honorowy Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Kłodzku, gospodarz miejscowości Mateusz Jellin-Burmistrz Polanicy-Zdrój, burmistrzowie i wójtowie z powiatu kłodzkiego, gospodarze obchodów: mł. bryg. Jarosław Chodorowski Komendant Powiatowy PSP, druh Ryszard Drozd - Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, dowódcy zaprzyjaźnionych służb mundurowych, strażacy, mieszkańcy i kuracjusze.

Podczas spotkania, wyróżniający się Strażacy otrzymali odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe, zostały odczytane okolicznościowe listy gratulacyjne, złożono życzenia druhom.

Święto Strażaków zawsze obchodzone jest z wielkimi honorami, Strażacy są obdarzeni ogromnym zaufaniem oraz uznaniem wśród obywateli. To Strażacy zawsze są gotowi nieść pomoc w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego. To oni, jako pierwsi przychodzą z profesjonalną pomocą w czasie akcji ratowniczych. Za Wasz trud, poświęcenie i gotowość – DZIĘKUJEMY.

W dniu Waszego święta życzymy, nieustającej satysfakcji ze służby, bezpiecznych powrotów z akcji, wszelkiej pomyślności.

         

 

więcej

Odebranie Promesy

17 majaa 2019 14:33

Dnia 17 maja, w Ośrodku Kultury w Niemczy, odbyło się uroczyste przekazanie umów w zakresie dofinansowania inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór wniosków był przeprowadzony w roku 2018.

Wsparcie otrzymało 11 gmin i 1 powiat z Dolnego Śląska.
Powiat Kłodzko otrzymał dofinansowanie na przebudowę odcinka drogi powiatowej tj. od ronda do strefy ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej w kierunku Marcinowa.
Promesę odebrał członek Zarządu Ryszard Niebieszczański.

Wartość całego zadania to kwota ponad 1,1 mln zł., dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, to kwota 557 tys. zł. a pozostały wkład własny pokryje Powiat Kłodzki i Gmina Wiejska Kłodzko.

Zadanie będzie polegało na poszerzeniu pasa drogi jezdni na odcinku 400 m tak, żeby mogły swobodnie poruszać się samochody ciężarowe, dowożące produkty do firm działających na strefie ekonomicznej, również na celu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dojeżdżających pracowników do strefy oraz okolicznych mieszkańców.

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Copyright © Powiat Kłodzki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Net P.C.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013