artykuły

27 mln zł na drogi w powiecie kłodzkim!

11 kwietnia 2017 14:38

Obradujący w Ostrawie w Czechach 29 marca br. Komitet Monitorujący Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska przyznał wszystkim 3 projektom Powiatu Kłodzkiego dofinansowanie na transgraniczne inwestycje drogowe w wysokości 27 mln zł. Ponad 6,5 mln euro zostanie przeznaczone przez Powiat w latach 2017-2019 na remonty i modernizacje dróg w gminach Radków, Duszniki-Zdrój, Szczytna, Bystrzyca Kłodzka oraz Stronie Śląskie.

RST w międzynarodowym konkursie

07 kwietnia 2017 13:55

Po raz trzeci Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym „Smak Gościnności” w Myślenicach (województwo małopolskie). Finał III edycji konkursu odbył się 31 marca br., a tegorocznym tematem przewodnim była „jagnięcina podhalańska” (w minionych latach: jabłko z Raciechowic i kapusta charsznicka).

Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych 2017

07 kwietnia 2017 12:58

W 2017 roku już po raz 13 odbędzie się powiatowy konkurs pod nazwą „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych”. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w ramach programu „Odnowa wsi powiatu kłodzkiego” i w tym roku przeznaczono na ten cel 20 tys. złotych. Dofinansowaniu podlegać będą projekty powstające z inicjatywy mieszkańców obszarów wiejskich realizowane przez sołectwa z 9 gmin powiatu kłodzkiego - wiejskich lub miejsko-wiejskich.

CYKLO GLACENSIS - 19 maja 2017 r.

07 kwietnia 2017 11:31

Jedziemy do Lanškroun!

Noclegi  są przewidziane w dwóch miejscach, oddalonych od siebie o ok. 200 m - oczywiście będą to chatki turystyczne:

1. Areal UP Obora Hurt  http://www.upobora.cz/galerie/
  2. Areal Lanwood  http://www.lanwood.cz

Całość  kosztuje 430 Kć:  nocleg - 150 Kc, obiad - 100 Kć (moravský vrabec, s bramborovým knedlíkem a špenátem), kolacja -  100 Kć (marinovaný steak z krkovice se zeleninou, pečivo, chléb, remuláda), śniadanie - 80 Kć

W załączeniu karta zgłoszeniowa do imprezy.

Kontakt - e-mail:  a.krawiec@powiat.klodzko.pl

XX Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej za nami

03 kwietnia 2017 09:59

1 kwietnia w Centrum Turystyczno-Sportowym w Słupcu odbyły  się 20. jubileuszowe spotkania tradycji wielkanocnych naszego regionu. Wśród gości obecni byli m.in. poseł Monika Wielichowska, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, biskup świdnicki Adam Bałabuch oraz starosta kłodzki Maciej Awiżeń. Tradycyjnych stołów można było podziwiać ponad 70. Oprócz powiatu kłodzkiego swoje tradycje prezentowali też goście z Kaszub, Wielkopolski i Czech. Imprezie towarzyszyła muzyka zespołów ludowych z całego powiatu. W tym roku nagroda starosty trafiła do KGW w Jugowie. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak pięknych i pracochłonnych prezentacji serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Zapraszamy na Targi Pracy

31 marca 2017 11:05

Jarmark edukacyjny powiatowych szkół ponadgimnazjalnych

29 marca 2017 10:33

25 marca odbył się II Jarmark Edukacyjny, w którym wzięło udział 6 szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat kłodzki: Noworudzka Szkoła Techniczna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej, Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju, Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości oraz LO im. B.Chrobrego w Kłodzku. W trakcie Jarmarku szkoły bardzo ciekawie zaprezentowały ofertę edukacyjną możliwości kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym. Przygotowane akcenty kulturalne i inne atrakcje towarzyszyły nam w Galerii Handlowej Twierdza Kłodzko przez prawie 3 godziny. Impreza została zorganizowana przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej we współpracy z Wydziałem Oświaty Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz uczestnikom - uczniom, nauczycielom, dyrektorom szkół oraz osobom, które wzięły udział w ww. imprezie.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3297D do miejscowości Jarków

28 marca 2017 13:03

Dnia 29 sierpnia 2016 r. Powiat Kłodzki podpisał umowę o dofinansowanie operacji pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3297D do miejscowości Jarków na długości 1,889 km”. Na początku 2017 r. ogłoszono przetarg na wykonanie robót budowlanych. Całkowita wartość zadania, obejmująca opracowaną dokumentację projektową, roboty budowlane, nadzór inwestorski oraz promocję wynosi 886 260,94 zł. Przewidywane dofinansowanie ze środków UE to 534 837,00 zł, a ze środków Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej - 165 565,56 zł. Dokumentacja projektowa została dofinansowana przez Gminę Lewin Kłodzki w kwocie 12 484,00 zł.

Roboty budowlane obejmują:

- frezowanie istniejącej nawierzchni,

- wyrównanie podbudowy,

- ułożenie dwóch warstw nawierzchni z betonu asfaltowego,

- wymiana nawierzchni z kostki betonowej typu „trylinka”,

- przebudowę odwodnienia drogi oraz przebudowę zjazdów.

Wykonawca zgodnie z zawartą umową na realizację robót budowlanych zobowiązany jest zakończyć prace do 16 czerwca 2017 r.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju - Pomnik Historii