Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

04 września 2012 07:44

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczął się uroczystościami 3 września. Do nauki przystąpili m.in. uczniowie szkół Powiatu Kłodzkiego. Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, brał udział w inauguracji roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, a Adam Łącki, wicestarosta, w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości.

W KSP do nauki i pracy w nowym roku szkolnym zaprosił uczniów i nauczycieli dyrektor Ireneusz Ręczkowski, który wyraził nadzieję, że szkoła da wszystkim szansę na realizację planów i zamierzeń oraz już życzył powodzenia podczas egzaminów maturalnych i zawodowych. Wicestarosta Adam Łącki życzył wszystkim udanego roku szkolnego i życzył uczniom, aby w pełni wykorzystali możliwości, które oferuje KSP. Następnie głos zabrała przewodnicząca samorządu szkolnego Roksana Fagasińska witając wszystkich, a szczególnie nowych kolegów po wakacjach.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego nowy rok szkolny zainaugurował dyrektor Mirosław Gil, niedawno powołany na to stanowisko, który wyraził nadzieję, że na zakończenie będzie mógł powiedzieć, że był to rok szczególnie udany i dla uczniów, i dla nauczycieli. Starosta Maciej Awiżeń mówił o dobrej tradycji Chrobrego, podkreślił, że rozpoczynający tu naukę uczniowie wybrali dobrą szkołę i życzył wszystkim sukcesów w nadchodzącym roku. Wicedyrektor, Danuta Mołdysz, odczytała list Ministra Edukacji Narodowej a następnie głos zabrała przewodnicząca samorządu szkolnego. Na zakończenie przyszła kolej na miłą chwilę uhonorowania uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym odnieśli sukcesy w konkursach naukowych i działalności społecznej.

Tagi: LO Chrobrego, KSP, rok szkolny, Edukacja

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013