20-lecie Stowarzyszenia Gmin Orlicko

13 września 2012 08:42

W sobotę, 8 września, miały miejsce obchody 20-lecia działalności Stowarzyszenia Gmin Orlicko. Organizatorem spotkania był Miroslav Wagner - przewodniczący stowarzyszenia. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Powiatu Kłodzkiego: starosta Maciej Awiżeń, etatowy członek Zarządu Krzysztof Baldy oraz pracownicy Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Renata Gajek-Bogusz i Monika Bernadowska. Ze strony gospodarzy w uroczystościach uczestniczyli także Petr Šilar Senator Republiki Czeskiej oraz wicewojewoda Pardubic Roman Linek.

Stowarzyszenie Gmin Orlicko i Powiat Kłodzki łączy podpisane w 2001 r. porozumienie, wspólnie podejmujemy również wiele inicjatyw, współfinansowanych głównie z funduszy unijnych,  mających na celu propagowanie kultury i atrakcji z terenów pogranicza polsko-czeskiego. W czasie uroczystości starosta kłodzki podziękował Miroslavovi Wagnerowi, burmistrzowi Jabłonnego, za długoletnią, owocną współpracę i wręczył plakietę pamiątkową. Maciej Awiżeń miał również przyjemność nagrodzić dzieci, małych artystów, którzy w ramach współpracy odwiedzą na wiosnę ziemię kłodzką. Podczas imprezy przewidziano wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, były to min. występy lokalnych grup tanecznych, zespołów muzycznych  pokazy tresury psów, prezentacja nowoczesnych sprzętu ogrodniczego. Z naszej strony o oprawę muzyczną zadbała kapela góralska „Harnaś”, która żywiołowym występem porwała gości do zabawy. Delegacji z powiatu kłodzkiego zaprezentowano również jedną z ostatnich inwestycji, na terenie pogranicza polsko-czeskiego: wieżę widokową oraz kompleks hotelowo-gastronomiczny na Suchém Vrchu. „Smaczku” imprezie niewątpliwie dodawała tradycyjna kuchnia czeska i myśliwska delikatnie popijana Holbą.

Tagi: Czechy, współpraca polsko-czeska

20-lecie Stowarzyszenia Gmin Orlicko