Starostwo z nagrodą NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

21 październikaa 2013 13:48

W piątek 18 października br. Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń odebrał w Poznaniu złoty medal i dyplom za zarządzanie najwyższej jakości dla Starostwa Powiatowego w Kłodzku w ramach konkursu Najwyższa Jakość QI. Jest to największy projakościowy konkurs w Polsce pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskiego Forum ISO, organizowany przez Gazetę Prawną oraz Forum Biznesu.pl. W tym roku odbyła się już siódma edycja tego prestiżowego konkursu, który początkowo adresowany był wyłącznie do biznesu, jednak od kilku lat udział mogą z nim brać także samorządy terytorialne.

Celem konkursu jest „promocja instytucji, producentów i usługodawców, a przede wszystkim wytwarzanych przez nich wyrobów i usług o najwyższych parametrach jakościowych, a tym samym zwiększanie ich konkurencyjności na rynku polskim, europejskim i światowym . Oprócz podnoszenia konkurencyjności, wiarygodności i poprawy wizerunku oraz postrzegania przedsiębiorstwa jako godnego zaufania partnera, udział w programie i zdobycie tytułu to także zwrócenie uwagi rynku i świadomości klientów, że dana firma osiągnęła właściwy poziom w obszarze jakości. Daje klientowi tej firmy pewność, że będzie obsługiwany na odpowiednio wysokim poziomie” – jak stwierdziła redaktor naczelna Forum Biznesu.pl.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech odrębnych kategoriach:

QI product – produkt najwyższej jakości,

QI services – usługi najwyższej jakości,

QI order – zarządzanie najwyższej jakości.

Każda z kategorii podzielona jest na 4 podkategorie w zależności od wielkości firmy, w tym najmniejsze firmy zatrudniające do 10 pracowników i największe – powyżej 500 osób. W każdej kategorii przyznawane są nagrody w postaci brązowego, srebrnego lub złotego medalu.

Decyzją Kapituły Konkursu, złożonej z niezależnych ekspertów, Starostwu Powiatowemu w Kłodzku przyznano od razu złoty medal w kategorii QI order w grupie podmiotów zatrudniających powyżej 100 pracowników.

Wśród laureatów nagrody w latach poprzednich były takie prestiżowe i znane firmy jak Zelmer, Paradyż Ceramika Sp. z oo, Orlen, Bank PEKAO SA, BP Polska, Enea, Alior Bank i wiele innych. W tym roku również znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie. Wśród przedsiębiorstw nagrodzono m.in. Bumar, Hotele IBIS, MAN, Metro Warszawskie, LOT. Wśród nagrodzonych samorządów były 3 starostwa powiatowe (Kłodzko, Nowy Sącz i Świdnica) oraz urzędy miast, w tym Kraków, Częstochowa, Opole. Podmioty, które po raz trzeci otrzymały nagrodę QI wyróżniono statuetkami Perły jakości.

Otrzymanie tej nagrody i znalezienie się w tak wspaniałym gronie najlepszych przedsiębiorców i samorządowców, to dla nas nie tylko zaszczyt i docenienie zaangażowania kierownictwa i pracowników Starostwa w ciągłe podnoszenie jakości naszych usług. To także wyzwanie na przyszłość, zobowiązanie do ciągłego doskonalenia i spełniania oczekiwań naszych Klientów.

Więcej informacji na stronie:

MB

Tagi: nagroda, Starostwo Powiatowe, najwyższa jakość