Powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

16 kwietnia 2012 12:53

Od wielu lat Starostwo Powiatowe w Kłodzku współorganizuje z Komendą Powiatową Policji w Kłodzku i Automobilklubem Ziemi Kłodzkiej eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, które odbywają się na terenie Gimnazjum Publicznego w Kłodzku. 14 kwietnia w teoretycznych i praktycznych zmaganiach brały udział trzyosobowe drużyny z 16 szkół powiatu kłodzkiego.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Dzikowcu (I miejsce indywidualnie zajął Mateusz Szlembarski – reprezentant tejże szkoły). Drugie miejsce zajęła SP im. Generała Józefa Bema w Bystrzycy Kłodzkiej, a trzecie – SP im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim.

W kategorii szkół gimnazjalnych I nagroda trafiła już po raz kolejny w ręce drużyny z Gimnazjum Publicznego im. Władysława St. Reymonta w Kłodzku (indywidualnie najlepszy okazał się Łukasz Czemarmazowicz z tejże szkoły). Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Wilkanowie, a trzecie – Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie.

Starosta Maciej Awiżeń oraz przedstawiciele pozostałych organizatorów, a także władz miasta i gminy Kłodzko wręczyli uczestnikom cenne nagrody.

Sponsorami nagród w turnieju byli: Powiat Kłodzki, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, Mirosława Boduch – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Lądku-Zdroju, Marta Cieszyński  – Hurtownia „IMPMAR” w Kłodzku, „MOBIL-TEL” B.K.Z. Śmiechowscy s.j. – właściciele sklepu firmowego PLUS w Kłodzku, Kino CINEMA3D  w Kłodzku, K2 – Agencja ochrony osób i mienia, Straż Miejska w Kłodzku, Żandarmeria Wojskowa – placówka w Kłodzku, Polski Związek Motorowy oraz samorządy gminne: gmin wiejskich – Kłodzko, Nowa Ruda i Lewin Kłodzki, a także gmin miejskich: Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Radków, Kłodzko, Międzylesie i Bystrzyca Kłodzka. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom!

Tagi: turniej, brd, bezpieczeństwo ruchu drogowego

Turniej Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego - eliminacje powiatowe

Data utworzenia: 16 kwietnia 2012 12:53