artykuły

Powiat otrzymał dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej w Nagodzicach

05 maja 2017 12:37

W drugim rozdaniu dotacji w Programie Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wniosek Powiatu Kłodzkiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 790 tys. zł na remont drogi w Nagodzicach w gminie Międzylesie. Wysoka ocena wniosku wynikała nie tylko z faktycznej potrzeby przeprowadzenia remontu tej drogi, ale przede wszystkim z zadeklarowanego współfinansowania inwestycji przez Gminę Międzylesie - mówi Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu. - Wspólnie z gminą w ubiegłym roku wykonaliśmy dokumentację projektową na ten remont, a na rok 2017 gmina zabezpieczyła w swoim budżecie środki na ten cel. Planowany koszt całej inwestycji to 1,58 mln zł, w tym z budżetu Powiatu - 630 tys. zł i 160 tys. zł z Gminy Międzylesie.

Święto Konstytucji 3 Maja 2017

04 maja 2017 07:28

3 maja w Parku Sybiraków odbyły się uroczyste powiatowe i miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Kłodzku.

Uroczystość poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Wniebowzięcia NMP.

Po oficjalnej części Mieszkańcy wzięli udział w pikniku rodzinnym na placu pod mostem św. Jana i w Biegu Flagi.

Dzień Flagi w Kłodzku

02 maja 2017 14:36

W Placówce Straży Granicznej w Kłodzku 2 maja  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród gości zaproszonych przez Komendanta Placówki mjr. SG Piotra Piekarskiego byli m.in. starosta Maciej Awiżeń, burmistrz Kłodzka Michał Piszko oraz przedstawiciele służb mundurowych. Dzień Flagi obchodzony jest od 2004 roku.

Termomodernizacja na Wyspiańskiego w Kłodzku

28 kwietnia 2017 11:24

Ponad 1,5 mln zł dofinansowania otrzymał Powiat Kłodzki na remont budynku po dawnym Sudeckim Oddziale Straży Granicznej przy ul. Wyspiańskiego 2K. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jubileusz 10-lecie Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku

24 kwietnia 2017 12:41

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie w sobotę 22 kwietnia zebrali się Słuchacze i Przyjaciele Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku, żeby świętować Jubileusz 10-lecia. Noworudzki UTW jest najprężniej działającą w naszym powiecie organizacją tego typu, a dzięki aktywności i  zaangażowaniu Zarządu z prezes Karoliną Popiel na czele - stał się rozpoznawalną marką nie tylko  w naszym regionie.

W uroczystości wzięli udział m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska - wicemarszałek Sejmu, posłowie Monika Wielichowska i Sławomir Piechota, senator Jarosław Duda, europoseł Lidia Geringer de Oedenberg, starosta Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska Skrzypczyk i Piotr Marchewka, burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński, wiceburmistrz Marzena Wolińska, przewodniczący RM Andrzej Behan oraz dr Tomasz Drewniak prorektor do spraw nauki i rozwoju Państwowej Wyższej  Szkoły Zawodowej w Nysie. Wśród gości było wielu przedstawicieli zaprzyjaźnionych UTW, w tym delegacja z zaprzyjaźnionego Zagórzańskiego UTW z Mszany Dolnej w powiecie limanowskim. Były życzenia, prezenty, występy artystyczne i toasty, a szefowej NUTW Karolinie Popiel przyznano tytuł honorowego Rektora UTW w imieniu władz PWSZ w Nysie, która to uczelnia od 2012 roku sprawuje patronat naukowy nad noworudzkim uniwersytetem.

Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

24 kwietnia 2017 08:45

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Zabytek Zadbany 2017 – prestiżowe wyróżnienie dla Powiatu

21 kwietnia 2017 15:31

19 kwietnia w bydgoskiej Operze NOVA odbyła się gala z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, podczas której wręczono nagrody w ogólnopolskim konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  oraz Generalnego Konserwatora Zabytków -  „Zabytek Zadbany 2017”. Spośród zgłoszonych 94 zabytkowych obiektów, które poddano renowacji,  wybrano 17 finalistów, w tym odnowiony budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku, za który Powiat Kłodzki otrzymał wyróżnienie. Uroczystość wręczenia nagród transmitowana była na żywo przez TVP Kultura, a nagrodę w imieniu Powiatu odebrała wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.

Wernisaż wystawy i konferencja w ramach projektu "Bliżej natury, bliżej kultury"

20 kwietnia 2017 13:20

Wernisaż inaugurujący polsko-czeską wystawę zrealizowaną w ramach wspólnego polsko-czeskiego projektu „Bliżej natury, bliżej kultury” miał miejsce 19 kwietnia br., na rynku w Nachodzie. Polsko-czeski projekt realizowany jest przez Powiat Kłodzki oraz czeskie stowarzyszenie Branka i koncentruje się na promocji kłodzkiego pogranicza jako obszaru o wspólnej polsko-czeskiej ofercie turystycznej. Jego celem jest wydłużenie pobytów turystycznych na pograniczu oraz zwiększenie przepływu turystów przez granicę w celu odwiedzeniu atrakcji turystycznych i kulturowych w sąsiednim kraju.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne