artykuły

Produkty regionalne - głosuj na ulubiony!

07 września 2017 14:54

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Glacensis wraz z Euroregionem Pomezí Čech, Moravy a Kladska realizują projekt "Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis".

Jednym z działań projektu jest przygotowanie polsko-czeskiego kalendarza z dwunastoma produktami regionalnymi wybranymi z obu stron granicy.
Na stronie internetowej Euroregionu Glacensis http://glacensis.treespot.pl/ uruchomiono właśnie badanie popularności produktów regionalnych. Przedstawiamy tradycyjne produkty regionalne dla polskich i czeskich producentów, które zostały wybrane z terenu Euroregionie Glacensis. Celem badania jest popularyzacja tych produktów i uzyskanie opinii publicznej o ich popularności.

Zapraszamy Państwa do głosowania na swój ulubiony produkt ze strony polskiej i czeskiej. Klikając na przycisk „zagłosuj”, oddajesz mu swój głos, możesz zagłosować tylko raz. Ankieta będzie prowadzona do 15 października 2017 roku.

Konkurs promocyjno-turystyczny pn. "Wrześniowa wycieczka"

06 września 2017 09:49

Zapraszamy szkoły z terenu powiatu kłodzkiego do udziału w konkursie, którego celem jest promocja walorów turystycznych powiatu kłodzkiego i wzrost znajomości regionu wśród jego mieszkańców, w szczególności młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu w formie prezentacji multimedialnej lub filmu sprawozdania-reportażu z wycieczki zorganizowanej na terenie powiatu kłodzkiego.

Dla zwycięskich szkół przewidziano nagrody finansowe. Termin zgłoszeń prac do konkursu upływa 3 października 2017 r.

Regulamin i krata zgłoszenia w załączeniu.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017

05 września 2017 08:21

We wszystkich szkołach odbyły się uroczystości inauguracyjne.

Swoją obecnością rozpoczęcia roku szkolnego uświetnili :

W Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości Pan Starosta Powiatu Kłodzkiego - Maciej Awiżeń.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudziej - Wicestarosta Powiatu Kłodzkiego Pani Małgorzata Jędrzejewska- Skrzypczyk.

W Liceum im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku - Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Pan Kazimierz Drożdż.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku  - Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Kłodzku Pani Anetta Kościuk.

Uroczyste Dożynki Powiatowe 2017

05 września 2017 08:05

W niedziele 3 września br. w Ścinawce Średniej odbyły się Dożynki Powiatowe, współorganizowane przez nasze Starostwo.
Po uroczystej mszy rozpoczęły się główne uroczystości na dużej scenie.

Budyek Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie po remoncie

30 sierpnia 2017 14:28

Dobiegają końca prace związane z termomodernizacją Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie! To pierwsza, z takim rozmachem, inwestycja od momentu powstania tego budynku.

Realizacja projektów unijnych i inwestycyjnych placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kłodzki.

25 sierpnia 2017 14:29

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat realizacji projektów unijnych i inwestycyjnych w 15 placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kłodzki.

Zapisy na szkolenie dla organizacji pozarządowych

25 sierpnia 2017 08:39

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych i Starostwo Powiatowe w Kłodzku zapraszają na spotkanie szkoleniowe nt. uniknięcia zagrożeń w realizacji zadań publicznych i prowadzeniu organizacji połączone z debatą pt. „Czas na zmiany" - w dniu 14.09.2017 r., w godz. 14.00-16:00, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Okrzei 1 w Kłodzku, sala konferencyjna.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 11 września.

W programie ważne informacje na temat m.in. zawierania umów z członkami zarządu, umów o dzieło, dokumentowania wkładu własnego poprzez wolontariat, zakresu kontroli realizacji zadań publicznych.

Informacje i zapisy: Wydział Rozwoju, Promocji i Kultury

tel. 74 865 7527, 748657508

e-mail: m.bernadowska@powiat.klodzko.pl

Program w załączeniu.