artykuły

Nabory na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury na Dolnym Śląsku

27 lipca 2017 13:43

Jeszcze do do 28 sierpnia można składać wnioski w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej  na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury B+R. O dotacje mogą ubiegać się przedsiębiorcy realizujący projekty samodzielnie lub we współpracy, tj. konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi lub podmiotami leczniczymi, z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi, o środki mogą ubiegać się nie tylko MŚP ale i duże przedsiębiorstwa. O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy z całego obszaru Dolnego Śląska.

Aby skorzystać z dotacji należy złożyć wniosek w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej za pośrednictwem aplikacji w terminie do 28 sierpnia br.

Więcej informacji można uzyskać w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej pod tel. 71 776 58 12; 71 776 58 13 Info.dip@umwd.pl; www.dip.dolnyslask.pl

Ulica Wielisławska otwarta!

25 lipca 2017 16:10

Nowy wiadukt nad obwodnicą otwarty! Dzisiaj w godzinach popołudniowych została otwarta ulica Wielisławska. Prosimy jednak zachować ostrożność, ponieważ cały czas trwają prace przy budowie obwodnicy Kłodzka.

Obchody Święta Policji Powiatu Kłodzkiego

20 lipca 2017 14:12

W Czwarek 19.07.2017 r. policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku obchodzili swoje święto. Kłodzkie uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Matki Bożej Różańcowej. Następnie zaproszeni goście złożyli wieńce w hołdzie poległym na służbie policjantom pod symboliczna płytą ku ich pamięci w ogrodach klasztoru franciszkanów.

W Pstrążnej na ludowo

17 lipca 2017 11:27

XII Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych RÓŻA KŁODZKA odbyły się w tym roku 16 lipca tradycyjnie w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Pstrążnej. Oprócz muzeum organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Urząd Miejski w Kudowie-Zdroju. W ramach konkursu wystąpiło 13 zespołów ludowych z ziemi kłodzkiej, a dzień wcześniej 15 lipca w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju koncertował zdobywca I nagrody na ubiegłorocznym przeglądzie zespół Tarnawiczanki ze Starego Waliszowa. Imprezę w skansenie otworzyli Edyta Bubińska, Wiceburmistrz Kudowy-Zdroju oraz Piotr Marchewka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, a także Marek Biernacki, Dyrektor Muzeum w Pstrążnej.

W tym roku laur zwycięstwa przypadł zespołowi Katarzynki ze Ścinawki Górnej, drugie miejsce wyśpiewał Harnaś z Radkowa, a trzecie Jaskier z Ołdrzychowic Kłodzkich. Nagrodę honorową za najwierniejszy tradycji strój regionalny otrzymały Ścinawianki ze Ścinawki Średniej. Werdykt publiczności, która najwięcej głosów oddała na zespół Katarzynki, potwierdził decyzję jurorów.

Wystawa promocyjna "Bliżej natury, bliżej kultury" podróżuje po Polsce i Czechach

17 lipca 2017 11:25

Plenerowa wystawa fotografii, która jest elementem polsko-czeskiego projektu promocyjnego pn. „Bliżej natury, bliżej kultury”, realizowanego przez Powiat Kłodzki i Stowarzyszenie Branka z Nachodu, jest prezentowana w kolejnych miejscach w Polsce i Czechach. Z Łodzi, gdzie można ją było podziwiać na Starym Rynku, wystawa pojechała do Poznania. W stolicy Wielkopolski stanęła na placu Wolności i można ją tam oglądać do 2 sierpnia. W miejscach prezentacji wystawy w Łodzi i Poznaniu organizowane są letnie imprezy plenerowe, dzięki czemu ze wspólną polsko-czeską ofertą turystyczną może się zapoznawać więcej osób. Z Poznania ekspozycja powędruje do Pragi na jeden z głównych placów miejskich, Náměstí Republiky, który przemierzają zarówno liczni turyści jak i mieszkańcy stolicy Czech.

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A

Republika Czeska-Polska 2014-2020

za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

11 lipca 2017 15:25

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Data ta ma przypominać o ofiarach rzezi wołyńskiej i innych mordów dokonanych na obywatelach II RP w czasie II wojny światowej (Polakach, Żydach, Ormianach, Czechach i przedstawicielach innych mniejszości). W Kłodzku pod pomnikiem Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich starosta Maciej Awiżeń złożył wiązankę kwiatów i oddał hołd poległym.

Róża Kłodzka 2017

11 lipca 2017 09:04

Przebudowa drogi powiatowej nr 3226D w Kłodzku

04 lipca 2017 14:30

Informujemy, że oznakowanie wynikające z projektu czasowej organizacji ruchu dla inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku (od pl. Wł. Jagiełły do skrzyżowania z ul. Noworudzką i ul. Dusznicką)” – I Etap część  pierwsza zostanie wprowadzona dnia 06.07.2017 o godzinie 9:30

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku - przerwa letnia

04 lipca 2017 13:39

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku, ogłosił przerwę letnią w terminie od 31.07.2017r. do 18.08.2017r.

Mamy powód do dumy!

03 lipca 2017 14:32

30 czerwca 2017 roku okazał się szczęśliwym dniem dla wielu absolwentów naszych placówek, którzy otrzymali wyniki egzaminów maturalnych. W szkołach prowadzonych przez powiat kłodzki wyniki tegorocznych matur są wysoko satysfakcjonujące.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne