Jesteś tutaj:

artykuły

XI Sejmik Szkół Karpackich – Nowa Ruda 2018

24 września 2018 07:58

Na Rynku w Nowej Rudzie w dniu 21 września br. odbyło się uroczyste spotkanie XI Sejmiku Szkół Karpackich.
W spotkaniu udział wzięły delegacje szkół karpackich, Poseł na Sejm R.P Monika Wielichowska, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.
Uczestnicy spotkania, pod pomnikiem Ofiar II wojny światowej walczących za wolną Polskę, oddali hołd, złożyli kwiaty, zapalili znicze. Powiat Kłodzki reprezentował starosta kłodzki Maciej Awiżeń, przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Kłonowski, wicestarosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk. Idea szkół karpackich ma na celu krzewienie wiedzy na temat Żołnierzy Karpatczyków oraz przybliżenie historii dzieciom i młodzieży o szlaku bojowym 2 Korpusu Polskiego. Podkreślenie udziału Polaków w walkach na frontach II wojny światowej, także udziału rodaków w bitwie o Monte Cassino.
Dzisiaj w Nowej Rudzie odbyła się wspólna lekcja historii.

      


więcej

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY

14 września 2018 12:05

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE : tel. 661 955 777

więcej

Wyróżnienie za zasługi na rzecz współpracy transgranicznej

11 września 2018 11:55

Wpływ środków pomocowych na współpracę transgraniczną to temat polsko-czeskiej konferencji Euroregionu Glacensis, która odbyła się  w dniach 5 - 6 września 2018 r. w Safari Park Resort Dvůr Králové w Czechach. Celem konferencji było podsumowanie dotychczasowych efektów oraz kontynuacja polsko-czeskiej współpracy na pograniczu.

Konferencja była okazją od uroczystego wręczanie wyróżnień osobom zasłużonym dla współpracy transgranicznej z obu stron granicy. Wśród 27 osób wyróżnionych z polskiej strony znaleźli się również przedstawiciele powiatu kłodzkiego: Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki oraz Renata Gajek-Bogusz Dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury, która odebrała także wyróżnienie dla starosty.

więcej

MIASTECZKO MEDYCZNE - RODZINNA TWIERDZA 2018

06 września 2018 10:33

 

JUŻ  22 września 2018 r.  odbędzie się impreza ”Miasteczko Medyczne – Rodzinna Twierdza”, zorganizowana we współpracy z Galerią Handlową Twierdza Kłodzko oraz podmiotami medycznymi, promująca zdrowie osób w każdym przedziale wiekowym.
Podczas imprezy chętne osoby będą miały możliwość wykonania na miejscu pomiaru ciśnienia, badania poziomu cukru i cholesterolu, badanie wzroku oraz będą mogły uzyskać porady dietetyczne i żywieniowe, a także zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie trwania akcji położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, udzielała będzie porad na temat najczęstszych problemów laktacyjnych, skontrolować przyrost masy ciała dziecka, uzyskać porady w sprawie doboru artykułów wspomagających mamy w okresie laktacji.
ZAPRASZAMY.


 

więcej

Poszukujemy gestorów atrakcji turystycznych do udziału w projekcie

05 września 2018 08:29

Powiat Kłodzki, jako partner czeskiego lidera Stowarzyszenia Branka z Nachodu, zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w ramach programu Unii Europejskiej Interreg V A Republika Czeska - Polska, Oś priorytetowa 2 „Rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia”. Projekt pn. „Plecaczek wędrowniczek" będzie realizowany od października 2020 r. do września 2023 r. Jego głównym celem jest zwiększenie ruchu turystycznego w regionie oraz promocja mniej znanych atrakcji turystycznych.

We współpracy z wybranymi atrakcjami turystycznymi powstaną 3 edycje „Dziennika podróżnika” - uczestnicy projektu, odwiedzając promowane w ramach projektu atrakcje turystyczne na pograniczu, będą otrzymywać karty do dziennika z opisem odwiedzanych miejsc. W każdym roku uczestnicy będą mogli zgromadzić 15 kart - 5 dotyczących destynacji po stronie czeskiej i 10 po stronie polskiej. W każdym roku karty będą dotyczyły odmiennej tematyki: legend, atrakcji przyrodniczych lub turystyki aktywnej. Powiat Kłodzki poszukuje podmiotów, które chcą uczestniczyć w projekcie poprzez prezentacje wybranej atrakcji w „Dzienniku podróżnika” oraz dystrybucję kart w sezonie turystycznym.

Na zgłoszenia czekamy do 11 września 2018 r.

Ogłoszenie oraz formularz zgłoszeniowy w załączeniu

więcej

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE 2018 - Relacja

05 września 2018 08:10

Niesamowita, wręcz rekordowa frekwencja w tym roku na dożynkach w Ścinawka Średnia . Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale to co zobaczyliśmy zaskoczyło nas i oczywiście bardzo pozytywnie :)Dziękujemy serdecznie wszystkim Państwu, za tak liczne przybycie z całymi rodzinami i za tak wspaniałą wspólną zabawę. Gratulujemy wszystkim laureatom, którzy brali udział w licznych konkursach i zabawach. Dziękujemy też wszystkim, którzy ciężko pracowali nad tym, aby te dożynki tak wspaniale się udały. 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


więcej

Konkurs "Kulturalna wyprawa"

04 września 2018 09:43

Szanowni Państwo,

jak w roku ubiegłym Starostwo Powiatowe w Kłodzku organizuje konkurs promocyjno-turystyczny, tym razem pod hasłem „Kulturalna wyprawa”. Dziedzictwo kulturowe to ważny element oferty turystycznej naszego regionu, a interesujące wydarzenia artystyczne są coraz istotniejszym elementem promocyjnym.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli z powiatu kłodzkiego do udziału
w konkursie „Kulturalna wyprawa”. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu
w formie filmu lub prezentacji multimedialnej sprawozdania z wycieczki szlakiem zabytków kultury lub udziału w przedsięwzięciu kulturalno-artystycznym na terenie powiatu kłodzkiego. Na prace konkursowe czekamy do dnia 2 października 2018 r.

Początek i koniec roku szkolnego to okres, w którym zajęcia edukacyjne często odbywają się poza murami szkoły, dlatego do konkursu można zgłosić sprawozdania
z wypraw przed lub powakacyjnych.

Nagrodzone filmy i prezentacje zostaną przedstawione w ramach konferencji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku z okazji  Światowego Dnia Turystyki 9 października 2018 r. (uwaga zmiana terminu uroczystości z 10 na 9 października). Nagrodzone i wyróżnione drużyny otrzymają nagrody finansowe.

Pełny regulamin konkursu i karta zgłoszenia w załączeniu.

więcej

STARTUJE PROGRAM STAROSTWA - MOBILNY SENIOR

31 sierpnia 2018 08:43

20% ZNIŻKI DLA SENIORÓW Z POWIATU KŁODZKIEGO

Z inicjatywy Starosty Kłodzkiego Maciej Awiżeń i Wicestarosty Kłodzkiego Pani Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk przy dużym wsparciu Pani Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska,
udało się po intensywnych negocjacjach, oraz całym mnóstwem spotkań ze środowiskami zrzeszającymi seniorów, doprowadzić do podpisania wspólnego porozumienia pomiędzy pomysłodawcą czyli Powiatem Kłodzkim, a Panią Prezes PKS Elżbieta Żytyńska PKS w Kłodzku S. A., dotyczącego wprowadzenia stałej 20% zniżki na przejazdy autobusowe dla każdego seniora z powiatu kłodzkiego, który ukończył 60 rok życia. 
Program o nazwie "Mobilny Senior" wchodzi w życie od 1 Września 2018. Aby uzyskać kartę zniżkową, należy wybrać się bezpośrednio do sekretariatu w siedzibie PKS w Kłodzku S. A. przy ulicy Dusznickiej i wypełnić prosty formularz. Należy zabrać ze sobą tylko dowód osobisty.

Od lewej: Wojciech Kołodziej - Dyrektor MOK Nowa Ruda, Elżbieta Żytyńska - Prezes PKS Kłodzko S.A., Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki,

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - Wicestarosta KłodzkiMonika Wielichowska - Poseł na Sejm RP.

Na uroczystości podpisania porozumienia pojawili się główni przedstawiciele środowisk seniorów i związków zrzeszających seniorów z całego powiatu kłodzkiego oraz uniwersytetów trzeciego wieku. Nadarzyła się dobra okazja do zwykłej rozmowy z władzami powiatu. Seniorzy zadawali pytania dotyczące wprowadzenia programu "Mobilny Senior" oraz przy okazji zgłaszali swoje pomysły, czy dzielili się codziennymi problemami.
Został też poruszony temat powstania "Powiatowej Rady Senioralnej" która reprezentować będzie interesy seniorów w przyszłości i nad którą to obecnie są prowadzone prace w starostwie.

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Transmisje sesji
Sprawozdanie V kadencja
Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013