Jesteś tutaj:

artykuły

Szkolenie w ramach projektu "Pomoc! Nie Przemoc!"

21 listopada 2016 11:10

W dniu 18.11.2016r. . w Starostwie Powiatowym w Kłodzku ramach Projektu pn. „Pomoc! Nie Przemoc!” w godzinach  9.00 – 13.00 odbyło się szkolenie przeprowadzenie przez Panią Barbarę Pełyńską – Prezesa Towarzystwa Społecznego „Razem” w Kłodzku.

więcej

AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZYCH KOBIET

17 listopada 2016 15:04

Firma OTREK Training and Consulting Sp. z o.o. z Wrocławia na zamówienie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy realizuje projekt pn. AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZYCH KOBIET skierowany do kobiet bezrobotnych i biernych zawodowo. Projekt jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego i polega na przeszkoleniu i przygotowaniu do prowadzenia własnej działalności oraz wsparcie finansowe. Uczestniczki projektu, które zdecydują się podjąć działalność gospodarczą i utrzymać ją przez 12 miesięcy otrzymają jednorazową dotację w wysokości 23 398, 68 PLN oraz wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy w wysokości 1850 PLN/m-c. Poza wsparciem finansowym oferujemy także wsparcie szkoleniowo-doradcze w wymiarze 88 godzin w celu przygotowania uczestniczek do uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Projektem tym objęty jest Powiat Kłodzki.

więcej

Pomoc! Nie przemoc!

17 listopada 2016 15:04

Ubiegły tydzień minął pod hasłem TYDZIEŃ PRZECIWKO PRZEMOCY.

W dniach 7-12 listopada przy współpracy Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz Galerii Handlowej Twierdza Kłodzko zorganizowano stoisko informacyjne dotyczące przeciwdziałania przemocy. Pracownicy Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Kłodzku przy wsparciu Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kłodzku przez cały tydzień udostępniali materiały informacyjno-edukacyjne oraz udzielali informacji w zakresie problemów przemocy, reagowania na przemoc, radzenia sobie z trudnymi emocjami, które często są powodem stosowania przemocy, radzenia sobie z problemem przemocy i przeciwdziałaniem przemocy. Zainteresowanie tematem wydawało się nieduże, ponieważ kilkanaście osób kierowało zapytania dotyczące tego problemu bezpośrednio do osób posiadających wiedzę w tym zakresie, ale pozostawiane materiały informacyjne na stoisku dla osób, które nie chciały pytać ale chcą poczytać i dowiedzieć się o przemocy, rozchodziły się bardzo, bardzo szybko. 

więcej

Konferencja „Przemoc, narkotyki - wyzwaniem współczesnych społeczeństw”

17 listopada 2016 14:45

W związku z realizacją Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Kłodzku we współpracy z Towarzystwem Społecznym Razem w Kłodzku, w dniu 27 października 2016 r. w godz. 9.00 - 13.00      w Starostwie Powiatowym w Kłodzku  przy ul. Okrzei 1  przeprowadził konferencję szkoleniową                    pn. „Przemoc, narkotyki - wyzwaniem współczesnych społeczeństw”.

więcej

Masz firmę? Nie daj się oszukać

17 listopada 2016 08:39

Przypominamy, że wpis oraz uaktualnienie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej są bezpłatne.

Oszuści wysyłają do osób prowadzących działalność gospodarczą pismo z informacja o wymaganej płatności za wpis do nieistniejącej ewidencji - różniącej się nieznacznie nazwą od CEIDG.

Przelewów nie należy płacić. Próbę wyłudzenia można zgłosić na policję.

więcej

Narodowe Święto Niepodległości w Kłodzku

14 listopada 2016 11:39

Powiatowe i Miejskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Kłodzku rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (oo. franciszkanów). Kolejna część uroczystości miała tradycyjnie miejsce w Parku Sybiraków. Wszystkich uczestników powitał Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, a okolicznościowe przemówienie wygłosił Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, radni sejmiku, powiatu, miasta i gminy, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji i instytucji z terenu powiatu, poczty sztandarowe oraz kompania reprezentacyjna 22. Batalionu Piechoty Górskiej. Jednym z punktów programu była uroczysta przysięga uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Stowarzyszenia Muzyków Ziemi Kłodzkiej. Po części oficjalnej odbył się piknik niepodległościowy: wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem LUTNIA i poczęstunek grochówką z kotła.

więcej

70-lecie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości

14 listopada 2016 11:37

W dniu 10 listopada 2016 roku świętowaliśmy 70-lecie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości, największej ponadgimnazjalnej szkoły w powiecie kłodzkim. Publiczną Średnią Szkołę Zawodową w Kłodzku utworzono w 1946. Obecnie oferta edukacyjna KSP jest bardzo bogata i daje możliwość kształcenia się w wielu specjalnościach technicznych i zawodowych. Na sali widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zgromadziło się wiele osób, które  w ciągu siedemdziesięciu lat jej istnienia były jej pracownikami, uczniami lub odpowiadały za jej funkcjonowanie. Nie zabrakło przede wszystkim jej absolwentów, obecnych uczniów i rodziców, aktualnych i byłych nauczycieli, pracowników oraz wielu przyjaciół szkoły - w tym przedsiębiorców i pracodawców oraz znamienitych gości, którzy piastują ważne w naszym regionie stanowiska. Podczas gali obecni byli i głos zabrali: Monika Wielichowska, poseł na Sejm RP, Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, wicestarosta, Michał Piszko, burmistrz miasta Kłodzka, Dariusz Kłonowski, Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego. Swoje życzenia złożyli również dyrektorzy szkół z powiatu. Na dalsze lata funkcjonowania szkoły życzymy pomyślności i wielu sukcesów.

więcej

Projekt MON - Samoobrona Kobiet

14 listopada 2016 11:24

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Kurs Samoobrony dla kobiet organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej skierowany jest do wszystkich kobiet, które chcą zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej.

www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020

Kalendarium

24

2017-03-24
17 POŁUDNIK - Dolnośląski Festiwal Podróżników

Piątek 24.03.2017 17.00 - otwarcie festiwalu 17.10 - projekcja ...

Pełne kalendarium

Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju - Pomnik Historii
Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Mapy interaktywne

mapy interaktywne

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013