artykuły

Dzień Bibliotekarza

26 maja 2017 17:57

Z okazji Dnia Bibliotekarza składamy wszystkim pracownikom bibliotek serdeczne podziękowania za wytrwałość w szerzeniu czytelnictwa, a zwłaszcza za dbałość o młodych czytelników, dla których świat książki nie zawsze jest tak atrakcyjny jak rzeczywistość wirtualna. Życzymy dobrego zdrowia, satysfakcji zawodowej z dobrze wypełnianych obowiązków oraz jak najwięcej sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

ZAWODOWY DOLNY ŚLĄSK

26 maja 2017 16:38

Powiat Kłodzki wraz z 17 jednostkami samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska oraz Województwem Dolnośląskim  i Politechniką Wrocławską realizuje partnerski projekt pn. „ Zawodowy Dolny Śląsk” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

CYKLO GLACENSIS 2017

23 maja 2017 15:07

CYKLO GLACENSIS 2017 - rajd rowerowy po pograniczu polsko-czeskim odbył się już po raz 16-ty. Tym razem 19 maja 2017 r. z 7 polskich miast wyruszyło ponad 100 rowerzystów, w tym z Kłodzka 49 osób, z Nowej Rudy 6 osób, z Bystrzycy Kłodzkiej 13 osób, z Polanicy-Zdroju 12 osób, z Lądka-Zdroju 11 osób, ze Stronia Śląskiego 9 osób oraz z Międzylesia 8 osób. Po przejechaniu w upale 83 kilometrów (tyle wyszło z Kłodzka) dotarliśmy do miejsca docelowego - tym razem była to czeska miejscowość Lanskroun, gdzie w ośrodku wypoczynkowym UP Obora Hurt odbyło się spotkanie integracyjne z czeskimi uczestnikami rajdu. Na uroczystości otwarcia ekipę polskich rowerzystów reprezentował Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego. Po programie artystycznym, wszyscy bawili się wspólnie przy muzyce country. A rano, po nieprzespanej nocy musieliśmy wyruszać w drogę powrotną - i powtórnie zmierzyć się z ponad 80 km trasą.

Modernizacja budynków Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

23 maja 2017 12:53

Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku wymaga kompleksowej przebudowy i modernizacji. W związku z tym już od czerwca 2016 roku Zarząd Powiatu Kłodzkiego przygotowywał tę inwestycję oraz czynił starania o jej dofinansowanie z budżetu państwa. Z budżetu powiatu sfinansowano koszty opracowania kosztorysu inwestorskiego oraz projektu budowlanego. We współpracy z Urzędem Wojewódzkim opracowano harmonogram realizacji zadania oraz przygotowano wniosek o dofinansowanie inwestycji. Całkowita wartość kosztorysowa zadania wynosi 2 678 334,82 zł, 50% kosztów zostanie pokrytych z budżetu powiatu, a 50% z budżetu państwa.

Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Starosta Maciej Awiżeń i Wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk podpisali umowę z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem na dofinansowanie zadania własnego „Modernizacja budynków Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku”. Powiat przeznaczył na remont placówki 1,3 mln. zł, a o drugie tyle wystąpił do budżetu państwa. Przyznane środki w wysokości 1 339 167,00 zł zostaną przeznaczone na dofinansowanie remontu i przebudowy budynków Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

Modernizacja Energetyczna

22 maja 2017 12:07

Konkurs o tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN"

22 maja 2017 09:02

EDEN to projekt promujący mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze, które łączą potrzeby środowiska, lokalnych społeczności i turystów, rozwijając jednocześnie atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny. Tematy przewodnie kolejnych edycji Konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. Tegoroczny temat to: Turystyka kulturowa. W związku z tym aplikujący w tym roku o tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN", będą musieli udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na lokalnych walorach dziedzictwa kulturowego.

Nadal trwa nabór do programu korekcyjno-edukacyjnegow w roku 2017

18 maja 2017 08:21

Uprzejmie informujemy, że w dalszym ciągu trwa nabór do udziału  w programie korekcyjno-edukacyjnym dla sprawców przemocy w rodzinie na rok 2017.

DIABEDANCE – razem przeciwko cukrzycy

15 maja 2017 15:07

Taniec DIABEDANCE jest projektem ogólnopolskim Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Ideą popularyzacji tego tańca jest edukacja, zwiększanie świadomości o zagrożeniach jakie niesie ze sobą cukrzyca, czynnikach ją wywołujących, poprawa komfortu życia pacjentów z cukrzycą, przełamywanie barier, zapobieganie bardzo groźnym powikłaniom cukrzycy oraz pomoc w kontrolowaniu cukrzycy u osób chorych. Diabedance to również zabawa, spontaniczność oraz zjednoczenie się pokoleń.

W powiecie kłodzkim dynamicznie zwiększa się liczba zachorowań na cukrzycę. Chorują ludzie w różnym wieku, rośnie liczba chorych dzieci i młodzieży. Przodujemy niestety również w województwie dolnośląskim w liczbie zgonów z powodu powikłań cukrzycy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka pierwotna i wtórna, kontrolowanie poziomu cukru, a przede wszystkim promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia wszystkich pokoleń- młodszych i starszych.

Znamy laureatów konkursu Miss/ Mister Ortografii 2017

08 maja 2017 09:00

Ludwig Wittgenstein powiedział: Granice mego języka oznaczają granice mego świata. Warto przywołać tę słynną myśl, aby zwrócić uwagę na fakt, jak olbrzymią rolę w życiu człowieka, narodów, społeczności odgrywa język. Między innymi właśnie podkreśleniu tej roli służy Powiatowe Dyktando Ortograficzne „Miss/ Mister Ortografii” organizowane od 18 lat w Noworudzkiej Szkole Technicznej. 26 kwietnia 2017 roku spotkali się tam uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby wziąć udział w niełatwym konkursie organizowanym pod honorowym patronatem Starosty Kłodzkiego.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne