Spotkanie z wiceministrem rolnictwa Kazimierzem Plocke

10 września 2012 14:29

Na zaproszenie senatora Stanisława Jurcewicza 10 września br. gościł w kłodzkim Starostwie wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. Spotkał się tu ze starostą Maciejem Awiżeniem, samorządowcami i rolnikami, odpowiadając na szereg pytań dotyczących sytuacji rolnictwa w powiecie kłodzkim.

Na początku w swoim wystąpieniu minister Plocke poruszył głównie kwestie finansowania obecnych i przyszłych działań na rzecz rolnictwa, zarówno ze środków unijnych, jak i rządowych, a także kierunków rozwoju polskiego rolnictwa i możliwości inwestycyjnych na obszarach wiejskich. Natomiast zakres zadawanych później pytań był bardzo szeroki. Od kwestii dotyczących całego rolnictwa w regionie (drogi, bezrobocie, zmiany regulacji prawnych), po bardzo konkretne sprawy, jak na przykład: dofinansowywanie przedszkoli i żłobków na obszarach wiejskich, podatek dochodowy w rolnictwie, melioracje, kanalizacja, ubezpieczenia rolnicze, szkody łowieckie, wspieranie finansowe chowu bydła, zwierząt futerkowych czy produkcji roślin strączkowych.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł Monika Wielichowska, senatorowie Stanisław Jurcewicz i Wiesław Kilian, Dorota Gromadzka - przewodnicząca Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Andrzej Jamrozik - dyrektor oddziału terenowego ANR we Wrocławiu, starosta Maciej Awiżeń, wicestarosta Adam Łącki, członek Zarządu Powiatu Krzysztof Baldy, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma, burmistrz Radkowa Jan Bednarczyk, burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak, burmistrz Lądka-Zdroju Kazimierz Szkudlarek, wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, wicewójt Gminy Kłodzko Urszula Panterałka, przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, radni powiatowi Lubomir Danielczyk i Tomasz Koczot oraz przedstawiciele PZD w Kłodzku i Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

Tagi: Kazimierz Plocke, Ministerstwo Rolnictwa, spotkanie, rolnictwo

Spotkanie z wiceministrem rolnictwa - 10.09.12