Gitariada i Dolnośląski Konkurs Gitarowy 2011

05 majaa 2011 13:47

Starosta Maciej Awiżeń, który objął patronatem honorowym XIII Dolnośląski Konkurs Gitarowy w Kłodzku, wręczył główną nagrodę laureatce Grand Prix Julii Lauer z Tychów. Pozaregulaminową nagrodę posła Jakuba Szulca dla najlepszego wykonawcy pochodzącego z Ziemi Kłodzkiej otrzymał Piotr Czerniak z Kłodzka.

Oprócz znakomitych koncertów, które od 26 do 30 kwietnia 2011 roku odbywały się na Ziemi Kłodzkiej, bardzo ważną częścią GITARIADY  od 13 lat jest  konkurs dla młodych wykonawców.  W tym roku jury w składzie Jerzy Żak (przewodniczący), Cezary Strokosz i  Marek Zieliński w ciągu dwóch dni wysłuchało ponad 50 młodych muzyków - młodzież startowała w pięciu kategoriach: solistów młodszych, solistów  starszych, solistów najstarszych (ogółem 40 wykonawców) oraz jednorodnych zespołów gitarowych i zespołów kameralnych z udziałem gitary (11 zespołów). 12-letnia zdobywczyni Grand Prix i I miejsca w kategorii solistów starszych  wykonała w konkursie utwory m.in.  Dowlanda, Brouwera i Legnaniego. Dodatkową nagrodą dla młodej artystki, która uczy się w klasie Mirosława Franczaka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Tychach, jest występ podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu.

XIV Gitariada 2011 odbywała się pod patronatem honorowym posła Jakuba Szulca. Podczas festiwalu wystąpili m. in. Martyna Jakubowicz z zespołem Żona Lota, Grupa Semplice, Centrala 57, Tomasz Bernat oraz Witold i Agnieszka Kozakowscy i prof. Jerzy Żak. Odbywał się także audycje muzyczne i wykłady.

Organizatorami festiwalu i konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kłodzku, Towarzystwo Artystyczno-Kulturalne Ziemi Kłodzkiej oraz wrocławski OKiS. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Kłodzku.

Tagi: XIII Dolnośląski Konkurs Gitarowy, XIV Gitariada, festiwal, patronat honorowy starosty

XIV Gitariada i XIII Dolnośląski Konkurs Gitarowy

Data utworzenia: 05 majaa 2011 13:47