Powiatowe Dni dla zdrowia kobiet

29 październikaa 2012 14:24

„Zdrowie Kobiet” to hasło tegorocznych Powiatowych Dni Zdrowia Publicznego, które w dniach 26-27 października zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku.

Pierwszego dnia odbyła się konferencja na temat zdrowia publicznego, w której uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządu publicznego oraz organizacji i instytucji z powiatu zajmujących się szeroko pojętym tematem zdrowia. Podczas spotkania omawiano problemy profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób, zadań służb publicznych w zakresie zdrowia, promocji zdrowego trybu życia oraz zapobiegania przemocy wobec kobiet. Konferencję otwartą przez starostę Macieja Awiżenia oraz Małgorzatę Felcenloben – dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego, zaszczycili udziałem poseł Monika Wielichowska oraz senator Stanisław Jurcewicz. Drugiego dnia wszyscy mogli skorzystać z oferty „miasteczka zdrowia” w Galerii Twierdza Kłodzko. Działające w powiecie publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej oraz firmy wykonywały pomiary ciśnienia, badania poziomu cukru i cholesterolu, można było zbadać sobie wzrok i słuch, zapoznać się z ofertą uzdrowisk, centrów odnowy biologicznej i SPA, uzyskać porady dietetyczne i żywieniowe, a także zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy. W trakcie imprezy na wystawie zrealizowanej przez Federację Amazonek Femina-Feniks z Wrocławia prezentowane były zdjęcia Amazonek. Wszystkie Panie mogły wziąć także udział w Marszu Różowej Wstążeczki oraz wysłuchać koncertu Krystyny Prońko. Zainicjowana w celu promocji zdrowia impreza miała na celu zwrócenie uwagi społeczności samorządowej i lokalnej na problemy dotyczące zdrowia kobiet. Patronat honorowy nad Powiatowymi Dniami Zdrowia Publicznego objęli poseł Monika Wielichowska, poseł Jakub Szulc oraz starosta Maciej Awiżeń.

Tagi: zdrowie, powiatowe dni zdrowia publicznego, CH Galeria Twierdza Kłodzko

Powiatowe Dni Zdrowia Publicznego 26-27.10.12