„Podaruj komuś życie na święta”

16 grudnia 2014 09:41

Z inicjatywy Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w Kłodzku, 14 grudnia  odbyła się w Kłodzku rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Impreza była zorganizowana we współpracy z Fundacją DKMS POLSKA oraz Galerią Twierdza Kłodzko. Tym razem zarejestrowano 102 dawców.

Impreza była dedykowania Przemkowi ze Strzegomia oraz wszystkim innym osobom, które potrzebują lub będą potrzebować wsparcia biologicznego – przeszczepu szpiku lub komórek macierzystych.

Co godzinę jakiś człowiek dowiaduje się, że ma raka krwi - chorują niemowlęta jak i  ludzie dorośli. Każdy z nas może się w życiu znaleźć w takiej sytuacji, że będzie mu potrzebny dawca. Im więcej osób będzie się rejestrować, tym większe będą szanse na znalezienie bliźniaka genetycznego aby możliwe było dalsze leczenie, powrót do zdrowia i ... życie. Zadeklarowanie cząstki siebie jest największym prezentem jak możemy komuś podarować.

Imprezę wspierali wolontariusze młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim, pracownicy Wydziału oraz panie strażaczki z OSP z Krosnowic.

Wsparcia udzieliła też Spółka PKS w Kłodzku S.A. oraz Restauracja „Sześć Kucharek” w Kłodzku.

Osobistego wsparcia imprezie udzielili: Monika Wielichowska Poseł na Sejm RP oraz starosta kłodzki  Maciej Awiżeń.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim osobom, których praca i obecność przyczyniła się do tak dużej liczby zarejestrowanych dawców.

Tagi: zdrowie, dawcy szpiku, DKMS Polska

Data utworzenia: 16 grudnia 2014 09:41