Jesteś tutaj:

artykuły

Nowy Orlik w Nowej Rudzie

05 września 2012 10:35

Z początkiem roku szkolnego, oddano do użytku kompleks sportowy „Orlik”; znajdujący się przy Gimnazjum Nr 1 w Nowej Rudzie. Jest to już drugi obiekt, obok boiska wielofunkcyjnego przy SP2; funkcjonujący w centrum miasta. Od środy 29 sierpnia, do dyspozycji dzieci i młodzieży, jest boisko do piłki nożnej (sztuczna trawa, aluminiowe bramki, siatki) oraz boisko wielofunkcyjne (siatkówka, koszykówka). Kompleks uzupełnia budynek zaplecza socjalnego, oświetlenie i ogrodzenie. Środki na tę inwestycję (prawie milion złotych) pochodzą z budżetu państwa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Kłodzkiego oraz budżetu miasta Nowa Ruda.

więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

04 września 2012 07:44

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczął się uroczystościami 3 września. Do nauki przystąpili m.in. uczniowie szkół Powiatu Kłodzkiego. Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, brał udział w inauguracji roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, a Adam Łącki, wicestarosta, w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości.

więcej

Dożynki Powiatowe 2012 w Wambierzycach

04 września 2012 07:44

Dożynki Powiatowe odbyły się w tym roku w Wambierzycach.  Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się 2 września 2012 r. Mszą Świętą Dziękczynną o godz. 11:00 na Placu Koronacyjnym NMP z udziałem delegacji Gmin Powiatu Kłodzkiego. Następnie korowód dożynkowy przeszedł przed Bazylikę NMP, gdzie miały miejsce tradycyjne obrzędy dożynkowe, jak np. ośpiewanie wieńców. Przygotowane przez różne miejscowości powiatu kłodzkie wieńce, wzięły udział w konkursie. Nagrodę za najpiękniejszy wieniec dożynkowy otrzymała Ścinawka Dolna, która będzie reprezentować powiat kłodzki na dożynkach wojewódzkich.  Po prezentacji wieńców Danuta Kuczyńska oraz Grzegorza Kołacz, starostowie dożynek powiatowych,  wręczyli chleb dożynkowy gospodarzom dożynek:  Maciejowi Awiżeniowi , staroście kłodzkiemu oraz Janowi Bednarczykowi  burmistrzowi Miasta i Gminy Radków.

więcej

Barka - podpisanie porozumienia

04 września 2012 07:43

W piątek 31 sierpnia br. w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Kłodzku odbyło się spotkanie zamykające pierwszy etap budowy na terenie powiatu trwałego partnerstwa podmiotów działających na rzecz rozwoju gospodarki społecznej.
Prowadzony od  blisko roku przez przedstawicieli Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA  z Poznania, przy aktywnym udziale Starostwa i Powiatowego Urzędu Pracy, cykl spotkań, konferencji i warsztatów miał na celu organizacyjne przygotowanie do tworzenia w powiecie kłodzkim podmiotów ekonomii społecznej -  Centrów Integracji Społecznej oraz spółdzielni socjalnych.

więcej

Konferencja: "Niewykorzystane zasoby naturalne powiatu kłodzkiego"

22 sierpnia 2012 08:26

Powiat Kłodzki to obszar mający wiele atutów, ale też borykający się z poważnym problemem bezrobocia. Dlatego, jak powiedział wicestarosta Adam Łącki, otwierając  17 sierpnia br. konferencję pt. „Niezagospodarowane surowce naturalne powiatu kłodzkiego” , miała ona na celu wskazanie szans wykorzystania tych zasobów mineralnych i utworzenia przy tej okazji nowych miejsc pracy. W konferencji oprócz członków Zarządu Powiatu, geologa powiatowego Piotra Wojtkowskiego oraz innych pracowników Starostwa wzięli udział przedstawiciele gmin Powiatu Kłodzkiego oraz zaproszeni goście, specjaliści w dziedzinie geologii i wydobycia surowców mineralnych: prof. Stanisław Speczik (spółka Miedzi Copper Corp, były prezes KGHM), inż. Andrzej Zibrow (Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" Sp. z o.o.), Aleksander Baran (Kierownik Rejonu, Spółka Restrukturyzacji Kopalń), dr Adam Ihnatowicz (Państwowy Instytut Geologiczny).

więcej

15 sierpnia 2012 w Wambierzycach

16 sierpnia 2012 11:07

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny obchodzone tradycyjnie 15 sierpnia jest na Ziemi Kłodzkiej dniem szczególnym, bo związanym z dwiema ważnymi rocznicami. Figurka wambierzyckiej Madonny w 1980 roku z rąk Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego, prefekta Kongregacji ds. Biskupów kardynała Sebastiana Baggio, Prymasa Czech kardynała Franciszka Tomaška i arcybiskupa Henryka Gulbinowicza otrzymała koronę, a 29 lat później staraniem powiatu kłodzkiego została ogłoszona Patronką Ziemi Kłodzkiej.

więcej

Święto Wojska Polskiego 2012

16 sierpnia 2012 11:07

W przeddzień Święta Wojska Polskiego, obchodzonego na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, na terenie jednostki  22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej 14 sierpnia br. odbyły się kłodzkie uroczystości związane z . Jak co roku dzień ten był okazją do złożenia wyrazów wdzięczności oraz życzeń wszystkim żołnierzom służącym w naszej jednostce oraz pracującym w niej pracownikom cywilnym, a także wręczenia wyróżnień, nagród i medali. Przybyłych na uroczystą zbiórkę powitał dowódca 22 KBPG ppłk Adam Bera, a prowadzącym uroczystość był kpt. Robert Jabłoński. Po części oficjalnej, apelu poległych gościom zaprezentowano nie tylko poszczególne pododdziały batalionu, ale także sprzęt i wozy bojowe, którymi dysponuje jednostka.

więcej

Otwarcie Oddziału Medycyny Paliatywnej w SCM w Polanicy-Zdroju

14 sierpnia 2012 10:45

Od kilku tygodni w polanickim Specjalistycznym Centrum Medycznym działa oddział paliatywny. Uroczyste otwarcie odbyło się 10 sierpnia br. i na zaproszenie dyr. Renaty Jażdż-Zaleskiej przybyli m.in.  starosta Maciej Awiżeń, burmistrz Polanicy-Zdroju Jerzy Terlecki i dyrektor Dolnośląskiego OW NFZ Wioletta Niemiec. Opieka paliatywna jest całościową, wszechstronną opieką nad pacjentem chorującym na nieuleczalne, postępujące choroby w końcowym okresie życia. Obejmuje swym zakresem przede wszystkim zwalczanie bólu chorego i innych dolegliwości somatycznych, pielęgnację i opiekę, łagodzenie cierpień psychicznych i duchowych.

więcej

Piknik św. Klary w Kłodzku

14 sierpnia 2012 10:44

Piknik św. Klary - to trzydniowa impreza, która zakończyła w Kłodzku obchody jubileuszu 800-lecia Zakonu Ubogich sióstr św. Klary. Trzydniowe święto w dniach 10-12 sierpnia 2012 zorganizowały przy pomocy świeckich przyjaciół, w tym również starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia i Zarządu Powiatu, Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji. Z tej okazji otwarte były ogrody klasztorne, które pomieściły licznych gości.

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Copyright © Powiat Kłodzki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Net P.C.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013