artykuły

XV edycja konkursu „Na Najlepszy Produkt Turystyczny – CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej”

22 sierpnia 2017 12:21

Wystartowała XV edycja konkursu „Na Najlepszy Produkt Turystyczny - CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej”.

Jak co roku nasz etap regionalny ma na celu wyłonienie najlepszych produktów i atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku, które zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego Konkursu, laureaci którego zostaną nagrodzeni Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Aplikować do Konkursu można za pośrednictwem strony: www.konkurs.pot.gov.pl W załączeniu znajdziecie Państwo regulamin.

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie 09.08. - 10.09.2017. Po tej dacie aplikacja nie będzie już przyjmowała zgłoszeń.

Pomoc mieszkańcom Powiatu Chojnickiego

22 sierpnia 2017 12:00

Z inicjatywy Zarządu Powiatu Kłodzkiego przygotowany został projekt uchwały rady dot. pomocy finansowej dla Powiatu Chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy, która w nocy  z 11 na 12 sierpnia 2017 r. przeszła nad powiatem chojnickim. Zarząd powiatu na posiedzeniu 22 sierpnia zaproponował że udzieli Powiatowi Chojnickiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 30 000,00 zł z przeznaczeniem na likwidację skutków nawałnicy.

Ostatnie dni zgłoszeń do AKCJI „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

21 sierpnia 2017 10:25

W imieniu Polskiej Organizacji Turystycznej zapraszamy gestorów turystycznych z terenu powiatu kłodzkiego, chętnych do zaoferowania zniżkowych cen usług noclegowych, gastronomicznych, turystycznych do udziału w  AKCJI  „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”.

Podmioty mogą zgłaszać swoje oferty od do 28 sierpnia br.
Na początku września, po weryfikacji zgłoszonych ofert, rozpocznie się kampania promocyjna wśród turystów.

Regulamin akcji oraz inne materiały informacyjne w załączeniu.

Uroczystości sierpniowe w Wambierzycach

16 sierpnia 2017 12:30

15 sierpnia w Wambierzycach uroczyście obchodzono 37 rocznicę koronacji Figurki Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz 8 rocznicę ustanowienia Patronki Ziemi Kłodzkiej.

Kolejne dofinansowanie

09 sierpnia 2017 08:17

Otrzymaliśmy kolejne środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W zakresie planowanych robót zostanie wykonany II etap zadania pn.: Stabilizacja skarpy i odbudowa drogi powiatowej nr 3232D w miejscowości Międzygórze. Wartość otrzymanej dotacji wynosi ponad 2 mln., a inwestycji 2,5 mln zł. - informuje Etatowy Członek Zarządu Piotr Marchewka.

Ziemia Kłodzka bogata naturą i dziedzictwem kulturowym

07 sierpnia 2017 16:42

Oddział Bialski PTTK w Lądku-Zdroju wspólnie z partnerem, którym jest Centrum Kultury i Rekreacji realizuje projekt turystyczny dofinansowany ze środków Zarządu Powiatu Kłodzkiego jako zadanie z zakresu turystyki: Promocja turystyki w różnych grupach wiekowych. Projekt zakłada organizację 4 wycieczek dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży i seniorów. Celem projektu jest upowszechnianie atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej, szczególnie tych mniej znanych lub rzadziej uczęszczanych. Zostaną opracowane propozycje wycieczek, według których będą realizowane rzeczywiste wyprawy. Oferty te znajdą się na stronach Powiatu Kłodzkiego, Oddziału Bialskiego PTTK i Centrum Kultury i Rekreacji oraz rozesłane do 50 biur podróży w całej Polsce.

Uroczystości w Wambierzycach

04 sierpnia 2017 13:04

73. rocznica Powstania Warszawskiego

01 sierpnia 2017 11:17

Starosta Kłodzki informuje, że o godz. 17:00 na obszarze powiatu kłodzkiego zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania z użyciem syren alarmowych jednostek samorządowych (nastąpi wyemitowanie 3- minutowego sygnału akustycznego), celem jednoczesnego upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Nabory na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury na Dolnym Śląsku

27 lipca 2017 13:43

Jeszcze do 28 sierpnia można składać wnioski w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej  na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury B+R. O dotacje mogą ubiegać się przedsiębiorcy realizujący projekty samodzielnie lub we współpracy, tj. konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi lub podmiotami leczniczymi, z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi, o środki mogą ubiegać się nie tylko MŚP ale i duże przedsiębiorstwa. O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy z całego obszaru Dolnego Śląska.

Aby skorzystać z dotacji należy złożyć wniosek w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej za pośrednictwem aplikacji w terminie do 28 sierpnia br.

Więcej informacji można uzyskać w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej pod tel. 71 776 58 12; 71 776 58 13 Info.dip@umwd.pl; www.dip.dolnyslask.pl

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne