Jesteś tutaj:

artykuły

ZANIM NADESZŁA WOLNOŚĆ - OTWARCIE WYSTAWY W KŁODZKU

26 czerwca 2018 08:31

Starosta Kłodzki- Maciej AwiżeńWiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego - Julian Golak oraz Pani Poseł na Sejm RP - Monika Wielichowska, mieli wielką przyjemność otworzyć wystawę poświęconą wspólnej działalności członków opozycji podziemia antykoministycznego polsko-czeskiego w okresie PRL .

Zobacz galerie zdjęć z uroczystego otwarcia wystawy :

więcej

FESTIWAL WRAŻEŃ NA ZAMKU W GORZANOWIE

26 czerwca 2018 08:23

Na zamku w Gorzanowie odbył się Festiwal Wrażeń, pod patronatem m.in. Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki Festiwaliwych gości w imieniu zarządu powiatu powitali : Etatowy Członek Zarządu - Piotr Marchewka oraz Członek Zarządu - Robert Duma.

Czytaj więcej...

więcej

NOWE ATRAKCYJNE BANERY NA MURACH KLASZTORU oo. Franciszkanów

26 czerwca 2018 08:09

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń wziął udział w uroczystym oddaniu nowych banerów znajdujących się w Kłodzku przy ul.Daszyńskiego na murze klasztornym oo.Franciszkanów, które przybliżą oglądającym turystom i mieszkańcom kłodzka historie miasta i ludzi na przestrzeni dziejów. Nowe banery w ramach realizowanego przez siebie projektu, zaprojektowali nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Społecznych. Pozyskano nowe atrakcyjne fotografie od zaprzyjaźnionych placówek m.in. od III Społecznego Gimnazjum oraz od I i II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Zaprojektowano nową szatę graficzną i przeredagowano oraz uzupełniono teksty wraz z tłumaczeniami.

 

Zobacz galerie zdjęć z wydarzenia :

więcej

RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE !

26 czerwca 2018 08:07

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online.

Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Czytaj Więcej ...

więcej

SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU 2017 - 2018 W POWIECIE KŁODZKIM

26 czerwca 2018 07:59

14.06.2018 w Starostwie Kłodzkim zakończono rok szkolny 2017/2018 we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu kłodzkiego. W spotkaniu dla nauczycieli uczestniczyli również członkowie zarządu powiatu ze Starostą Maciej Awiżeń Pani Wicestarosta @Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu @Piotr Marchewka oraz sympatycy sportu. Na wstępie nagrodzono nauczycieli za wybitne osiągnięcia sportowe a następnie nagrodzono 6 najlepszych szkół w trzech kategoriach. W kategorii szkół podstawowych zwycięzyła SP7 z NOWEJ RUDY, w gimnazjadzie SP1 z KŁODZKA a w licealiadzie ZSO z KŁODZKA. Zwycięskie szkoły w nagrodę otrzymały sprzęt sportowy wartości 1tys. złotych. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku w czasie wakacji.

 

Czytaj więciej...

więcej

W Góry Stołowe po nowej gładkiej wstążce asfaltu !

13 czerwca 2018 09:04

Trwa przebudowa drogi w ramach projektu pn. „Poprawa transgranicznej dostępności pogranicza polsko-czeskiego w obrębie Gór Stołowych”.
Prace przebudowy trwają, obecnie układana jest pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej na odcinku Łężyce - Karłów. Ponadto wykonywane są remonty przepustów, murów oporowych i remonty mostów.
Wartość całej inwestycji to blisko 18 mln. złotych.

Wykonawcą robót drogowych jest firma Drogmost z Kłodzka. Zakończenie prac jest przewidziane na jesień przyszłego roku. Łącznie zostanie przebudowane ponad 14 km drogi od Dusznik Zdroju do Karłowa oraz z Karłowa do Ostrej Góry, gdzie po zakończeniu realizacji projektu, zostanie otworzone NOWE przejście graniczne - o czym informuje nas Piotr Marchewka z Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

 

więcej

Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD zaprasza organizacje pozarządowe na spotkanie informacyjne w Wałbrzychu

13 czerwca 2018 08:13

Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD przy współpracy z Biurem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska na  spotkanie informacyjne w Wałbrzychu, które odbędzie się 20 czerwca br. w godz. 10.00-15.00, w Ratuszu, Plac Magistracki 1, sala nr 26 (II piętro).

Podczas prelekcji zostaną omówione następujące zagadnienia:

1) Kwalifikowalność wydatków w ramach projektów realizowanych na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

2) Prawidłowe opisywanie dokumentów finansowo-księgowych oraz ich księgowanie.

3) Nowe wzory ofert i sprawozdań z realizacji zadań publicznych, dotyczące dotacji przyznawanych w ramach otwartych konkursów ofert oraz przyznawanych w trybie pozakonkursowym, w oparciu
o art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

4) Odpłatna działalność organizacji pożytku publicznego.

5) Świadczenia wolontariuszy w zadaniach publicznych.

6) Prowadzenie działalności gospodarczej przez organizacje pozarządowe.

7) Rozliczanie dotacji, rozliczanie zbiórek publicznych oraz rozliczanie wpłat od uczestników.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 15 czerwca br. na adres e-mail: slawomir.wojcik@umwd.pl

Uwaga! Wysłane zgłoszenie nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na spotkanie. Decyduje kolejność zgłoszeń.  Informację o zakwalifikowaniu się lub nie, otrzymacie Państwo na adres e-mail z którego przyszło zgłoszenie.

 

Z poważaniem

 

Sławomir Wójcik

Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Departament Spraw Społecznych

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

tel. 071/ 770-40-76, fax 071/ 770-41-35

siedziba Wydziału

ul. Walońska  3-5  VII p. , pok. nr 701 a

50-413 Wrocław

 

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Wybrzeże J. Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław

http://www.dolnyslask.pl

 

więcej

LOGISTYK - MAGAZYNIER W KŁODZKU POD OKIEM LEROY MERLIN

13 czerwca 2018 08:07

Nowy profil klasy magazynier-logistyk powstanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.

Współpraca szkoły, pracodawcy firmy Leroy Merlin i samorządu powiatu kłodzkiego zaowocowała podpisaniem umowy o utworzeniu kolejnej klasy patronackiej w naszej powiatowej szkole.

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 12 czerwca br. w siedzibie firmy Leroy Merlin w Kłodzku,  w którym uczestniczyli: dyrektor Wydziału Oświaty Anetta Kościuk, reprezentująca starostę kłodzkiego Macieja Awiżenia oraz wicestarostę Małgorzatę Jędrzejewską-Skrzypczyk, która zarządza oświatą w powiecie kłodzkim, Piotr Stroka - dyrektor Sklepu Leroy Merlin oraz Rafał Olecha dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.

Strony podpisując umowę podejmują współpracę w zakresie edukacji w celu odpowiedniego przygotowania młodzieży do pracy zawodowej w przyszłości.

Firma Leroy Merlin oraz szkoła wyraziły chęć ścisłej współpracy naukowej i dydaktycznej w zakresie edukacji zawodowej uczniów.

„… Uważam, że jest to dobrze obrany kierunek na dzisiejsze czasy, i że wszyscy na tym zyskamy, uczniowie będą mieli możliwość podjęcia pracy zaraz po ukończeniu szkoły i to w miejscu zamieszkania, firma zyska przygotowanych, wykwalifikowanych pracowników a w powiecie zmniejszy się bezrobocie” zakłada wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.

Od lewej: Piotr Stroka dyrektor Sklepu Leroy Merlin, Rafał Olecha dyrektor ZSP nr 1, Anetta Kościuk dyrektor Wydziału Oświaty

więcej

"Piraci na pokład" - Festyn Rodzin Zastępczych

11 czerwca 2018 14:32

Zawodowe rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego funkcjonujące na terenie powiatu kłodzkiego spotkały się w minioną sobotę na Festynie Rodzin Zastępczych.  Festyn zorganizowany był przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku, na boisku sportowym w Jaszkowej Dolnej. Dyrektor PCPR Jacek Kubicki wraz z pracownikami przygotowali w tym roku festyn pn. „Piraci na pokład”. Stylizacje przebrań uczestników przerosły najśmielsze oczekiwania. Starosta Maciej Awiżeń oraz wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, również zastosowali się konwencji festynu i świetnie się prezentowali w atrybutach pirackich. Chodź piraci kojarzą się nam z grozą, na festynie panowała atmosfera przyjazna i wszyscy się dobrze bawili.

Czytaj więcej:

więcej

Zapraszamy do udziału w XIII Przeglądzie Zespołów Ludowych Róża Kłodzka

11 czerwca 2018 11:54

Zapraszamy zespoły ludowe działające na terenie powiatu kłodzkiego do udziału w XIII Przeglądzie Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych Róża Kłodzka 2018. Zespoły zainteresowane udziałem w konkursie, który odbędzie się 15 lipca 2018 r. w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju - Pstrążnej, prosimy o nadsyłanie wypełnionych kart zgłoszeń do dnia 22 czerwca br.

W załączeniu regulamin przeglądu, karta zgłoszenia oraz tekst pieśń, którą zgodnie z regulaminem dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości wykonają wszystkie zespoły.

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013