Powiat Kłodzki na ITB 2013 w Berlinie

15 marca 2013 13:49

W dniach 6-10 marca br. trwały w Berlinie kolejne Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB 2013. Jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez turystycznych na świecie. Na stoisku Dolnego Śląska walory regionu prezentowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Miasta Wałbrzycha oraz Starostwa Powiatowego z Jeleniej Góry.

Wystawcy ITB reprezentują wszystkie grupy zawodowe bezpośrednio związane z turystyką. W targach uczestniczą min. przedstawiciele związków turystycznych, krajowych i regionalnych organizacji turystycznych, biur podróży, firm przewozowych i hotelarskich. Warto podkreślić również, że rangę wydarzenia zdecydowanie podnosi obecność przedstawicieli rządów, samorządów, członków korpusu dyplomatycznego i polityków.

W tym roku podczas uroczystej gali otwarcia gościło wiele osobistości ze świata polityki, m. in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono oraz Klaus Wowereit – Burmistrz Berlina. Każdego roku targi przyciągają tysiące zwiedzających , szacuje się, że w tym roku wzięło w nich udział prawie 11 000 wystawców ze 180 krajów, a liczba odwiedzających mogła osiągnąć nawet 170 000. Magiczne dźwięki, obłędne zapachy, feeria barw – tak zaprezentowała się na targach Indonezja – tegoroczny kraj partnerski. Status oficjalnego partnera daje możliwość szczególnej prezentacji walorów turystycznych i krajoznawczych, co łączy się z częstą obecnością w mediach, a tym samym pozwala dotrzeć do znacznie większej liczby potencjalnych turystów

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie organizowane są tradycyjnie na terenach ekspozycyjnych obejmujących łącznie 26 hal wystawienniczych oraz w centrum kongresowym ICC Messe Berlin uznanym za jedno z największych i najbardziej funkcjonalnych na świecie.

Powiat Kłodzki oficjalnie reprezentował Krzysztof Baldy – Etatowy Członek Zarządu oraz pracownicy Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu.  Podobnie jak w latach ubiegłych większość pytań dotyczyła uzdrowisk oraz turystyki aktywnej – tras narciarskich i rowerowych.

Tagi: targi, promocja, turystyka, ITB 2013, Berlin

Berlin - Targi ITB 2013