Święto Policji 2019 r.

02 sierpnia 2019 08:55

W Wambierzycach, 1 sierpnia br. odbyły się uroczyste obchody Święta Policji – Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. W tym roku przypada szczególny jubileusz 100-lecia Powstania Polskiej Policji. W lipcu 1919 r. w wolnej i niepodległej Polsce, uchwalono pierwszą Ustawę o Policji Państwowej,    na mocy, której została powołana do życia formacja odpowiedzialna za ochronę bezpieczeństwa, spokoju  i porządku publicznego.

W obchodach Święta Policji w Wambierzycach w Domu Pielgrzyma, udział wzięli przedstawiciele: parlamentu Monika Wielichowska posłanka na Sejm RP, Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki, Zbigniew Łopusiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka Etatowy Członek Zarządu Powiatu, nadinspektor Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, mł. insp. Ryszard Mazurkiewicz  Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku,  burmistrzowie i wójtowie z Powiatu Kłodzkiego, samorządowcy, funkcjonariusze Policji i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji, zaprzyjaźnione służby mundurowe polskie oraz sąsiedzi z Czech, rodziny pracowników oraz zaproszeni goście.

W trakcie uroczystości zostały wręczone mianowania na wyższe stopnie. Mianowania wręczali: nadinspektor Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu oraz mł. insp. Ryszard Mazurkiewicz Komendant Powiatowej Policji w Kłodzku.

Zostały także wręczone wyróżnienia i nagrody dla Policjantów. Nagrodę Starosty Kłodzkiego dla funkcjonariuszy Policji, za wzorowe i sumienne wypełnianie obowiązków otrzymali: sierż. Wojciech Bagiński, st. asp. Wiesław Gwizdak, st. sierż. Stanisław Kulig. Wyróżnienia wręczyli Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki oraz Piotr Marchewka Członek Zarządu Powiatu.

Bezpieczny Powiat Kłodzki to efekt działań powiatowej policji ale także dobrej współpracy                      z samorządem powiatu. To Starosta wraz z Zarządem Powiatu aktywnie wspierają pracę powiatowej policji poprzez sukcesywne dofinansowania. Organizowane są także wspólne przedsięwzięcia  w Powiecie Kłodzkim na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, dzieci, młodzieży i osób starszych.

Raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego, bezpiecznej służby, przychylności, zrozumienia                        i życzliwości ludzkiej podczas prowadzonych działań.

Święto Policji 2019 r.- Obchody w Wambierzycach

Data utworzenia: 02 sierpnia 2019 08:55