WPI - konsultacje

03 czerwca 2014 09:08

Wieloletni Plan Inwestycyjny (WPI) to dokument tworzony przez gminy i powiaty, który zawiera listę zadań inwestycyjnych, przewidzianych do realizacji wraz z zakresem rzeczowym i źródłami finansowania. W związku z zakończeniem realizacji WPI na lata 2007-2013 oraz nową perspektywą finansową Unii Europejskiej na lata 2014-2020 Zarząd Powiatu Kłodzkiego przystąpił do prac nad nowym WPI na lata 2014-2020.

W tworzeniu WPI mogą wziąć udział wszystkie instytucje i organizacje z powiatu, zgłaszając do 30 czerwca br. swój pomysł na specjalnym formularzu dostępnym  poniżej.

Do WPI można składać propozycje projektów z zakresu nowych inwestycji, remontów, modernizacji i innych zadań (np. zakupy), których wartość w trakcie trwania całego okresu planistycznego (2014-2020) przekroczy 10.000 zł. Można proponować również mniejsze projekty, jednak należy się liczyć, że niekoniecznie będą one wymienione imiennie w Wieloletnim Planie Finansowym, a co najwyżej łącznie ujęte w pozycjach „ inne”.

Zestawiając listę projektów, zgłoszonych przez instytucje i organizacje z terenu całego powiatu opracowany zostanie plan potrzeb inwestycyjnych. Następnie Rada Powiatu określi kryteria, na podstawie których, po uwzględnieniu możliwości finansowych zawartych w Wieloletniej Prognozie Finansowej, ustali zadania priorytetowe w  formie Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.
WPI zawierać będzie także listę zadań rezerwowych.

Przygotowanie WPI ma na celu planowe i efektywne realizowanie koniecznych czy potrzebnych mieszkańcom inwestycji na przestrzeni najbliższych lat, zwłaszcza przy coraz to nowych możliwościach pozyskiwania pieniędzy unijnych i posiadaniu zabezpieczonego przy takich projektach finansowego wkładu własnego.

Wypełnioną Kartę Projektu należy przesłać na adres: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Wydział Rozwoju, Promocji Kultury i Sportu, ul. Okrzei 1 z dopiskiem WPI, bądź złożyć w BOK w Starostwie Powiatowym.

Ostatecznego zatwierdzenia priorytetów i zapisów WPI na lata 2014-2020 dokona Rada Powiatu Kłodzkiego.

Tagi: WPI, inwestycje, planowanie, finanse, wieloletni plan inwestycyjny

Data utworzenia: 03 czerwca 2014 09:08

Data publikacji: 03 czerwca 2014 09:08