Jesteś tutaj:

artykuły

PKS w Kłodzku z autokarem najnowszej generacji!

08 czerwca 2018 08:05

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kłodzku S. A. wzbogaciło się o wysokopokładowy autokar turystyczny marki Setra 517 HD.
To fabrycznie nowa jednostka spełniająca światowe wymogi i standardy w zakresie przewozu osób. Pojazd wyposażony w 57 miejsc siedzących dla pasażerów z najwyższej klasy wyposażeniem. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zapewniają bezpieczeństwo jazdy. Elektroniczny system stabilizacji pojazdu, asystent toru jazdy, aktywny tempomat, asystent koncentracji, to tylko niektóre z wielu zastosowanych technologii konstrukcyjnych gwarantujących bezpieczeństwo jazdy.
Spółka jest jednym z niewielu podmiotów w regionie posiadających tak nowoczesną jednostkę w swojej flocie. Nabycie tego typu pojazdu umożliwia Firmie zaistnienie na rynku przewozów pasażerskich z mocno konkurencyjną ofertą. Tym samym, umożliwia zawarcie współpracy z renomowanymi polskimi i zagranicznymi biurami podróży w zakresie obsługi ekskluzywnych przewozów pasażerskich. Ma to pozytywne odzwierciedlenie w przychodach Spółki.

Zdj. Elżbieta Żytyńska - prezes PKS w Kłodzku SA wraz z pracownikami oraz przedstawicielami firmy SINDBAD. W tle: SETRA 517 HD.

więcej

Konkurs Zielony Powiat Kłodzki

06 czerwca 2018 11:57

Zielony Powiat Kłodzki - najlepiej funkcjonujące gospodarstwa agroturystyczne 2018 powiatu kłodzkiego to konkurs organizowany przez Powiat Kłodzki wspólnie z kłodzką Radą Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Główne założenia konkursu to:

- wskazywanie agroturystyki jako komplementarnej działalności w gospodarstwie rolnym przynoszącej dodatkowy dochód,

-  podnoszenie standardu świadczonych  usług w zakresie turystyki wiejskiej,

- promocja ogrodów warzywnych w gospodarstwach agroturystycznych w żywieniu gości,

- promocja  gospodarstw agroturystycznych oraz wsi kłodzkiej jako atrakcyjnego miejsca wypoczynku.

Zgłoszenia do konkursu można składać w terminie do 15 czerwca br. na adres Starostwa Powiatowego w Kłodzku (ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko) lub droga e-mailową na adres m.korczyńska@powiat.klodzko.pl. Do zgłaszania kandydatów do udziału w konkursie są uprawnieni: właściciele gospodarstw agroturystycznych, stowarzyszenia agroturystyczne oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu kłodzkiego.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas „XIII Prezentacji Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych Róża Kłodzka 2018” w Skansenie w Pstrążnej 15 lipca 2018 r.

W załączeniu regulamin konkursu.

więcej

Podziękowania dla Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia

05 czerwca 2018 12:36

Po odbytych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do w Nowej Rudzie, starosta kłodzki Maciej Awiżeń otrzymał podziękowania za długoletnią i dobrą współpracę z Młodzieżowym Klubem Sportowym Teakwon-do w Bystrzycy Kł. od Jerzego Jeduta Prezesa Zarządu Polskiego Związku Taekwon-do.

Tegoroczne zawody odnotowały rekordową frekwencję, udział wzięło 288 zawodniczek i zawodników z 54 klubów z całej Polski zrzeszonych w PZTKD.

Dziękujemy, kibicujemy i życzymy młodym zawodnikom Taekwon-do dalszych sukcesów sportowych.

więcej

Dni Kłodzka 2018

05 czerwca 2018 08:08

więcej

Upłynął termin zgłoszeń do nowej ewidencji stowarzyszeń zwykłych

29 majaa 2018 15:01

Informujemy, że zgodnie  z art. 8 i 10  Ustawy z dnia 25 września 2015 r. (Dz.U.2015.poz.1923) o zmianie ustawy - Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw, z dniem 20 maja 2018 r. upłynął dwuletni termin zgłaszania stowarzyszeń zwykłych zarejestrowanych przed 20 maja 2016 r. do nowej Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych prowadzonej przez Starostę Kłodzkiego.

W związku z powyższym stowarzyszenia zwykłe, które nie dostosowały się do nowelizacji, zostają rozwiązane z mocy prawa z dniem 20 maja 2018 r. i tym samym wykreślone z dotychczasowej Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych.

więcej

Kolejne Środki Finansowe dla Powiatu Kłodzkiego.

28 majaa 2018 14:37

Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

 

Na usuwanie skutków klęsk żywiołowych powiat kłodzki otrzymał coroczną dotacje ze środków skarb............

 

Czytaj więcej...

więcej

Cel został osiągnięty mamy w powiecie kłodzkim kolejne 20 miejsc dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej - Oddział „Mak” w Nowej Rudzie

25 majaa 2018 15:21

W dniu dzisiejszym przedstawiciele samorządu powiatu kłodzkiego wzięli udział w oficjalnym otwarciu Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. Do kompleksu budynków DPS został dziś dołączony wyremontowany budynek po byłej przychodni Evita. Jest to kolejny budynek DPS Nowa Ruda, w którym udało się stworzyć 20 miejsc w wysokim standardzie dla podopiecznych.

Od lewej: Jacek Kubicki dyrektor PCPR w Kłodzku, Maciej Awiżeń starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki, Dariusz Kłonowski przewodniczący rady powiatu, Emilia Bogusiewicz dyrektor DPS w Nowej Rudzie, Tomasz Kiliński burmistrz Nowej Rudy

Czytaj więcej:

więcej

W STAROSTWIE POWSTAŁ KĄCIK DLA NAJMŁODSZYCH :)

25 majaa 2018 08:32

Starostwo Powiatowe w Kłodzku stworzyło kącik dla najmłodszych !
W budynku Starostwa Powiatowego w Kłodzku, ul. Okrzei 1, powstał kolorowy kącik dla najmłodszych. Wychodząc naprzeciw rodzicom przychodzącym do urzędu z dziećmi, stworzyliśmy miejsce, gdzie pociechy mogą zająć się zabawą. Chcemy w ten sposób uprzyjemnić pobyt najmłodszym, a rodzice, we względnym spokoju, będą mogli załatwić sprawy urzędowe.
Kącik dla maluchów mieści się na parterze w budynku starostwa, w sąsiedztwie Biura Obsługi Klienta i Wydziału Komunikacji i Transportu.
Kącik komisyjnie oddany do użytku po testach przeprowadzonych przez władze powiatu: Maciej Awiżeń starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki, Beata Gierlicka kierownik Referatu ds. Kadrowych i Kancelaryjnych.

więcej

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Kłodzku

24 majaa 2018 21:50

Kto jest administratorem danych osobowych?
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, jest Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń, mający siedzibę w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez:

1)      adres e-mail: sekretarz@powiat.klodzko.pl

2)      adres pocztowy: Inspektor Ochrony Danych, ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko

3)      tel. 74 865 75 47

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Kalendarium

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013