artykuły

Zapraszamy na Targi Pracy

31 marca 2017 11:05

Jarmark edukacyjny powiatowych szkół ponadgimnazjalnych

29 marca 2017 10:33

25 marca odbył się II Jarmark Edukacyjny, w którym wzięło udział 6 szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat kłodzki: Noworudzka Szkoła Techniczna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej, Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju, Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości oraz LO im. B.Chrobrego w Kłodzku. W trakcie Jarmarku szkoły bardzo ciekawie zaprezentowały ofertę edukacyjną możliwości kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym. Przygotowane akcenty kulturalne i inne atrakcje towarzyszyły nam w Galerii Handlowej Twierdza Kłodzko przez prawie 3 godziny. Impreza została zorganizowana przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej we współpracy z Wydziałem Oświaty Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz uczestnikom - uczniom, nauczycielom, dyrektorom szkół oraz osobom, które wzięły udział w ww. imprezie.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3297D do miejscowości Jarków

28 marca 2017 13:03

Dnia 29 sierpnia 2016 r. Powiat Kłodzki podpisał umowę o dofinansowanie operacji pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3297D do miejscowości Jarków na długości 1,889 km”. Na początku 2017 r. ogłoszono przetarg na wykonanie robót budowlanych. Całkowita wartość zadania, obejmująca opracowaną dokumentację projektową, roboty budowlane, nadzór inwestorski oraz promocję wynosi 886 260,94 zł. Przewidywane dofinansowanie ze środków UE to 534 837,00 zł, a ze środków Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej - 165 565,56 zł. Dokumentacja projektowa została dofinansowana przez Gminę Lewin Kłodzki w kwocie 12 484,00 zł.

Roboty budowlane obejmują:

- frezowanie istniejącej nawierzchni,

- wyrównanie podbudowy,

- ułożenie dwóch warstw nawierzchni z betonu asfaltowego,

- wymiana nawierzchni z kostki betonowej typu „trylinka”,

- przebudowę odwodnienia drogi oraz przebudowę zjazdów.

Wykonawca zgodnie z zawartą umową na realizację robót budowlanych zobowiązany jest zakończyć prace do 16 czerwca 2017 r.

II Jarmark Edukacyjny

22 marca 2017 09:53

III Otwarty Konkurs Fizyczny

10 marca 2017 12:37

8 marca br. w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości odbył się finał III Otwartego Konkursu Fizycznego. Laureatami tegorocznej edycji zostali:

I miejsce - Kacper Łoboda, uczeń ZSO w Głogowie,
II miejsce - Jakub Kazimierski, uczeń LO im. B. Chrobrego w Kłodzku,
III miejsce - Michał Pawłowski, uczeń LO im. B. Chrobrego w Kłodzku.

Wyróżnienie otrzymali: Dawid Dworzański, uczeń LO im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie oraz najmłodszy uczestnik konkursu Łukasz Majsiak, uczeń pierwszej klasy LO Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Poniżej prezentujemy artykuł podsumowujący tę i poprzednie edycje konkursu.

Dzień Sołtysa 2017

10 marca 2017 12:36

Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i ich pracowników

08 marca 2017 10:02

Agencja Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. jako Partner Projektu rozpoczęła realizację i od 23.02.2017r. rekrutację do projektu „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW” na obszarze powiatów: kłodzkiego, dzierżoniowskiego i ząbkowickiego.

Dzień Kobiet 2017

07 marca 2017 14:22

Bieg „Tropem Wilczym” w Kłodzku

03 marca 2017 08:25

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku razem z LOK Kłodzko i 22 Karpackim Batalionem Piechoty Górskiej 26 lutego przygotował w Kłodzku kolejną edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Bieg odbywał się na dystansie 1963 m, a start oraz meta ulokowane były na kłodzkiej Twierdzy. Do zawodów zgłosiło się ponad 130 uczestników. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele dodatkowych atrakcji: pokaz  dynamiczny uczniów klas mundurowych ZSP nr 1 w Kłodzku, stanowisko wojskowe z bronią strzelecką, tyrolkę, która cieszyła się największą popularnością wśród najmłodszych uczestników, zawody strzeleckie oraz poczęstunek - pyszną grochówkę i ognisko z kiełbaską. Organizatorzy dziękują darczyńcom, dzięki którym tegoroczny bieg miał taką oprawę: staroście kłodzkiemu Maciejowi Awiżeniowi, Burmistrzowi Kłodzka Michałowi Piszko, Kłodzkiemu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Wodociągom Kłodzkim, Centrum Medycznemu SALUS i Sklepowi Militaria Kłodzko.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju - Pomnik Historii