Jesteś tutaj:

artykuły

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY

21 sierpnia 2018 11:57

Na Placu Koronacyjnym w Wambierzycach 15 sierpnia o godz. 11.00 rozpoczęła się jubileuszowa Msza św. Jednym z jubileuszy to 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, drugi zacny jubileusz to 800-lecia Wambierzyc, również dzisiaj przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz święto Wojska Polskiego.

Wszystkich licznie przybyłych uczestników na uroczystość powitał J.E. ks. bp Ignacy Dec.
Na uroczystość przybyli zarówno przedstawiciele szczebli samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, duchowni, goście oraz mieszkańcy Wambierzyc. W tym roku w obchodach udział wzięła także grupa młodzieży ze Związku Polaków na Estonii „Polonia” wraz z opiekunami z fundacji ALFA.
Powiat kłodzki reprezentowali: Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki, Dariusz Kłonowski Przewodniczący Rady Powiatu, Barbara Siemczonek Radna Powiatu.

Czytaj więcej...

więcej

NOWOCZESNY DENTOBUS w POWIECIE KŁODZKIM

13 sierpnia 2018 11:34

NOWOCZESNY w pełni wyposażony mobilny stomatologiczny gabinet zabiegowy dla dzieci i młodzieży, już za kilka dni rusza do pracy w powiecie kłodzkim.

 

Dyrektor ZOZ Kłodzko Pani Jadwiga Radziejewska po rozmowach Starosty Kłodzkiego Maciej Awiżeń z Wojewodą Dolnośląskim oraz NFZ, podpisała umowę, dzięki której POWIAT KŁODZKI Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki,
ZOZ KŁODZKO, wzbogacił się o super nowoczesny w pełni wyposażony mobilny stomatologiczny gabinet zabiegowy.

więcej

ZWIĘKSZAMY BEZPIECZEŃSTWO W POWIECIE KŁODZKIM.

13 sierpnia 2018 11:33

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przekazał osobiście 1000 szt. opasek odblaskowych na ręce Komendanta Straży Granicznej w Kłodzku majora Piotra Piekarskiego.

 

Czytaj więcej...

więcej

NIEZWYKŁY AWANS KS PIAST NOWA RUDA

13 sierpnia 2018 11:31

Czy wiedzieliście Państwo, że Krzysztof Bolisęga, który jest Dyrektorem Powiatowy Urząd Pracy Kłodzko , jest zarazem Prezesem klubu sportowego KS Piast Nowa Ruda ? 
A czy wiedzieliście Państwo, że drużyna piłkarska KS Piast Nowa Ruda pod rządami Pana Prezesa zakwalifikowała się do rozgrywek IV Ligi Polskiej ?? 

 

Czytaj więcej...

więcej

Samorządowa Karta dla Kultury 2018

06 sierpnia 2018 11:07

Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń podpisał Deklaracje Samorządowej Karty dla Kultury, gdzie tym samym staliśmy się pierwszym powiatem w Polsce, który przystąpił do deklaracji. Lista sygnatariuszy : http://www.poznan.pl/mim/main/lista-sygnatariuszy,p,41947,41949.html

Oto główne założenia tej deklaracji:

W stulecie odrodzenia Niepodległej Rzeczypospolitej - demokratycznego państwa będącego wspólnym dobrem wszystkich obywateli oraz obywatelek, które w roku 1918 po raz pierwszy na ziemiach polskich uzyskały prawa wyborcze,

mając świadomość, że po 123 latach rozbiorów Polska mogła odrodzić się tylko dzięki temu, że poprzez swą kulturę przetrwała w sercach i umysłach Polaków,

pamiętając także o stuleciu utworzenia w Rzeczypospolitej samorządu gminnego, który przybliżył demokrację obywatelom,

pomni faktu, że odradzająca się Polska - jako wspólnota wieloetniczna i wielowyznaniowa - miała za sobą długą i chlubną tradycję gościnności, tolerancji oraz otwartości na ludzką różnorodność i wielobarwność kulturową, stanowiącą jej dobro wspólne,

uznając, że samorząd terytorialny to ogół mieszkańców tworzących lokalną lub regionalną wspólnotę, zaś wybieralne władze samorządowe i podległa im administracja samorządowa działają w imieniu i dla dobra tak rozumianego samorządu: ogółu mieszkańców,

świadomi odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny, jaka dziś spoczywa na barkach nas wszystkich,

my, niżej podpisani, uchwalamy niniejszą Kartę, a sygnując ją swymi nazwiskami, wyrażamy poparcie dla składających się na nią dziesięciu zasad i deklarujemy, że każdy i każda z nas - w miarę możliwości - będzie dążyć do ich urzeczywistniania w swojej codziennej pracy.

Czytaj więciej ...

więcej

KONKURS FOTOGRAFICZNY

06 sierpnia 2018 10:29

Weź udział w konkursie fotograficznym !!!

Lubisz fotografować? Interesuje Cię jak zmienia się nasz region dzięki funduszom unijnym? Ten konkurs jest dla Ciebie! Najlepszych uhonorujemy nagrodami pieniężnymi

Do 30 października 2018 r. czekamy na zdjęcia przedstawiające inwestycje, które powstały dzięki funduszom unijnym. Fotografie mogą przedstawiać elementy krajobrazu czy architektury. Szczególnie ucieszą nas zdjęcia, na których mieszkańców lub turystów korzystających np. z nowopowstałej infrastruktury. 

Każdy uczestnik powinien zgłosić fotografie przedstawiające minimum trzy różne projekty, a łączna liczba wymaganych fotografii to 15 sztuk.
Co ważne, każdy uczestnik powinien wybrać przynajmniej jeden projekt z  listy dołączonej do regulaminu konkursu. Pozostałe projekty mogą pochodzić z listy zawierającej wszystkie dofinansowane projekty - można ją znaleźć :

SZCZEGÓŁY : http://rpo.dolnyslask.pl/konkurs-fotograficzny-dolnoslaskie-fokus-na-fundusze/


więcej

Bogdan Zdrojewski odwiedził Kłodzko

06 sierpnia 2018 10:24

01.08.2018

Kłodzko odwiedził były Minister Kultury a obecnie Europoseł Bogdan Zdrojewski. Gospodarzami wizyty byli Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki oraz Michał Piszko - Burmistrz Miasta Kłodzka. Celem wizyty było m.in.obejrzenie stanu obiektów, które również dzięki środkom z ministerstwa kultury były poddane renowacji, kiedy to Bogdan Zdrojewski pełnił funkcję Ministra Kultury.
Pan Minister odwiedził m.in. Twierdza Kłodzko, @Muzeum Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Dworzec Kłodzko Miasto, który w najbliższej perspektywie jest przewidziany do kompleksowej przebudowy.

Podczas wizyty na twierdzy, odbyła się również konferencja prasowa samorządowców.

Oto krótki zapis z konferencji : Czytaj więcej...

 

 

więcej

WIELKI ODPUST WAMBIERZYCKI

03 sierpnia 2018 10:30

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - Zapraszamy.

więcej

Jubileusz 700-lecia Wójtowic

31 lipca 2018 08:13

      W minioną sobotę i niedzielę odbyły się obchody zacnego jubileuszu 700-lecia miejscowości Wójtowice, w których wziął również udział Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń.
Wspólnie świętowali mieszkańcy, sympatycy miejscowości oraz zaproszeni goście.
      Jubileusz stanowił okazję do dyskusji zarówno o historii urokliwej miejscowości, teraźniejszym życiu, jak i o przyszłości i rozwoju Wójtowic. Były wręczenia Honorowego Obywatelstwa Wójtowic oraz medali dla zasłużonych dla miejscowości. Miało także miejsce, odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji jubileuszu.
      Spotkaniu towarzyszyły muzyczne występy, które umilały obchody.
      Wszystkiego dobrego życzymy Wójtowicom na kolejne 700 lat !!!

więcej

WAŻNE SPRAWY SENIORÓW

27 lipca 2018 11:14

     W odpowiedzi na zaproszenie Rady Seniorów Miasta Nowa Ruda na sesję w dniu 26.07.2018 r., w spotkaniu, w noworudzkim Ratuszu, wzięła udział Wicestarosta Kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska Skrzypczyk.

     Na spotkaniu omawiano sprawy związane z działaniem powiatu na rzecz seniorów, w tym przede wszystkim sprawy dotyczące rehabilitacji seniorów, funkcjonowania służby zdrowia w powiecie oraz funkcjonowanie komunikacji zbiorowej.
      Żywym tematem jest powstanie Rady Seniorów w Powiecie Kłodzkim, również o to pytali noworudzcy seniorzy. Temat ten jest w fazie przygotowań, obecnie prowadzone są prace nad uchwałą o Powiatowej Radzie Seniorów.
Mając na uwadze to, że Rada Seniorów Miasta Nowa Ruda już istnieje i prężnie działa w mieście, może stanowić wzór i pomoc w przyszłości dla Powiatowej Rady Seniorów.
      Ponad trzygodzinne spotkanie przebiegało w pracowitej ale bardzo miłej atmosferze i stanowiło okazję do przedyskutowania ważnych spraw dla seniorów.


więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Sprawozdanie V kadencja
Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Kalendarium

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013