Sukcesy bystrzyckich uczniów

22 czerwca 2012 07:45

W czerwcu 2012 roku duże sukcesy odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej. Oliwia Pers otrzymała prestiżowe stypendium i indeks wyższej uczelni, a uczniowie uczestniczący w konkursie Z KLASY DO KLASY zdobyli drugie miejsce w województwie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W Wyższej Szkole Bankowej 15 czerwca 2012 odbył się wojewódzki półfinał VI edycji konkursu Z KLASY DO KASY. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Bystrzycy Kłodzkiej: Damian Wabiszczewicz, Krystian Kropidłowski, Grzegorz Gajda i Radosław Szufranowicz (opiekun p. Joanna Ćwik-Jacuk) tworzący zespół o nazwie DKGR Investment zdobyli II miejsce. Pokonał ich jedynie zespół z XIV LO we Wrocławiu. W edycji wojewódzkiej wystartowało ogółem ok. 500 drużyn. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, drużyny przez kilka tygodni inwestowały na giełdzie. Po tym etapie bystrzycka drużyna znalazła się na czwartym miejscu. W drugiej części odbył się test pisemny. Po tym etapie bystrzyccy zawodnicy wyszli na drugie miejsce. Zwycięstwo i awans do finału ogólnopolskiego były blisko.
Z kolei tegoroczna absolwentka ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej Oliwia Pers z kl. III B znalazła się w gronie dwunastu laureatów Konkursu Akademickiego im. Biskupa Jana Chrapka. Konkurs był organizowany przez Fundację Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Oliwia otrzymała indeks na kierunek bezpieczeństwo narodowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz stypendium.

Tagi: bystrzyca kłodzka, zso, szkoła, młodzież

Sukcesy bystrzyckich uczniów

Data utworzenia: 22 czerwca 2012 07:45