Znamy laureatów konkursu Miss/ Mister Ortografii 2017

08 maja 2017 09:00

Ludwig Wittgenstein powiedział: Granice mego języka oznaczają granice mego świata. Warto przywołać tę słynną myśl, aby zwrócić uwagę na fakt, jak olbrzymią rolę w życiu człowieka, narodów, społeczności odgrywa język. Między innymi właśnie podkreśleniu tej roli służy Powiatowe Dyktando Ortograficzne „Miss/ Mister Ortografii” organizowane od 18 lat w Noworudzkiej Szkole Technicznej. 26 kwietnia 2017 roku spotkali się tam uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby wziąć udział w niełatwym konkursie organizowanym pod honorowym patronatem Starosty Kłodzkiego.

Imprezę uświetnili zaproszeni przez organizatorów goście, między innymi Magdalena Styś-Kruszelnicka, przedstawiciel Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Dodatkową atrakcją tegorocznej osiemnastej edycji konkursu była wycieczka do Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie, na którą zaprosiła uczniów i ich opiekunów Brygida Gąsior, dyrektor Szkoły, zwracając uwagę w swoim powitalnym przemówieniu na górniczą tradycję NST. Dzięki wycieczce młodzież mogła interesująco spędzić czas oczekiwania na wyniki konkursu.

Zwycięzcami XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego zostali:

w kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce – Karolina Jaśnikowska (Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie)

II miejsce – Roch Morawski (Gimnazjum przy LO im. Chrobrego w Kłodzku)

III miejsce – Liwia Markisz (Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku)

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Paulina Matkowska (LO w Lądku-Zdroju)

II miejsce – Adrianna Kwiatkowska  (LO im. Chrobrego w Kłodzku)

III miejsce – Zofia Borszowska (ZSP nr 1 w Kłodzku)

Laureatom gratulujemy sukcesu i dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie.

Podziękowania należą się również  organizatorom Dyktanda: Renacie Kowalskiej, Beacie Skibińskiej, Elżbiecie Szubie oraz tym do wszystkim, którzy z nimi współpracowali: Urszuli Słonince, Jolancie Chuchli, Sylwii Dajczer-Gałczyńskiej oraz klasie 3b technikum hotelarskiego za obsługę gastronomiczną.

Podziękowania należą się także sponsorom Dyktanda, wśród których byli: Starosta Kłodzki – Maciej Awiżeń, burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński, wójt Gminy Nowa Ruda – Adrianna Mierzejewska, Centrum Turystyczno- Sportowe w Nowej Rudzie – Paweł Marciniak oraz Matplast i Agroreg.

Tagi: Edukacja, nowa ruda, nst, Miss/ Mister Ortografii

Data utworzenia: 05 maja 2017 13:33