Jesteś tutaj:

artykuł

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

11 kwietnia 2011 09:58

W przededniu Dnia Pracownika Służby Zdrowia, które corocznie przypada na dzień 7 kwietnia, odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli największych publicznych  zakładów opieki zdrowotnej z powiatu kłodzkiego z udziałem przedstawicieli władz samorządowych.

Na zaproszenie Starosty Kłodzkiego do siedziby Starostwa Powiatowego w Kłodzku przybyli przedstawiciele SP ZOZ w Kłodzku, SP ZOZ SCM w Polanicy-Zdroju, SP ZOZ w Bystrzycy Kłodzkiej, 24 WSzUR SP ZOZ w Kudowie-Zdroju, Wojewódzkiego Centrum Długoterminowej Opieki Psychiatrycznej w Stroniu Śląskim oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłodzku. Podczas uroczystości Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Krzysztof Baldy złożyli na ręce przybyłych gości życzenia, dyplomy oraz wiązanki kwiatów  z okazji tego, jakże ważnego święta wszystkich pracowników zatrudnionych w jednostkach ochrony zdrowia. Starosta Kłodzki inicjując to spotkanie zwrócił uwagę na bardzo ważną rolę pracowników służby zdrowia jaką pełnią we funkcjonowaniu zakładów opieki zdrowotnej i zapewnieniu opieki medycznej dla pacjentów. Podczas spotkania wspólnie omówiono obecną sytuację publicznych zakładów opieki zdrowotnej na terenie powiatu kłodzkiego, wskazano na dotychczasową współpracę, problemy dnia codziennego oraz przyszłość dotyczącą dalszego zapewnienia mieszkańcom powiatu kłodzkiego dostępu do świadczeń zdrowotnych, na co najmniej  dotychczasowym poziomie.

Spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Uczestnicy spotkania nie kryli zadowolenia, iż mimo jakże różnych organów założycielskich zakładów, funkcjonowanie wszystkich jednostek ochrony zdrowia w powicie kłodzkim, zapewniającym podstawowe i specjalistyczne usługi medyczne, jest w kręgu zainteresowania władz samorządu powiatowego. Przypomnieć bowiem wypada, iż SP ZOZ w Bystrzycy Kłodzkiej jest szpitalem samorządu Gminy Bystrzyca Kłodzka, SP ZOZ w Kłodzku – powiatu kłodzkiego, Centrum Psychiatrii – samorządu województwa dolnośląskiego, SP ZOZ SCM w Polanicy- Zdroju  jednostką Ministra Zdrowia, natomiast 24 WSzUR w Kudowie-Zdroju jako zakład Ministra Obrony Narodowej w ubiegłym tygodniu został przyłączony do zoz-u w Kłodzku i stał się tym samym szpitalem w strukturze powiatowej jednostki organizacyjnej.

Oczekiwania stron tego spotkania okazały się zbieżne, co pozwala żywić nadzieję na podejmowanie wspólnie wypracowywanych, wspólnych rozwiązań w przyszłości, korzystnych dla społeczności całego powiatu kłodzkiego.

Tagi: dzień pracownika służby zdrowia, Dzień Pracownika, Służby Zdrowia, służba zdrowia

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 11 kwietnia 2011 09:58

Data publikacji: 11 kwietnia 2011 09:58

Pobierz jako plik PDF , Drukuj Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Copyright © Powiat Kłodzki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Net P.C.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013