Jesteś tutaj:

artykuły

STAROSTWO W KŁODZKU BIJE REKORD ŚWIATA !!! - PONAD 1000 LITRÓW UGOTOWANEGO KRUPNIKU!!!

08 październikaa 2018 08:43

Rekord świata ustanowiony !!! 06 Października 2018 roku. Kucharze ze stowarzyszenia Kucharze Bez Granic ugotowali na Twierdza Kłodzko 1110 litrów zupy krupnik. Piknik rodzinny z rewelacyjną zabawą gdzie mieszkańcy Kłodzka dopisali tłumnie. 

Na zdjęciu: Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń oraz Burmistrz Miasta Kłodzka - Michał Piszko

 

Zobacz więcej :

więcej

Odznaczeni Odznaką Honorowa Powiatu Kłodzkiego w 2018 r.

05 październikaa 2018 12:21

Podczas sesji Rady Powiatu Kłodzkiego 26 września 2018 r. radni przyjęli uchwały w sprawie nadania Odznaki Honorowej Powiatu Kłodzkiego, przyznawanej za zasługi na rzecz powiatu. W tym roku wyróżniono 20 osób oraz jedno stowarzyszenie. Wśród laureatów znaleźli się ludzie równych profesji i pasji, którzy dzięki swojemu szczególnemu zaangażowaniu w prace zawodową i społeczną przyczyniają się do rozwoju powiatu kłodzkiego.

Uroczystość uhonorowania odznaczonych odbędzie się podczas Uroczystej Sesji Rady Powiatu Kłodzkiego 15 października 2018 r. o godzinie 16.00 w Ali Arnoszta w LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

więcej

DEMOKRACJA W PLECAKACH NOSZONA

05 październikaa 2018 10:20

 

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Fundacji Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej serdecznie zapraszam na konferencję „Demokracja w Plecakach Noszona”, która odbędzie się 12 października 2018 r. w sali konferencyjnej  Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Konferencja realizowana jest w ramach projektu  edukacyjnego "Śladami Kurierów Wolności". Jego głównym celem jest pielęgnowanie pamięci o działaniach polskich i czeskich opozycjonistów na granicy państw oraz  zachęcenie młodych uczestników projektu do wypracowania nowych form współpracy przygranicznej.Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2018”.

 

 Serdecznie zapraszamy.

więcej

OPASKI ODBLASKOWE DLA BEZPIECZEŃSTWA MIESZKAŃCÓW POWIATU KŁODZKIEGO

04 październikaa 2018 14:47

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przekazał kolejne 1000 sztuk opasek odblaskowych, które będą rozdawane szczególnie wśród dzieci, młodzieży ale i również dorosłych. Opaski dosłownie mogą uratować życie pieszemu, który z różnych powodów będzie zmuszony iść po zmroku poboczem jezdni. Każdy kto jest kierowcą dobrze wie, co to znaczy jak w nocy niespodziewanie przed autem w czasie jazdy nagle "pojawi się" pieszy i gdzie często nie ma już czasu na reakcje...

 

więcej

Dzień Seniora w Nowej Rudzie

03 październikaa 2018 10:22

„Każdy czas w życiu jest piękny, tylko trzeba umieć go wykorzystać”

Dzisiaj z okazji Dnia Seniora w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, spotkali się Seniorzy z Powiatowych Domów Pomocy Społecznej.  W spotkaniu  udział wzięli mieszkańcy  DPS-ów z Bystrzycy Kł., Jugowa, Nowej Rudy i Ścinawki Dolnej, Podzamku, Szczytnej.

Z okazji święta Seniorów serdeczne życzenia w imieniu władz powiatu kłodzkiego złożyła wicestarosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska Skrzypczyk wraz z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu  Renatą Wolan-Niemczyk.

Po części oficjalnej, nastąpiła wspólna zabawa taneczna, w której ochoczo uczestniczyli Seniorzy.

Nasi Seniorzy są dowodem na to, że chcieć to móc. Takie chwile dają możliwość integracji środowiska oraz  wspólnie spędzenia aktywnie czasu.

Wszystkiego najlepszego Drodzy Seniorzy dla Was z okazji Waszego Święta.

więcej

TEST NA HCV- PROSTY KROK DO ZDROWIA

02 październikaa 2018 12:23

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku  przeprowadzono akcję „Test na HCV- prosty krok do zdrowia”, w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w Kierunku HCV, podczas której Panie Pielęgniarki pracujące w podmiocie leczniczym ZOZ w Kłodzku wykonały testy Anty – HCV pracownikom urzędu. Z badań skorzystało 112 osób.

Zakażenie HCV powoduje wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW typu C). Jest to przewlekła, zapalna choroba wątroby, która u części pacjentów po wielu latach może doprowadzić do całkowitego zniszczenia tego narządu: marskości, niewydolności, wreszcie do raka wątrobowokomórkowego.
Szacuje się, że w Polsce jest 165-200 tys. osób zakażonych HCV, jednak dotychczas tylko ok. 30 tys. z nich o tym wie.

Wirus przenosi się przez krew. Do zakażenia może dojść, gdy do krwiobiegu zdrowej osoby dostanie się krew osoby zakażonej HCV . Narażone są więc wszystkie osoby, które kiedykolwiek poddawały się zabiegom, podczas których doszło do naruszenia ciągłości tkanek (uszkodzenia skóry):
- zabiegom medycznym, np. operacje, przetoczenie krwi (szczególnie przed 1992 roku)
- zbiegom niemedycznym, np. stomatologiczny
- zabiegom kosmetycznym u upiększającym , np. tatuaże,  zabiegi medycyny estetycznej, akupunktura
- zażywały lub zażywają dożylne środku odurzające.

więcej

PROGRAM ERASMUS PLUS W REGIONALNEJ SZKOLE TURYSTYCZNEJ

02 październikaa 2018 10:48

Już druga grupa uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju uczestniczyła  w czterotygodniowych praktykach w ramach  projektu  "Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy",  finansowanego  przez Unię Europejską z funduszy ERASMUS+  „ Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” .

więcej

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku

24 września 2018 08:01

To już po raz 12 w Nowej Rudzie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku.
Studenci wypoczęci po wakacjach, wrócili chętnie do swoich naukowych obowiązków. Powrócili z dużą werwą, nowymi pomysłami i pełni optymizmu. Na tą chwilę Uniwersytet tworzy 160 słuchaczy.
Z okazji inauguracji w imieniu Starosty Maciej Awiżeń  i Zarządu Powiatu Kłodzkiego, gratulacje i życzenia złożyła na ręce Pani Rektor Karoliny Popiel, wicestarosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk. Kierując słowa uznania do wszystkich uczestników, życząc dobrego zdrowia, ciekawych wykładów, wytrwałości w dążeniu do celu w kolejnym roku akademickim.
Jak podkreśliła Pani Rektor, Pani wicestarosta jest długoletnim przyjacielem NUTW i zawsze można liczyć na jej wsparcie przy realizacji inicjatyw środowiska studenckiego.
W inauguracji wzięła również udział Monika Wielichowska Poseł na Sejm R.P., która od początku powstania w Nowej Rudzie Noworudzkiego Uniwersytetu, sympatyzuje i kibicuje uniwersytetowi i wszystkim studentom.


   


więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Sprawozdanie V kadencja
Konkurs "Róża Kłodzka 2017"
Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013