Jesteś tutaj:

artykuł

Wernisaż wystawy i konferencja w ramach projektu "Bliżej natury, bliżej kultury"

20 kwietnia 2017 13:20

 

Wernisaż inaugurujący polsko-czeską wystawę zrealizowaną w ramach wspólnego polsko-czeskiego projektu „Bliżej natury, bliżej kultury” miał miejsce 19 kwietnia br., na rynku w Nachodzie. Polsko-czeski projekt realizowany jest przez Powiat Kłodzki oraz czeskie stowarzyszenie Branka i koncentruje się na promocji kłodzkiego pogranicza jako obszaru o wspólnej polsko-czeskiej ofercie turystycznej. Jego celem jest wydłużenie pobytów turystycznych na pograniczu oraz zwiększenie przepływu turystów przez granicę w celu odwiedzeniu atrakcji turystycznych i kulturowych w sąsiednim kraju.

Plenerowa wystawa fotografii prezentuje wybrane atrakcje kulturowe i przyrodnicze pogranicza kłodzkiego, także pod kątem aktywnego spędzania czasu, uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, uprawiania sportu, turystyki tematycznej. Wystawa składa się z 40 tablic – 24 partnera polskiego i 16 partnera czeskiego, zawierających zdjęcia z opisem atrakcji lub oferty turystycznej. Poza tym na tablicach znajduje się opis regionu Pogranicza Kłodzkiego i Ziemi Kłodzkiej oraz mapa wraz z opisem projektu. W ramach projektu wystawa zostanie zaprezentowana w 5 miejscach po stronie polskiej oraz 4 miejscach po stronie czeskiej w przestrzeni publicznej, w miejscach odwiedzanych przez mieszkańców, ale także przez turystów oraz osoby przybywające w celach biznesowych. Wspólna oferta została ponadto zaprezentowana w trójjęzycznym folderze promocyjnym, którego premiera miała również miejsce na nachodzkim wernisażu.

Pierwsza prezentacja wystawy została połączona z kolejnym działaniem zaplanowanym w ramach projektu - konferencją  „Lato 2017 na Pograniczu Kłodzkim”. Konferencja została zorganizowana w pięknych salach pobliskiego Teatru Miejskiego dr Josefa Čížka w Nachodzie. W trakcie konferencji zostały zaprezentowane nowości turystyczne przygotowane dla polskich i czeskich turystów po obu stronach granicy w nadchodzącym sezonie 2017.

 Miłym wydarzeniem towarzyszącym wystawie oraz konferencji było świętowanie Jubileuszu 20-lecia działalności naszego czeskiego partnera Stowarzyszenia Branka.

W najbliższym czasie wspólna polsko-czeska oferta turystyczna pogranicza kłodzkiego będzie prezentowana na wspólnym polsko-czeskim stoisku na targach turystycznych w Opolu (Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” – maj 2017) i Chorzowie („Atrakcje Regionów” Targi Turystyki Weekendowej – czerwiec 2017).  Ponadto po stronie polskiej wystawa będzie prezentowana na wrocławskim rynku, ulicy Piotrkowskiej w Łodzi oraz w Poznaniu. Po stronie czeskiej  kolejnymi  miejscami prezentacji wystawy będzie Skalne miasto w Ardspachu, park pałacowy w Ratiborzicach oraz Praga.

Zdjęcia polskich i czeskich autorów będą prezentowały szerokie spektrum atrakcji przyrodniczych, kulturowych i turystycznych pogranicza kłodzkiego, które mają zainteresować różnymi formami spędzania wolnego czasu- turystyka aktywa, turystyka kulturowa, pobytami uzdrowiskowymi oraz ofertami dla rodzin z dziećmi.

Opracowała

Marlena Korczyńska

 

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A

Republika Czeska-Polska 2014-2020

Za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Bliżej natury - Nachod 19.04.17

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 20 kwietnia 2017 13:20

Data publikacji: 20 kwietnia 2017 13:20

Pobierz jako plik PDF , Drukuj Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Kalendarium

20

2018-04-20
FESTIWAL BAJEK Z ANDERSENEM

Impreza cykliczna, skierowana do dzieci w każdym wieku w Pałacu w Żelaźnie....

2018-04-21Spektakl pt. "NA OPAK"

2018-04-24Targi Pracy

2018-04-25Pejzaże Łukasz Lewandowski

Pełne kalendarium

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013