Zapraszamy na operę do Pstrążnej i na koncert do Trzebieszowic

13 lipca 2011 14:13

„Hrabinę” Stanisława Moniuszki w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej będzie można zobaczyć w piątek 22 lipca w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju-Pstrążnej o godz. 20.30.

Z kolei w sobotę 23 lipca o godz. 20.30 zapraszamy na plenerowy  koncert operowo-operetkowy do Zamku na Skale w Trzebieszowicach k. Lądka-Zdroju.

Na scenie skansenu w Pstrążnej 22 lipca 2011 r. o godz. 20.30 rozpocznie się niezwykłe widowisko. Przygotowuje je Polska Opera Kameralna kierowana przez wybitnego śpiewaka operowego Kazimierza Kowalskiego – znanego m.in. z audycji na antenie I Programu Polskiego Radia. Na prawie półtorej godziny najwyżej położona plenerowa scena operowa oraz publiczność przeniosą się do XIX wieku, obserwując problemy i troski, trapiące ówczesna warstwy wyższe. Wystawiana „Hrabina” została napisana przez Stanisława Moniuszkę w 1859 roku i jeszcze w tym samym czasie została wystawiona na warszawskiej scenie.

Wejściówki - w cenie 2 zł do nabycia przed wydarzeniem. O godz. 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30 będzie można bezpłatnie dojechać na miejsce widowiska autokarem spod sanatorium „Polonia” w Kudowie-Zdroju.

W sobotę 23 lipca 2011 r. o godz. 20.30 na plenerowej scenie w Trzebieszowicach usłyszymy Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Lesława Sałackiego z towarzyszeniem szóstki solistów - Ingridy Gapovej, Małgorzaty Kulińskiej-Kocoń, Iwony Sochy, Mirosława Niewiadomskiego, Adama Sobierajskiego i Tomasza Tracza.

W trakcie koncertu prowadzonego przez śpiewaka Kazimierza Kowalskiego i Justynę Janus z TVP usłyszymy szlagiery opery i operetki. Na zakończenie artyści zaproszą także do śpiewania publiczność. Usłyszymy m.in. duety „Time to Say Good Bye” w wykonaniu Iwony Sochy i Adama Sobierajskiego,  „Tłumy Fraków” wyśpiewane przez Małgorzatę Kulińską-Kocoń i Mirosława Niewiadomskiego oraz „Bo w Barcelonie” przygotowane przez Ingridę Gapovą i Tomasza Tracza.

Wejściówka na koncert w cenie 2 złote (brak biletów ulgowych) do nabycia w dniu i na miejscu wydarzenia na 2 godziny przed rozpoczęciem koncertu. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd autokarami spod Zdroju „Wojciech” (Lądek-Zdrój, Plac Mariański) o godz. 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30, a także powrót po zakończeniu muzycznego spotkania.

Organizatorami widowiska w Pstrążnej i koncertu w Trzebieszowicach są Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Urząd Miejski w Kudowie-Zdroju, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego oraz stowarzyszenie ASK „Wagant”. Działanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Powiatu Kłodzkiego.

Więcej informacji o wydarzeniach na www.okis.pl .

Zdjęcia:  archiwum Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Tagi: widowisko operowe, Skansen w Pstrążnej, Muzeum Kultury Ludowej Pogranicza, OKiS, Zamek na Skale, koncert operowo-operetkowy

Opera w Pstrążnej

Data utworzenia: 13 lipca 2011 14:13