Warsztaty dla młodzieży w Jugowie

18 sierpnia 2011 14:59

W dniach 22-26 sierpnia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Jugowie odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach III edycji projektu „WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ” realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu, pod patronatem  Aleksandra Grada, Ministra Skarbu Państwa. Czwórka studentów będzie poszerzyć wiedzę uczestników zajęć z zakresu własności, sposobów i celów prywatyzacji, inwestowania i mechanizmu działania giełdy.

Nuda? Nic podobnego. Wszystkie zajęcia będą przebiegać, jak to przystało na wakacje, w przyjemnej, pełnej zabawy atmosferze. Wiedza przekazywana będzie poprzez animacje, zajęcia plastyczne, zawody sportowe. Nie zabraknie również czasu na gry integracyjne, by pobudzić wśród młodzieży umiejętność współpracy w grupie.

Każdy dzień poświęcony będzie innemu zagadnieniu z zakresu inwestowania i własności.

Pierwszego dnia młodzież będzie tworzyła własną giełdę i inwestowała na niej, co pozwoli poznać, wydawałoby się, skomplikowane mechanizmy giełdowe.

Drugiego dnia wszyscy przybyli będą budować miasto, a następnie prywatyzować poszczególne jego części. Pozwoli to pokazać, na czym polega sam proces prywatyzacyjny oraz wskazać jego złe i dobre strony. Całość wzbogacona będzie projekcją filmów edukacyjnych i niezliczoną liczbą gier i zabaw.

Ostatniego dnia, czyli 26 sierpnia 2011 r. planowane jest uroczyste zakończenie projektu, gdzie dzieci przedstawią rezultaty swojej czterodniowej pracy przybyłym gościom (lokalnym władzom, rodzicom, przedstawicielom mediów). Oprócz podsumowania nastąpi zamknięcie notowań symulacji giełdowej i oczywiście wspólne gry i zabawy.

Warsztaty są bezpłatne i odbywać się będą od 10.00 do 14.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

Tagi: wolontariat, warsztaty

Jugów-wolontariat