Uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie

27 września 2019 10:00

Na zaproszenie dyrekcji w uroczystości jubileuszowej udział wzięli przedstawiciele samorządu powiatowego: Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta Kłodzki oraz Robert Duma Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Wicestarosta wraz z wiceprzewodniczącym złożyli serdeczne gratulacje dyrektorowi oraz całej kadrze pracowniczej Biblioteki, przekazali drobny upominek na ręce dyrektora MBP Sławomira Drogosia, życząc kolejnych wspaniałych lat działalności Biblioteki, wielu sukcesów oraz dalszej twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa w naszym powiecie.

Po złożeniu życzeń dyrektorowi i pracownikom, nastąpiła część artystyczna, w której wystąpił Dziewczęcy Zespół Wokalny „Con Grazia” z Bystrzycy Kłodzkiej pod dyrekcją Pani Renaty Fiałkowskiej-Dumy. Wspaniałe wykonanie pieśni moniuszkowskich uświetniły uroczystość.

Należy wspomnieć, że początki Miejskiej Biblioteki Publicznej sięgają pierwszych lat powojennych, kiedy to Ministerstwo Oświaty zleciło w 1949 r. Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kłodzku zorganizowanie sieci bibliotek na terenie powiatu. Wówczas to jedną z nich, założono w Nowej Rudzie z siedzibą w Woliborzu.

Obecnie biblioteka mieści się w budynku, po byłym browarze, który został zaadoptowany dla Miejskiej Biblioteki w Nowej Rudzie oraz czytelni, przy ul. Bohaterów Getta.

Data utworzenia: 27 września 2019 10:00

Data publikacji: 27 września 2019 10:00