artykuły

Komunikat - zakaz noszenia broni w dn. 18-31 lipca 2017 na terenie woj. dolnoślaskiego

19 lipca 2017 08:30

Od dnia 18 do 31 lipca 2017 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadza zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na terenie województwa dolnośląskiego

W Pstrążnej na ludowo

17 lipca 2017 11:27

XII Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych RÓŻA KŁODZKA odbyły się w tym roku 16 lipca tradycyjnie w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Pstrążnej. Oprócz muzeum organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Urząd Miejski w Kudowie-Zdroju. W ramach konkursu wystąpiło 13 zespołów ludowych z ziemi kłodzkiej, a dzień wcześniej 15 lipca w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju koncertował zdobywca I nagrody na ubiegłorocznym przeglądzie zespół Tarnawiczanki ze Starego Waliszowa. Imprezę w skansenie otworzyli Edyta Bubińska, Wiceburmistrz Kudowy-Zdroju oraz Piotr Marchewka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, a także Marek Biernacki, Dyrektor Muzeum w Pstrążnej.

W tym roku laur zwycięstwa przypadł zespołowi Katarzynki ze Ścinawki Górnej, drugie miejsce wyśpiewał Harnaś z Radkowa, a trzecie Jaskier z Ołdrzychowic Kłodzkich. Nagrodę honorową za najwierniejszy tradycji strój regionalny otrzymały Ścinawianki ze Ścinawki Średniej. Werdykt publiczności, która najwięcej głosów oddała na zespół Katarzynki, potwierdził decyzję jurorów.

Wystawa promocyjna "Bliżej natury, bliżej kultury" podróżuje po Polsce i Czechach

17 lipca 2017 11:25

Plenerowa wystawa fotografii, która jest elementem polsko-czeskiego projektu promocyjnego pn. „Bliżej natury, bliżej kultury”, realizowanego przez Powiat Kłodzki i Stowarzyszenie Branka z Nachodu, jest prezentowana w kolejnych miejscach w Polsce i Czechach. Z Łodzi, gdzie można ją było podziwiać na Starym Rynku, wystawa pojechała do Poznania. W stolicy Wielkopolski stanęła na placu Wolności i można ją tam oglądać do 2 sierpnia. W miejscach prezentacji wystawy w Łodzi i Poznaniu organizowane są letnie imprezy plenerowe, dzięki czemu ze wspólną polsko-czeską ofertą turystyczną może się zapoznawać więcej osób. Z Poznania ekspozycja powędruje do Pragi na jeden z głównych placów miejskich, Náměstí Republiky, który przemierzają zarówno liczni turyści jak i mieszkańcy stolicy Czech.

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A

Republika Czeska-Polska 2014-2020

za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

11 lipca 2017 15:25

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Data ta ma przypominać o ofiarach rzezi wołyńskiej i innych mordów dokonanych na obywatelach II RP w czasie II wojny światowej (Polakach, Żydach, Ormianach, Czechach i przedstawicielach innych mniejszości). W Kłodzku pod pomnikiem Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich starosta Maciej Awiżeń złożył wiązankę kwiatów i oddał hołd poległym.

Róża Kłodzka 2017

11 lipca 2017 09:04

Przebudowa drogi powiatowej nr 3226D w Kłodzku

04 lipca 2017 14:30

Informujemy, że oznakowanie wynikające z projektu czasowej organizacji ruchu dla inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku (od pl. Wł. Jagiełły do skrzyżowania z ul. Noworudzką i ul. Dusznicką)” – I Etap część  pierwsza zostanie wprowadzona dnia 06.07.2017 o godzinie 9:30

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku - przerwa letnia

04 lipca 2017 13:39

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku, ogłosił przerwę letnią w terminie od 31.07.2017r. do 18.08.2017r.

Mamy powód do dumy!

03 lipca 2017 14:32

30 czerwca 2017 roku okazał się szczęśliwym dniem dla wielu absolwentów naszych placówek, którzy otrzymali wyniki egzaminów maturalnych. W szkołach prowadzonych przez powiat kłodzki wyniki tegorocznych matur są wysoko satysfakcjonujące.

29 czerwca 2017 15:29

Dzisiaj jako partner wiodący podpisaliśmy dokumenty w sprawie projektu „Poprawa dostępności transgranicznej polsko-czeskiego pogranicza w rejonie Gór Stołowych o wartości 7 503 251 EUR. Projekt realizowany jest wspólnie z krajem Kralovohradeckim. W ramach tej inicjatywy zostanie wykonane 18,5 km dróg

Festiwal Pstrąga

27 czerwca 2017 13:57

W niedzielne popołudnie 25 czerwca br. w CH Galeria Twierdza Kłodzka odbyła się kolejna edycja Festiwalu Pstrąga, tym razem pod hasłem „Rozpocznij wakacje z pstrągiem”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Powiat Kłodzki we współpracy z Galerią Twierdza Kłodzko. Festiwal otworzyli Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń i Dyrektor Galerii Leszek Mazurek, którzy zapraszali klientów centrum handlowego do poznania i degustacji pstrąga uznanego za jeden z najbardziej charakterystycznych  i dostępnych dla mieszkańców i turystów produktów regionalnych na ziemi kłodzkiej. Uczestnikom serwowano smażonego pstrąga z największej w Polsce „Patelni plenerowej” Waldemara Załuskiego oraz aromatycznego wędzonego pstrąga w Mega Lokomotywie „Grillo wędzarnii - Raj Pstrąga - Goszów”.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne