13 marca odbyła się sesja nadzwyczajna RPK

26 marca 2014 08:16

Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Dariusz Kłonowski, na dzień 13 marca br. zwołał sesję nadzwyczajną RPK. Podczas sesji radni musieli zająć się wyłącznie dwoma wnioskami Burmistrza Kłodzka, który próbuje storpedować powstanie dwujęzycznego gimnazjum przy Liceum im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

Radni zebrali się tylko po to, żeby rozpatrzyć: wezwanie do usunięcia naruszenia prawa w uchwale dotyczącej utworzenia Powiatowego Gimnazjum Dwujęzycznego w Kłodzku (wniesione przez Burmistrza Kłodzka) oraz skargę na tę uchwałę wniesioną do WSA we Wrocławiu przez Gminę Miasta Kłodzka. Ponieważ wszystkie akty prawne RPK, powołujące gimnazjum, były zgodne z procedurami i obowiązującym

prawem, radni podjęli uchwały uznające obydwa wnioski Burmistrza Kłodzka za bezzasadne.
Oddziały dwujęzyczne ruszą w liceum Chrobrego już od września 2014 r., podobnie zresztą jak tworzone właśnie gimnazjum. Uczniowie z terenu całego powiatu będą mieli możliwość nie tylko uczyć się części przedmiotów w języku angielskim, ale także kontynuować później naukę z tymi samymi nauczycielami w liceum. Bezsprzecznie, nowe i dobre gimnazjum w Chrobrym (z doświadczoną kadrą) będzie stanowiło konkurencję dla kłodzkiego gimnazjum miejskiego, ale władze Powiatu mają w tym momencie na uwadze przede wszystkim podniesienie poziomu edukacji naszej młodzieży oraz jak najlepsze wykorzystanie kompetencji kadry pedagogicznej.
Trzecia w tym roku sesja RPK zwołana już w normalnym trybie zaplanowana została na 2 kwietnia br.

Tagi: gimnazjum, rada powiatu, RPK, sesja

Data utworzenia: 26 marca 2014 08:16

Data publikacji: 26 marca 2014 08:16