Jesteś tutaj:

artykuł

WSPÓŁPRACA POWIATU KŁODZKIEGO Z KRAJEM HRADECKIM SPOTKANIE W STAROSTWIE

05 czerwca 2019 12:49

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku trwa spotkanie
z naszym czeskim partnerem.

Delegację z Kraju hradeckiego powitał członek Zarządu Piotr Marchewka wraz z wicestarostą Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk i członkami Zarządu Powiatu Kłodzkiego. 

Stronę czeską reprezentowała delegacja:
Štěpán Jiří - marszałek, Cabicar Aleš - członek zarządu, Hečko Pavel - członek zarządu, Klíma Karel - członek zarządu, Šormová Táňa - radna, Jarolím Jan - radny, Milan Sommer - radny, Koleta Petr - radny, Barešová Dominika - urzędnik , Zábranský Lukáš- urzędnik, Lechmann Dan - urzędnik, Friček Michal - urzędnik, Klíma Roman - urzędnik, Jaroslav Štefek - sekretarz EG po czeskiej stronie granicy, Veronika Tomková - urzędnik

czytaj więcej...

Na spotkaniu zostanie omówiona współpraca Powiatu Kłodzkiego z Krajem hradeckim w zakresie realizacji wspólnych projektów unijnych w obszarze infrastruktury drogowej oraz promocji, turystyki i kultury.
Powiat Kłodzki na lata 2016-2020 zaplanował realizację sześciu projektów w obszarze promocji, turystyki i kultury, współfinansowanych w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

➡️ Bliżej natury – bliżej kultury – mikroprojekt. 

Celem mikroprojektu była promocja pogranicza kłodzkiego jako obszaru oferującego wspólną polsko-czeską ofertę turystyczną.
W ramach projektu przygotowana została wystawa fotografii przedstawiających wybrane atrakcje kulturowe i przyrodnicze pogranicza kłodzkiego, opisy zdjęć oraz prezentację oferty turystycznej regionu.

➡️ Ziemia Kłodzka Kraina Kultury – mikroprojekt.
Celem projektu była realizacja działań marketingowych zmierzających do zwiększenia wykorzystania potencjału kulturowego i przyrodniczego pogranicza.
Wydano album prezentujący zabytki sztuki i architektury na terenie powiatu w trzech wersjach językowych polskiej, czeskiej i angielskiej.

➡️ Festiwal Wrażeń.
Celem projektu jest promocja regionu poprzez organizację w okresie letnim różnych wydarzeń związanych z promocją dziedzictwa kulturowego regionu.
Czesko-polski szlak grzbietowy – część wschodnia.
Celem projektu jest stworzenie szlaku wież i platform widokowych na pograniczu polsko-czeskim. Wnioskodawcy, którymi są powiaty, gminy i organizacje turystyczne planują
w ramach projektu zadania z zakresu remontów, odbudowy lub budowy wież i platform widokowych. Powiat Kłodzki przygotował projekt budowy wieży widokowej na Kłodzkiej Górze.

➡️ Otwarte drogi pogranicza – mikroprojekt.
Celem projektu jest promocja atrakcji turystycznych zlokalizowanych w okolicy wyremontowanych ze środków europejskich z Programu Interreg V-A dróg po obu stronach granicy, do których zwiększył się dostęp w wyniku ww. inwestycji.

➡️ Żyjemy razem.
Projekt ma na celu podniesienie poziomu wiedzy nt. współpracy transgranicznej, wzmacnianie relacji pomiędzy dziećmi i młodzieżą oraz wspólnego identyfikowania się mieszkańców z regionem orlicko-kłodzkim.

Zostały także, omówione realizowane wspólnie projekt z zakresu infrastruktury drogowej:

➡️ Poprawa dostępności transportowej Gór Orlickich
i Bystrzyckich, gdzie partnerem wiodącym jest – Kralovehradecky kraj. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na grudzień 2022 rok.

Drugi wspólny projekt:
➡️ Poprawa transgranicznej dostępności pogranicza polsko czeskiego w obrębie Gór Stołowych, gdzie partnerem wiodącym jest Powiat Kłodzki, zrealizowanie inwestycji przewidziane jest do grudnia 2019 roku.

Jak patrzymy na naszą dobrze układającą się współpracę
z naszym południowym sąsiadem, przy realizacji wspólnych projektów, to wnioski nasuwają się same. Twierdzimy, że dobra współpraca i zgoda – buduje. Działania jakie wspólnie podejmujemy mają wymierny efekt, przede wszystkim dla mieszkańców pogranicza oraz dla turystów nas odwiedzających.
Jak powiedział marszałek Štěpán Jiří: My już dzisiaj w naszych działaniach przekraczamy granice, granice administracyjne, to wszystko robimy po to żeby naszym mieszkańcom żyło się lepiej. W tych wspólnych działaniach drzemie olbrzymi potencjał, który staramy się dobrze wykorzystać.

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 05 czerwca 2019 12:49

Data publikacji: 05 czerwca 2019 12:49

Pobierz jako plik PDF , Drukuj Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Kalendarium

Brak wydarzeń.

Pełne kalendarium

WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Copyright © Powiat Kłodzki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Net P.C.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013